Rancilio Silvia

pákové kávovary Rancilio
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

kuslak píše:........puk nakoniec pekný ale natečie toho za plnú šálku. :/ Horká jak šlak.
.............
Nemůže to být tento případ? viewtopic.php?f=102&t=1640
Mohlo by tomu vše nasvědčovat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kuslak »

Čítal som to vlákno, je aj to možné. To by sa ale mohlo dať vyriešiť odpustením vody pred shotom. Práve čistím mlynček, zajtra uvidím čo a ako, skúsom natočiť aj video.
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Keso »

Takze aby som aj prispel svojimi poznatkami. Po vianociach je u mna doma silva + doseless rocky, prisla ku mne.
Napriek preluskaniu celeho vlakna a kopec webov som tvrdohlavo ostal pri single miske. Povazujem za zbytocne riesit 2ku misku ak najcastejsie robim jednu kavu. Dnes rano sa mi konecne podarila kava ktora sa podoba espressu a tieklo +- 25s/25ml.
Mnozstvo kavy cca 9g (odvazenych pred vlozenim do mlynceka kuchynskou vahou), pouzitie WDT, zarovnane dorovna v pake (spajdlou) nasledne utampovane. Meliem na 6ke ale nastavenie mlynceka je silne individualne ako mozeme vidiet podla prispevkov. Paka zatiahnuta 5tu hodinu nafest.
Este neviem ako som na tom s konzistenciou shotov, nakolko sa mi to podarilo ako 5ty shot a musel som do prace, uvidime poobede ci sa znovu podari.
Jedina vec co ma zaraza je ze mi vzdy tecie najskor len z pravej strany dvojsosaka. Vecer ked budem robit kavu tak skusim na to prist ze preco, ci zly tamping alebo kde je problem.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od elwoodblues »

Spíš něco nebude ve vodováze.
Každý svého kafe strůjcem
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od ondrada »

<rejp>Že by ve vodováze nebyla trubička s vodou? Nebo jen ta voda?</rejp> ;-) Ono je někdy lepší říct že je asi něco prostě nakřivo :)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od elwoodblues »

moji pražané mi rozumějí, i když jsou ze Slovenska.

btw. kdyby to bylo lepší, řekl bych to.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Jožin »

Mám to rovně a stejně teče z pravé dírky víc.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Je to úplně normální. Se vůbec divím, že to někoho dovede vzrušit. O co jednodušší to mají ti, co dělají espresso jen z jednoporcové misky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Rodom »

Chápu to, mám pár kamarádů, kteří jsou takoví detailisté jako Hercule Poirot... Tak to vyřešte tím, že si kupte jednovýpusť, v Hraspu mají pěknou, už ji mám doma.... Když budete dělat kávičku pro dva lidi, tak holt postupně z jednoporcovky, ale nebudete naštvaní, že to jede z každé strany jinak...:)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od ondrada »

A nebo MyPressi Twist, s tim se dá v průběhu shotu kvedlat ze strany na stranu aby to teklo jak je potřeba ;-)
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Keso »

No tak neviem kde bol problem, teraz to uz tecie rovnomernejsie. Spravil som dve espressa , utvrdil som sa v tom, ze aj pol gram je velmi citit pri single sitku. Nie su tie espressa este 100% ale uz to bude.
Inac puk mi stale nekde vyhlopit jednoduchym buchnutim. Aj ked si suchy idealne je sparatkom akoby "odrezat" po kraji a potom je krasny kolacik ale bez toho e-e
Uživatelský avatar
družbik
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. led 2013 19:46:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od družbik »

Zdravím všechny labužníky a mám silvii asi měsíc a káva super akorát někdy když nechám puk díl v páce pod sprchou jde těžko vyklepnout a když ho vyklepávám hned je na hoře takoví lesklí jakoby s trochou vody, dělám něco špatně?
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Keso »

