Saeco Nina Plus

Domácí pákové kávovary Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Plus

Příspěvek od hnup »

Petyas píše:Ze bych te par gramu kavy +- mohlo mit vliv na to jestli voda zustane v misce.
Voda zostane v miske vždy, keď má miesto medzi sprchou a vyextrahovanou kávou.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
ivko2
Příspěvky: 2
Registrován: ned 13. dub 2008 10:45:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Plus

Příspěvek od ivko2 »

Zdravim. Jake misky ma pls Seaco Nina? Pretlakove, klasicke, nebo? Nejak v tom nemam jasno. Resp. jaky maji prumer, jestli je mozne do nich dat klasicke miska napr. od gaggie.
Dik za info pripadne foto
Uživatelský avatar
Petyas
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20. lis 2009 15:45:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Hromada fotek

Příspěvek od Petyas »

Tak sem davam hromadu fotek. Prumer tech misek je nejakych 52-54mm. To jestli jsou pretlakove to nevim, snad to reknou fotky samy. Tu nova nerezovou odmerku jsem kupoval v Tchibu za 99 korun.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Hromada fotek

Příspěvek od primacafe »

Přetlakové na 99% nejsou. Kávu napěňuje ten zbytek krámů co je v páce .
Káva (espresso) je napěněná klasika.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Petyas
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20. lis 2009 15:45:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od Petyas »

Tak po tech zhruba trech mesicich co mam svuj Nina Plus muzu s klidnym svedomim rict, ze jsem absolutne spokojeny. Jako by se to po tech prvnich 14 dnech vsechno ustalilo a kaficko dela vyborny. Popravde, kdyz si koupim dobrou kavu (nejakou odsud, nebo mam rad Illy), tak mi kava chutna vice nez z kavaren. Ale to je pouze muj subjektivni nazor.

Nevim co konkretniho bych mu vytknul. Je to muj prvni presovac a beru, ze je presovac, za relativne nizkou cenu. Ja osobne nemam zadny problem s tim, ze je plastovy. Ostudu doma na lince vzhledem ani zpracovanim nedela. Spise naopak. Rekl bych, ze vzhledove je velmi povedeny. Co se tyka funkcnosti, nemam k nicemu zadne vyhrady. Jen asi doporucuji koupit tamper. Pouzivam jen mletou kavu, ne PODy, ale zkousel jem mletou kavu dat do obou misek a rekl bych, ze nejlepsi kava je z misky pro zrnkovou kavu, ale utlacenou tamperem.

Jinak co se tyka peneni mleka, tak to je asi jedina vec, se kterou jsem dost bojoval. Po vsech ruznych moznych pokusech, ktere jsem zkousel s typem mleka ci delkou peneni, se mi osvedcilo pouzivat obycejne plnotucne mleko (3,5% Kunin, Madeta a nebo to z Penny), mleka nekdy mezi 1 az 2 deci (nevim presne, ve svem dzbanku uz to mam v oku ;-) ) a nechat to do te doby nez zhasne svetylko pro preneni. Bohuzel kvalita je velmi odvisla od mnozstvi mleka. Kdyz ho dam malo, tak se strasne rychle mleko zhreje a pena je takova divna. Kdyz ho dam moc, tak zustane ve dzbanku jeste nenapene mleko. Ja ten dzbanek mam keramicky a chytam ho zespodu. A jestli jsem tam toho mleka dal optimalne poznam podle toho, ze v okamziku, kdy zhasne svetylko peneni, zacina byt uz dzbanek vice nez teply, ale ne horky.

Jinak nevim co bych jeste dodal. Kdyz tak se ptej.
Odpovědět

Zpět na „SAECO“