G3 FERRARI

Nevíte kam zařadit? Napište sem (někam to zařadíme).
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

Nazdárek.
Znáte někdo tenhle italský pákový stroj?
G3 FERRARI LADY D

Popis prodejce:
Pevná a robustní konstrukce, plášť z lakované oceli, tiché čerpadlo s tlakem 15 bar. Nahřívání hrnků, parní tryska pro přípravu kapučína, regulace páry. Filtr na jednu nebo dvě kávy. Hlava se zobáčky na jednu nebo dvě kávy /DUPLO SYSTEM/
Příkon 1100 W
Barva: bílá, modrá a černá.

Sturdy coffee maker, constructed in painted steel with muffled pump and brass boiler , pressure 15 bar, with cup-warmer surface. “Duplo” version whose name stands for “dobble function”, can operateboth with ground coffee and pods, equipped with tamper, dosing spoon, 1 or 2 cups filters, special pods filter, 1 or 2 coffee filter holders. 1100W.

viz:
http://www.g3ferrari.com/en/modello.asp ... odello=435
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

Neznám,ale už na první pohled je mi sympatický.Určitě to nebude to žádná čína.V mnohém mi od pohledu připomíná můj Tecnosystem.
A jsem si skoro jist,že podobnost bude i uvnitř.Čili dospělý presovač v malém kabátě:
mosazný bojlér a grupa,mosazná profi páka,celokovové tělo,jednoduchý,ale funkční design a ovládání...

tady je foto ve vysokém rozlišení:
http://www.g3ferrari.com/utilsprodotti/034-300dpi.jpg

Jak jsem se teď díval na stránky českého dovozce,tak mě trochu zarazila cena.Čekal bych mnohem vyšší.Tak teď nevím,buď se mýlím v tom co jsem výše napsal,nebo je cena,vzhledem k tomu co kávovar nabízí,to nejpříjemnější překvapení.Až se mi to nechce věřit.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
ink
Příspěvky: 6
Registrován: úte 04. bře 2008 18:04:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od ink »

... pěkný hrníček
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

No v ponuke majú aj čistú Čínu (napr. toto alebo toto). No ten spomínaný vyššie má aj v popise spomínané, že je vyrobený v Taliansku. Prvé, čo ma napadlo, bola tá podobnosť s Tecnosystemom :-) Tak ešte nazrieť na držiak páky a do vnútra na bojler a budeme vedieť viac. Prvý dojem je dobrý.

Doplnené: Pozeral som stránky v taliančine a nevšimol som si nič o bojleri, no vidím, že v angličtine je jasne napísané mosadz. Tak to vyzerá dobre.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

pedro13 píše:Jak jsem se teď díval na stránky českého dovozce,tak mě trochu zarazila cena.
To si sa pozeral tu? Tam sú iné ceny, napr. Gaggia Coffee za 16 stoviek aj s DPH... No to ma podrž...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od mila001 »

Ferrari dělá výborný auta to ale neznamená že musí dělat výborné espresso stroje.Singer dělá výborné šicí stroje už se to nedá říci o espressu a každý pak nakonec přejde k osvědčeným zn.Gaggia,Rancilio atd.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

Singer nevyrába espresso mašiny, výrobca je Ariete. Neviem prečo sa v našich končinách predávajú so značkou Singer Ariete, no napr. v Taliansku je to len Ariete, žiadny Singer ani šijací stroj (zato milión iných vecí :-) ).
Čo sa týka G3Ferrari, konkrétne spomínaného typu - ono to nevyzerá také márne, ja by som si to ku Gaggii dovolil prirovnať. Rancilio už bude asi trochu inde, aj keď... Nevideli sme G3 zvnútra ani pri práci, možno by nás čakalo prekvapenie (ťažko povedať, či nepríjemné, ale skôr opačne).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

Díval jsem se o píšou o firmě,vypadá to že podobnost s firmou Ferrari vyrábějící auta je náhodná.Pochopil jsem že se jedná o rodinnou manufakturu tří bratrů Ferrariových.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

hnup píše: Prvé, čo ma napadlo, bola tá podobnosť s Tecnosystemom :-) .
Já jsem se dokonce nejdřív díval jestli to není OEM Tecnosystemu,vím že Tecnosystem své kávovary pro nějakou firmu vyrábějící auta dělal.
Naposledy upravil(a) pedro13 dne pát 14. lis 2008 1:21:27, celkem upraveno 1 x.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

hnup píše:No v ponuke majú aj čistú Čínu (napr. toto alebo toto).

