Saeco Nina Bar

Domácí pákové kávovary Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Jeronimo
Příspěvky: 10
Registrován: ned 23. led 2011 5:46:27
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od Jeronimo »

Ahoj,

chtěl bych poděkovat za tip a skvělý recept a také podělit se o výsledek.
Podařilo se mi sehnat sypký prostředek do myčky, jak jsi mi poradil (myčku nemám, ale navštívil jsem rodiče :) ), kde bylo v názvu "Detergent" (konkrétně tenhle byl od výrobce Finish, jestli to není reklama?).

Nalil jsem do malého kastrůlku tolik vody, aby se miska ponořila, nasypal od oka prášku a za občasného míchání zahříval. V momentě, kdy to mělo začínající tendenci bublat, jsem to vypnul a nechal pak ještě pár minut stát v roztoku. Ačkoliv se miska zdála být od pohledu relativně čistá, za pár minut do vody pustila "šťávu", jak je vidět dole na prvním obrázku :)

Na druhém obrázku jsou vedle sebe obě misky. Ta malá je sice zvenčí i po vyčištění malinko černější, ale zevnitř je opravdu jako nová! No a na posledním obrázku a přiloženém odkazu na videu už je hned vidět první pokus. Ač se nevytvořila správná "espresso crema", což doufám vyladím lepším utlačením kávy, výsledek je oproti předchozímu stavu dost zásadní a za odměnu jsem dostal konečně normální chuť kávy jako dřív!

Ještě jednou díky a přikládám obrázky a odkaz na video:

Cisteni filtru kavovaru (prostredek do mycek nadobi, detergent)
Obrázek

Miska filtru kavovaru po vycisteni (vpravo)
Obrázek

Paka do kavovaru Saeco Nina Bar
Obrázek

V provozu po cisteni (1. pokus) - VIDEO

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=N0lnycHnHUg
//edit: díky za úpravu "code", obrázky jsem nakonec vložil na jinej hosting a upravil odkazy
Naposledy upravil(a) primacafe dne úte 29. lis 2011 12:36:16, celkem upraveno 2 x.
Důvod: není zač, obrázky je možné ukládat i sem: http://www.primacafe.cz/primastr/index.php/galerie
Hario Mini Mill a Dripper všude s sebou :)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od pedro13 »

Operace se podařila,pacient žije :)

Ještě malé doplnění - pokud je špíny hodně,tak to je dobré nechat v roztoku i několik hodin nebo ještě déle.Není třeba spěchat.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Odpovědět

Zpět na „SAECO“