Rancilio Silvia

pákové kávovary Rancilio
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

morseee1 píše:mne cerpadlo najviac vibruje ked ma cez paku slaby odpor. ................. a paradoxne hluk a vibracie prestanu
na tom není nic zvláštního, je to normální a logické
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od satchieee »

Po 2 tyzdnoch sa mi konecne podarilo spravit kavu, ktora dobre vyzerala aj chutila - aj ked teda neviem, ci este niekto okrem mna citi v Columbia Medelin ovocne (miernekysle) chute. Postup Akym som sa dopracoval k sucasnemu vysledku:

1. aby nebola velka odchylka v mnozstve kavy, zarovnavam double misku priborovym nozom (tupou rovnou castou).
2. tampovanie som si skusal na klasickej osobnej vahe.
3. najprv ma zavadzalo, ze kava tecie pekne, ale chut mi nevyhovuje (bolo to mletie na cca 5 stupni - Rocky), pricom som iba mierne utlacil.
Teraz som prisiel na to, ze ked kavu pomeliem na 7 stupni a utampujem cca 30kg silou, vysledok je diametralne odlisny.
4. po zhasnuti diody nahrievania odpustam cca 7 sekund na schladenie bojlera / hlavy (vdaka za radu)
5. salky nenahrievam vodou, pretoze ked mi natiekla kava do teplych salok, kava mala cca 75 stupnov, dal sa na tom obarit jazyk. Ked ju spravim do salok volne polozenych na kavovare, vysledok ma cca 65 stupnov.

Hadam uz to bude len lepsie...

PS: Mliecna pena na capucino, pripadne macchiato nie je ziadny problem, mikropena sa ale este nepodarila :]
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od papun »

Gratulace:)

Výhrada k bodu 5. Nebo ani ne tak výhrada jak osobní poznatek. Káva sice může působit horce, ale osobně to dělám, tak, že kávu připravím a než uklidím bordel okolo, tak je akorát. Z mé zkušenosti tak malé množství kávy ve studeném šálku rychle strácí teplotu.
Uživatelský avatar
Eddy 82
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. čer 2013 23:34:08
bydliště: Malacky
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Eddy 82 »

Možno hlúpa otázka, ale máte dakto k Silvii a Rockymu dokúpený ten nerezový podstavec so šuplíkmi? Nakoľko stojí 100€ chcem vedieť či s tým má niekto praktickú skúsenosť a či tie vyhodené peniaze stoja zato.

Kód: Vybrat vše

http://www.servis-kavovarov.sk/domace-kavovary/podstavec-pod-kavovar
kika
více pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: pát 14. říj 2011 15:48:51
bydliště: Nitra
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kika »

Ten podstavec nemusí byť zlý, ale, je to ďalšia vec, ktorú bude treba čistiť a utierať dosucha. Navyše, ak by si mal kávovar pod linkou, tak tých pribl. 7 cm môže chýbať pri dolievaní vody do nádržky.
kika
více pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: pát 14. říj 2011 15:48:51
bydliště: Nitra
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kika »

Eddy 82: Skúsim nasadiť ešte jedného chrobáka do hlavy:

Kód: Vybrat vše

http://www.italiankitchenaids.com/proddetail.php?prod=RANCILIO.SILVIA.MAHLK%D6NIG
Uživatelský avatar
Eddy 82
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. čer 2013 23:34:08
bydliště: Malacky
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Eddy 82 »

kika píše:Eddy 82: Skúsim nasadiť ešte jedného chrobáka do hlavy:

Kód: Vybrat vše

http://www.italiankitchenaids.com/proddetail.php?prod=RANCILIO.SILVIA.MAHLK%D6NIG
Pekné, ale ten mlynček mi príde zbytočne komplikovaný.
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od rastino7 »

stlacit jedno tlacitko, nevidim ako komplikaciu
Uživatelský avatar
Eddy 82
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. čer 2013 23:34:08
bydliště: Malacky
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Eddy 82 »

V tom případě bych doporučil tento mlýnek na kávu:
Obrázek
Je skutečně nekomplikovaný (jen kávu je vhodné před mletím vložit do textilního sáčku) a naprosto u něj nehrozí přehřátí kávy díky přílišným otáčkám na rozdíl od ety 0067.[/quote]

