Saeco Via Veneto De Luxe

Domácí pákové kávovary Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Saeco Via Veneto De Luxe

Příspěvek od coudi »

Hezký domácí kávovar, aspoň teda na pohled.....nemáte s ním někdo zkušenost? Rozhoduju se, jestli koupit Gaggia Evolution nebo jiný. Ještě nemám zkušenost se žádným, ale to Saeco je zhruba o tisícovku levnější. Otázka ovšem je, jestli se to vyplatí :?: Jediný rozdíl, který jsem našla, je, že Evolution má vyhřívání šálků :) Díky za rady.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Via Veneto De Luxe

Příspěvek od primacafe »

Český uživatelský návod je ke stáhnutí:
ZDE

Chtělo by to ještě sehnat originální návod, jsou v něm obrázky.
via_veneto.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Via Veneto De Luxe

Příspěvek od hnup »

Vyhrievanie šálok u Evolution a celkovo u väčšiny malých domácich kávovarov zabezpečuje teplo od bojleru, teplota na povrchu prístroja nie je väčšinou vysoká a tiež čas na predohrev prístroja nestačí na to, aby sa šálky predhriali tak, ako je potrebné. Preto sa predohrev robí prepláchnutím šálky horúcou vodou z prístroja.
Teda táto funkcionalita má pre výber kávovaru veľmi malý význam. U Evolution je navyše plocha na predohrev šálok mierne sklonené dozadu, nie je to príliš stabilné miesto ani na ich odkladanie.
Čo sa týka rozdielu medzi Evolution a Via Veneto - rozdiel bude určite v páke, kde u Evolution je páka masívna, vyrobená z pochrómovanej mosadze. Saeco používa u nových kávovarov pretlakovú páku (neviem, či aj u všetkých Via Veneto), ktorej výhody sú rozpoluplné. Pomôže pri zle namletej káve alebo pri zlej dávke, no po nadávkovaní správnym množstvom správne zomletej kávy to ja osobne vidím skôr ako nevýhodu.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Via Veneto De Luxe

Příspěvek od Maroslav »

Přesně jak píše Hnup, funkce "nahřívání šálků" je zde naprosto nepodstatná, řekl bych dokonce až zbytečná. Zde se jedná, ostatně stejně jako u mašinek třeba i za 20tis., pouze o pasivní vyhřívání, což je vlastně jen jakési využití úniků tepla z boileru a dalších částí. Tímto způsobem v domácích podmínkách, kdy se mašinka zapíná vždy jen krátkodobě, není možné šálky korektně nahřát. Daleko efektivnější je nahřívání pomocí vody, která se beztak musí před extrakcí z mašinky odpustit, jednak pro dosažení správné provozní teploty a také proto, abychom se zbavili "staré" vody v boileru.
Daleko důležitější je fakt, že má tato mašinka přetlaková sítka (vycházím z Hnupova tvrzení), což osobně vidím jako obrovskou nevýhodu.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Via Veneto De Luxe

Příspěvek od pedro13 »

Měl jsem možnost se s tímto modelem setkat naživo a jeho provedení je dost bídné.Zastaralý design,plasty,viklající se tlačítka jak na ruském rádiu z 60.let minulého století.Docela hrůza.Když jsem pak viděl naživo automat Saeco Odea,tak jsem nechápal,že se jedná o výrobek stejného výrobce.Je to asi takový rozdíl jak provedení palubovky u Škody 100 a Škody Superb...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Via Veneto De Luxe

Příspěvek od primacafe »

Já su asi, jak se tak dívám vyjímka. U nás se kávovar zapíná ráno a vypíná až pozdě večer. Takže pokud na kávovaru vyhřívaný odkládací prostor na hrníčky byl, tak se vždycky využíval. Přímo ta nerezová plocha na Gaggia-Classic má 48st. Hrníček který na ní leží je evidentně teplý. Když beru hrníček ležící vedle kávovaru, je evidentně studený. Takže ano, pokud si kávovar zapnu na jedno udělání kávy, nemůžu očekávat, že budu mít hrníček nahřátý.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zodiac0
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01. črc 2012 9:02:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Grande nebo Wiena stejný "šmejd"

Příspěvek od zodiac0 »

No ---- hrůza. Co byste taky chtěly za ty prachy. Za rok co ho mám se mi z něj nepodařilo vyloudit nic co by připomínalo espresso . Max.tak překapávané kafe. Nejvyšší hodnota tohoto kavovaru je podle mě uložena v "kafemlejnku"
Odpovědět

Zpět na „SAECO“