No ty modely mi taky trochu smrdí,zvlášť poté co jsem si prohlížel ten výše uvedený.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

hnup píše:No v ponuke majú aj čistú Čínu (napr. toto alebo toto).
Dnes jsem firmu náhodou objevil když jsem jel z práce. Je to v takové malé dědině...
Jinak ten "čínský typ" dělá i Fagor...Ale ty celokovové vypadaly dobře, v rychlosti jsem to prohlédnul - páka masivní, sítka tzv. profi, hlava kovová, těsně tuhá černá guma.
A co říkáte na ten typ Gaggia Coffee? Psal jsem o něm v sekci pákové kávovary...
Jinak ceny jsou překvapení, na krámě mají ty původní bez slevy. Co byste doporučovali při výběru - Gaggia či Ferrari? ;)
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od zdenok »

mila001 píše:Ferrari dělá výborný auta to ale neznamená že musí dělat výborné espresso stroje.Singer dělá výborné šicí stroje už se to nedá říci o espressu a každý pak nakonec přejde k osvědčeným zn.Gaggia,Rancilio atd.
K tomu Singeru - ak ste mierili na značku Ariete tak si dovolím upozorniť, že Ariete je taliansky výrobca a Singer je iba distributérom na našich trhoch a len potrhlí internetový predajcovia to potom zmachlili na Singer Ariete xxxx
p.s. až neskor som si všimol, že už to spomenuli aj ďalší predo mnou, sorry :oops:
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

pedro13 píše: No ty modely mi taky trochu smrdí,zvlášť poté co jsem si prohlížel ten výše uvedený.
Ja zase kvitujem, že na ich firemnej stránke majú aj napísané, že ich pôvod je v Číne. To sa často nevidí.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

Ondra píše:Co byste doporučovali při výběru - Gaggia či Ferrari? ;)
No Ferrari tu asi nik nemá, tož asi nik neporadí. Gaggia je stávka na istotu, no ja by som Ti odporúčal G3 Ferrari. Urob potom veľa fotiek, napíš recenziu a my aspon budeme vedieť, čo je ten kávovar zač :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

Určitě to bude lepší varianta jako např. Zelmer a jiné. Ale ta Gaggia - http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=11&t=420 Nevím, zda jde o nějaký levný(horší) typ nebo spíš starší model a proto levnější? Je fakt, že Ferrari má i trochu lepší design (nerez). Holt, hodím si korunou. :) Další výhodu tohoto obchodu vidím, vzhledem k servisu, že jej mám pár kiláků od domova...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

Gaggia Coffe je starší model. Podľa dokumentácie to vyzerá ako predchodca Evo, zvnútra je to rovnaké. Záleží ešte na dátume výroby, staršie ročníky mali inú páku (odhadujem podľa obrázku, čo si dal do témy k tej Gaggii). A ešte v popise si mal uvedené "solenoid valve" - podľa dokumentácie tam nič také nie je.
Je to normálna štandardná Gaggia, za 16 stoviek výborná kúpa. (Nedá sa porovnávať so Zelmerom a pod.)

Ešte k tomu porovnaniu s G3 F - podľa fotiek nevidno, že by bol z nerezu, ale z lakovanej ocele, z toho by mala mať kabát viacmenej aj Gaggia.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

Zde je G3 FERRARI v nerezu, je to o pár stovek dražší typ: http://stefi.inshop.cz/inshop/scripts/set.asp?Level=7
Asi to jsou obě výhodné koupě. Těch 16 stovek za osvědčený stroj je asi směšná investice. Zároveň pro začátečníka příznivá. Zbylo by mi víc na lepší mlýnek...Problém je, že mi do toho mluví přítelkyně, které se víc líbí po vzhledové stránce G3! Ale stejně mě zajímá, jak by to Ferrari šlapalo. :? :?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

Aha, nevšimol som si toto vyhotovenie. No ako som už povedal, G3 tu pravdepodobne nik nemá a tak asi ani nik neporadí. No za tú cenu prečo nie, ja by som to kľudne skúsil. A nebudeš mať aspon kávovar, čo má kdejaký hňup :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

pedro13 píše:Neznám,ale už na první pohled je mi sympatický.Určitě to nebude to žádná čína.V mnohém mi od pohledu připomíná můj Tecnosystem.
.
Pedro, jak ty jsi spokojený se svým "italem"? :?:
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

hnup píše: A nebudeš mať aspon kávovar, čo má kdejaký hňup :-)
:lol: Budu rád i za ty zkušenosti, co má kdejakej kávovej "hňup"! :oops:
Odpovědět

Zpět na „jiné - k tématu“