:grin: Aby sme sa rozumeli, porovnával som to s mlynčekom Rocky SD, ktorý je v sade aj so Silviou, a celé to vyjde na 659€, a s tým Mahlkönigom by to vyšlo o 100€ viac a mlynček má navyše dávkovač, ktorý nechcem a nejakú elektroniku, ktorú nepotrebujem, čiže tým som myslel to komplikované.
Niekedy na budúci mesiac sa podľa všetkého stanem jedným z ďalších, dúfam, že spokojných, majiteľov Silvie a Rockyho tak potom sa rád budem deliť s poznatkami.
Uživatelský avatar
dstrom
Příspěvky: 40
Registrován: úte 12. črc 2011 22:57:02
bydliště: Stupava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od dstrom »

Eddy82
Ja ten podstavec mám. Jeden šuflík používam na drobnosti (napr. misky, čistiacu kefu atď), druhý je na vyklepávanie pukov, je to fajn, ak robíš viac káv.

Ale prežil by som v pohode aj bez podstavca.
D.
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od satchieee »

Zufaly z chuti kavy som sa rozhodol, ze skusim botomless portafilter pre kontrolu, ci je tampovanie + mletie v poriadku. Na moje prekvapenie bol hned prvy pokus dokonaly, druhy som natocil. Nebol az taky dobry ako prvy, ale nebolo to najhorsie. Na pohlad je kava OK, chut mi ale nesedi. Je to Columbia Supremo. Po vypiti kavy ma zacne hned skriabat hrdlo, neviem co to ma znamenat :-))
Existuje nejaky 'jemnejsi' druh kavy, ktoru by so mal vyskusat? :/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od morseee1 »

poznam to... mozno namiesto jemnejsej kavy treba skusit jemnejsie prazenie, nieco svetlejsie.
nebude sice taka crema, ale kava sa nemusi mliet tak na jemno, aby sa dosiahlo 25/25 ...

Pravdepodobne to skriabanie moze sposobit prilis jemne mletie,ktore vsak ta kava potrebuje pre spravnu extrakciu.. presne toto riesim na odrode
Ethiopia Harrar Longberry natural ... nie je zla, len priliz zemita
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od satchieee »

No toto bolo mlete na 4 stupni (rocky) a tampovanie cca 30kg, inak by to prefrcalo za chvilku. Toto preslo za 23 sekund, pre ideal by som to musel mlet na 3 stupni. Mas skusenost s nejakou konkretnou svetlejsie prazenou kavou? Jak na potvoru som naposledy objednal 1kg tejto Columbie...
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od morseee1 »

mam, od SK konkurencie .. green plantation .. myslim ze vsetko co oni prazia je tak do svetla .. ked mam chut na ine chute ako horke, kupim si od nich.. viac menej hocico ..

akurat si treba zvyknut na minimum cremy a minimum horkosti .. povacsinou chut tvoria ovocne a zeleninove chute .. niekedy celkom zaujimave :-) pre zmenu treba podla mna skusit .. odporucam ale nekupovat na prvy krat na kila :-) nie vsetkym to vyhovuje (napr moja manzelka po jednej salke s GP kavou sekla)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od papun »

Nateklo to o něco ryachleji. Z toho videa se to dá krásně stopovat podle časové osy.
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od satchieee »

Dnes som pouzil inu kavu - tanzania ileje a vylepsil hrubost, aby to presne po hornu risku (double espresso) natieklo za 25 sekund. Vysledok bol rovnako nepitelny, kyslejsieho charakteru. Teplotu vody som skusal menit, vysledok rovnaky. Pena na kave sa mi zda divna - je zlozena z takych bublin ako napenene mlieko. Do cca minuty pena 'popukala' (padla) a v pohariku ostalo mnozstvo kavy po prvy risku (espresso - 30ml).
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od morseee1 »

sa zastavim na kavu sused (som z Tomasova) a kukneme na to :-)
ale nie .. mal som rovnaky problem s jednou kavou, ktora sice bola zo slovenska, ale prazena v cechach.. vsetky 4 sacky co som mal boli presne rovnako kysle .. ale neprijemne kysle ... skus zmenit dodavatela .. len tak pre zvedavost ..
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

satchieee píše:....Teplotu vody som skusal menit, vysledok rovnaky. .......
a to nepoznáte jestli se třeba nezměnila teplota vody směrem nahoru?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od morseee1 »

este ma napadlo.. pred par dnami sa tu tiez niekto stazoval na bublinky v creme .. ja som si vsimol, ze sa mi bublinky vytvaraju obcas.. zda sa mi ze zalezi aj od toho ako "vlezie" kava z paky do cremy .. ak ich neni moc tak by som to neriesil..
Zamčeno

Zpět na „RANCILIO“