Saeco Aroma (NEREZ)

Domácí pákové kávovary Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Flery
Příspěvky: 10
Registrován: úte 07. úno 2012 0:03:53
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Saeco Aroma (NEREZ)

Příspěvek od Flery »

stal jsem se majitelem tohoto staršího kousku SAECO AROMA

tak se s vámi podělím

nikdo neví jak je přístroj starý, fungoval prý v hotelu

přístroj jsem koupil (vydražil) na AUKRU a ihned po přivezení domů a odzkoušení jestli jde jsem přístroj kompletně rozebral.....
pravděpodobně ho nikdy nikdo nikde a ničim nečistil, všude zbytky kávy a špíny
...co jsem našel uvnitř "boileru" jsem nefotil, ale málem mě křísily, původně jsem myslel že je to vosí hnízdo :-)

tak jsem vše poctivě vyčistil nejrůznějšími škrabátky, nožíky a ušnítky atd složil a nalil méně koncentrovaný roztok na odvápnění a nechal v mašině 1 hodinu..výsldek je na poslední fotce a já jsem mile překvapenej jelikož je nyní spirála a boiler uvnitř ve stavu jako nový

ano rozebíral jsem 2 x ale chci mít jistotu že.....

z fotek je patrné že nedokonalostí systému je plastová páka která trochu vybočuje z jinak hezky udělané mašinky
avšak jde koupit páka jiná
2 varianty přímo od SAECO a další jsou hůře sehnatelné na internetu, jednu jsem našel na německých stránkách kde hodlám koupit páku a maj tam i celokovovou parní trysku, původní na mašině odlétla po 1 puštění páry

zde je odkaz na páku

Kód: Vybrat vše

http://www.caffe-milano.eu/epages/62217996.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/62217996/Products/e046-S
a zde na parní trysku

Kód: Vybrat vše

http://www.caffe-milano.eu/epages/62217996.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/62217996/Products/e069-S
u mašinky se mě zamlouvá bytelná konstrukce z nerezu
boiler podle mně je nerezový, na hliník to nevypadá a magnet na tom nedrží :-)
nahřívání funguje od boileru pěkně člověk by se i pomalu spálil.....
MADE IN ITALY mě osobně zahřeje u srdce, hlavně když nevidim MADE IN CHINA

až pokročim s příslušenstvím dál, přidám to sem.....k mašině sem toho moc z příslušenství nedostal :-)

popis od výrobce

Rozměry: 200×300×240 mm
Hmotnost: 8,4 kg
Napětí: 230 V
Příkon: 950 W
Tlak čerpadla: 15 Ba
Zásobník vody: 2,5 l
Nahřívání šálků: ano
Barva: nerez
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jarik
Příspěvky: 32
Registrován: pon 10. říj 2011 18:24:30
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Aroma (NEREZ)

Příspěvek od jarik »

Pekná mašinka, aký veľký to má boiler?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Aroma (NEREZ)

Příspěvek od primacafe »

Tak toje síla. Ne ten stav kávovaru, ale to že byl takový kávovar v hotelu. To musel být hotel nevalné úrovně.
Ale odvedl jste kus pěkné práce. Na doma pro začátek dobrý. Nesympatická je jen ta přetlaková páka.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Flery
Příspěvky: 10
Registrován: úte 07. úno 2012 0:03:53
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Aroma (NEREZ)

Příspěvek od Flery »

s tím hotelem bych veril nejaky mini pensionek pro 6 lidi :-) ale tak mi to bylo prodáno....

bojler bych rek odhadem 250 až 300 ml když vezmu v uvahu vnitrni spirálu a velikost jako takovou ale možná někdo ví přesně
a pro úplnost cena byla na konci aukce 2150,- kč
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Aroma (NEREZ)

Příspěvek od primacafe »

Cena je tak strop, ale zase to není plasťák. V podstatě je to tady toto (bojlerem): http://www.primacafe.cz/primastr/index. ... ea-pakovka
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Flery
Příspěvky: 10
Registrován: úte 07. úno 2012 0:03:53
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Aroma (NEREZ)

Příspěvek od Flery »

njn bohužel sem pospíchal nějakou mašinu koupit jelikož svuj china stroj delonghi plast s termoblokem sem uspešně prodal ze dne na den....
ted řešim mlýnek (v německu jsem vabral NEMOX LUX za luxusní cenu 125 eur vcetně pošty po říši) a pak musím zkusit objednat místní kavu (když je tak dobrá)
ten baznekt z páky se dá vyndat během 1 minuty, ovšem s mou namletou kavou tchibo espresso milano (což mě z komerčně umleté kavy v sáčku chutná nejvíc) to bez baznektu neudelá pěnu respektive jen poprašek, navíc tamper mám skleničku od piva LOBKOWITZ :-) vleze tam ale přesně.........
vše rešim, něco už sem i objednal u nás v ČR...zbytek objendam v německu
Odpovědět

Zpět na „SAECO“