Silvia E rok 2016 Ecodesign

pákové kávovary Rancilio
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od j.bill »

No já si jen říkal, kde by se na nerezové Silvii vzala barva. Proto jsem chtěl tu fotku.... :lol:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od puschpull »

:-) Krásný happy-end!
(Loni jsem loupal ochrannou fólii z nové nerezové vestavné trouby, až mi to bylo líto, jak hezky držela a nerez měla krásnou namodralou barvu ...)
Uživatelský avatar
GasThan
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25. pro 2015 21:16:36
bydliště: Trnava SVK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: ECM S 64 Automatic Antracite

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od GasThan »

chpetr píše: ECO - Vidím tam tedy jen dva možné problémy - že se vám vypne dřív, než uděláte kávu, pokud ji plánujete za "půl" hodiny po zapnutí.
Ano po 30min sa vypne....pokial nezapnes extrakciu....ak zapnes extrakciu tak mas dalsich 30min casu....osobne robim kafe az po 30min ked je silvia krasne nahriata....ked uplinie cca 25min nachvilu zaspnem extrakciu a mam zas cas 30 min na pripravu kafe. Takze da sa to takto riesit....je pravda ze niekedy sa pozabudnem a dojdem po 30minutach a stroj je vypnuty :D
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od j.bill »

A jak je to s tím zapínacím tlačítkem? Když se znovu stiskne během těch 30 min, prodlouží to čas zapnutí o nových 30 min nebo to kávovar vypne?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
GasThan
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25. pro 2015 21:16:36
bydliště: Trnava SVK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: ECM S 64 Automatic Antracite

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od GasThan »

Vypneho to...jedine ako sa to da predlzit je tak ako som ja pisal...alebo vypnut a hned zapnut.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od j.bill »

Myslím, že s tím časem by šlo také něco udělat. (Třeba ho prodloužit na 45 minut). U Gaggie Classic Plus je to vypnutí nastaveno na kratší čas, protože bojler je jen nerezový plechový výlisek a je velice rychle ohřátý. Difuzor tam není, sítko je téměř na spodu bojleru, držák páky je z hliníku, ten se rychle nahřívá, ale páka je z mosazi a ta se tak rychle nenahřeje. Páka tady funguje trochu jako chladič vytékajícího Espressa z misky.
U Silvie je bojler i držák páky- hlava - mosazný odlitek a difuzor z mosazi, tak trvá o hodně déle, než se celá sestava nahřeje. Proto tam je alespoň půl hodina.
Pro pohodlnější ovládání a lepší výsledky oběma kávovarům velice prospěje kvalitnější regulace teploty (PID, elektronický termostat) než standartními termostaty s kterými se je potřeba naučit určitou spouštěcí proceduru (temperature surfing) kvůli jejich velké hysterezi (rozdílu teplot mezi sepnutím a vypnutím). U Silvie jsem naměřil kolísání teploty vytékající vody ze sprchy u prohřátého systému 89-97°C a to jsem se nezaměřoval na maximální teplotu. Ta může být ještě o něco vyšší. Měrení bylo samozřejmě v rámci možností, ale myslím, že ve skutečnosti je rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší teplotou vody vytékající ze sprchy alespoň 10°C.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
GasThan
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25. pro 2015 21:16:36
bydliště: Trnava SVK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: ECM S 64 Automatic Antracite

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od GasThan »

uvazoval som nad PID ....ale nakoniec som dospel k tomu ze mi to bude stacit tak ako je lebo zacinam si setrit na ECM Mechanika IV Profi + Quamar M80E (/63) a myslim ze to uz mi bude stacit nastalo :)
Uživatelský avatar
Lapi
začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: ned 13. led 2013 19:18:05
bydliště: Praha
kávovar: Rancillio Silvia -PID Bunacafe , EX-Gaggia Baby Twin
mlýnek: Gaggia MDF-EX, ASCASO I-STEEL

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od Lapi »

Taky řeším dilema jestli za moji dosluhující Gaggia Baby Twin( problém s elektronikou) koupit u Bunacafe Silvii s upravou BC nebo rovnou s PID ale 21 000 je už celkem dost. Mužete někdo porovnat rozdíl?
Odpovím si sám :) již jsem ji zakoupil PID BC a jsem nadšený.
Uživatelský avatar
GasThan
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25. pro 2015 21:16:36
bydliště: Trnava SVK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: ECM S 64 Automatic Antracite

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od GasThan »

Rodinku RANCILIO som sice opustil...ale za poslednych par mesiacov jeho pouzivania som prisiel na to ako obyst tu eko-hlupost a stroj ide aj po 30 minutach ak by mal niekto zaujem napisem navod ;)
Uživatelský avatar
cabanak
Příspěvky: 22
Registrován: pon 20. bře 2017 10:54:57
bydliště: BA
kávovar: Rancilio Silvia + PID + regulacia tlaku
mlýnek: Nemox Lux Grinder - stepless

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od cabanak »

Celkom by ma ten navod zaujimal, a moze to pomoct viacerym ludom, poprosim o jeho uvedenie
Uživatelský avatar
kuzelnik
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. pro 2011 23:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od kuzelnik »

Dobry den,
jsem novym majitelem Silvie. Chci se zeptat, je normlani ze po vypnuti cerpadla odkapuje jeste par kapek do zberne nadoby? Ne predem,ale za kovovym krytem, asi nekde od cerpadla. Bojler je suchy, nekde pod nim.Dekuji.
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. bře 2018 9:45:28
bydliště: Jindřichův Hradec
kávovar: Rancilio Silvia BC
mlýnek: Rancilio Rocky Doserless

Re: Silvia E rok 2016 Ecodesign

Příspěvek od Fritol »

Dobrý den,
ano to je normální, způsobuje to třícestný ventil, který po vypnutí uvolní tlak z prostoru hlavy a přebytečnou vodu uvolní do odkapávače.
Zamčeno

Zpět na „RANCILIO“