Takze, po par tyzdnoch so silviou a rockym som dospel k nazoru ze treba zvolnit, netreba riesit kazde jedno espresso. Vylepsil som si paku s tym ze som si namontoval single vypust, nakolko robim vacsinou jedno espresso zo single sitka.
Clovek to nejak dostane do ruky/oka a espresso tecie super. Samozrejme nie je ta konzistencia v shotoch 100% ale ma to vobec vyznam riesit ? Ja som sa pristihol ako som sledoval penu, cas, puk a na chut som nejak pri vsetkych tychto ukazateloch nejak zabudal. Teraz uz nestopujem, davam od oka a mam 80%dnu uspesnost v tom ze spravim dobre espresso. Nie spickove ale dobre na ktorom si pochutnam.
Primacafe spomenul ze ludia k nim prisli s vahami/stopkami a odchadzali bez nich, ja som tiez navstivil cloveka od ktoreho som kupil silviu a ten mi akoby otvoril oci. (btw pil som u neho 100% robustu a bolo to zaujimave) Cize moja rada pre vsetkych co zacinaju so silviou, na zaciatku pekne so stopkami a experimentovat snazit sa pochopit suvislosti a potom zvolnit a hrat sa. Ono to pride.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Trixy »

lidi co dělám špatně když mi káva u použití bezedné páky sice hezky teče,ale zároven prská všude okolo?
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od maco »

No pokud to prská přímo z misky tak bude chyba v tampování nebo v mletí. Jinak pokud se jedná o poprskaný šálek tak to mi dělá taky, výhradně jednodruhové arabiky co nemají takovou cremu. Bezednou páku používám několikrát denně v kombinaci s VST 15Gr miskou.
Uživatelský avatar
IgoVlk
Příspěvky: 19
Registrován: sob 19. led 2013 23:35:52
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od IgoVlk »

Omlouvám se za možná hloupě vypadající prosbu, ale nenašel by se mezi Vámi nějaký dobrák, který by cestou kolem Silvie nezměřil její skutečné rozměry. Na oficiálních stránkách (včetně zde) je uváděna hloubka 23,5cm a šířka 29,0cm, ale ve staženém manuálu se uvádějí rozměry trošku jiné (hloubka 290mm a šířka 325mm) a na některých zahraničních webech se dokonce uvádí jako šířka 235mm.
Původně jsem byl rozhodnutý koupit Gaggii Classic, ale bohužel všude (kromě ebay) dostávám odpověď, že Classic je nedostupný. :( Začal jsem proto znovu uvažovat, jestli si nepřiplatit a nevzít rovnou Silvii (mám možnost odečtu DPH). Bohužel připravený výklenek je v horní části zúžen, takže se obávám, že bez stavebních úprav nemám šanci tam Silvii postavit.
Předem Vám děkuji.
Uživatelský avatar
zahno
Příspěvky: 34
Registrován: ned 06. dub 2008 11:23:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od zahno »

IgoVlk píše:Omlouvám se za možná hloupě vypadající prosbu, ale nenašel by se mezi Vámi nějaký dobrák, který by cestou kolem Silvie nezměřil její skutečné rozměry.
Naměřil jsem [š x v x h] 240mm / 350mm / 315mm
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kubad »

hloubka 290mm mereno na spodku, je to bez cudlu na paru ten je o cca 1cm pres obrys
sirka 240mm
vyska:350mm
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
IgoVlk
Příspěvky: 19
Registrován: sob 19. led 2013 23:35:52
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od IgoVlk »

Tak to je super! Popravdě jsem původně ani nechtěl dotaz pokládat, protože se skoro všude uvádí rozměr obráceně. Výška je navíc oficiálně uváděná jako 340mm, což by pro někoho mohl být problém pro hrnečky...

Na konci týdne mě budete moci přivítat jako nového majitele RS. Moc všem děkuji.
Uživatelský avatar
maerp
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. srp 2012 21:14:22
bydliště: Martin
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od maerp »

Zdravím, ako prosím Vás robíte dekalcifikáciu Silvie ? Jedná sa mi o to, či v rámci údržby treba liať do nádržky nejaký prípravok, napr.Durgol na čistenie "vnútornosti". Zatiaľ robím čistenie Silvie iba s práškom do páky so slepým sitkom, plus vodu filtrujem cez Brita kanvicu. Vďaka
Zamčeno

Zpět na „RANCILIO“