WP - kavova aplikaci

Nevíte kam zařadit? Napište sem (někam to zařadíme).
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
klonk2
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. říj 2013 19:49:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

WP - kavova aplikaci

Příspěvek od klonk2 »

Ahojte , ako zapocet do skoly planujem robit aplikaciu pre vsetkych milovnikov kavy.
BaristaHome.JPG
S funkcionality by bolo najme

Databaza vasej kavy ( datum prazenia, typ kavy, nastavenie mlynceka )
Stopky na presnu dlzku extrakcie
Rss a twiter citacka s kavovych webov a flicker zobrazovac latte art obrazkov - :) na inspiraciu
A nakoniec staticky obsah ako rozne napoje s kavy a rozne sposoby pripravy

Co na to poviete? Dake pripomienky alebo daka extra funkcionalita ktoru by ste radi videli?

Aplikacia bude primarne pre windows phone , s moznym neskorsim porotm na windows 8
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od Fox_25 »

A já už si koupil pěkný deníček s motivem Alfosne Muchy abych viděl kolik přesně upražím, rozdám a vypiju.

Udělej tam ještě možnost zapsání počtu káv, váhy atd, ať se za rok může člověk kouknout v grafu na svou spotřebu.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od Ralf »

ach jo, nechcem ťa od toho odhovárať ale toto nebude mať úspech. A ak to aj tak chceš robiť tak mi vysvetli načo budem mať v mobile nejakú databázu kávy s dátumom praženia a hrúbkou mletia, teda možno niekomu by to vyhovovalo ale ja si nepotrebujem spomínať na to akú kávu som pil 12. augusta minulého roku. Stupeň mletia ti aj tak nepomôže ani v prípade že by si sa po nejakom dlhšom čase k tej istej káve dostal zasa lebo jednak nebude presne identicky upražená a hlavne rozdielnosť ročného obdobia, teploty a vlhkosti ovzdušia ti spôsobia že mlynček ajtak musíš nastaviť inak ako pred pol rokom. Stopky v mobile mám aj bez aplikácie a ani tie nepoužívam pri robení espressa. Skús definovať presnejšie v profile aký máš kávovar lebo z "Lacny s aukra" neviem posúdiť že o čo ide. V akej škole sa robia takéto aplikácie? Minimálne si apoň oprav chyby v aplikácii a možno zožeň nejakého kamaráta grafika čo ti to pekne navrhne.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
klonk2
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. říj 2013 19:49:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od klonk2 »

Dakujem za pripomienky. Popis kavovaru som doplnil.

Databaza kavy nema primarne sluzit na to, aby som vedel ako som mlel kavu pred pol rokom, ale skorej na prehlad aktualne kupenej kavy.
Budem mat 4 druhy kavy, kazda prazena inokedy. Tak budem vediet do kedy by som kavu mal spotrebovat ( 15 dni ) a ako prenastavit hrubku mletia.
Argument na nestalost stupna mletia vzhladom na poveternostne podmienky je rozumny, takze asi tato funkcionalita je zbytocna.

K stopam, jasne ze to ma kazdy mobil, ale aspon bude prednastaveny cas , na espresso, na frenchpress, aeropress.

A posledne k chybam, jedna sa zatial len o mock up na oskusanie ovladania a vzhladu, ale tak ci tak, za tie sa ospravedlnujem.
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od Miri »

[quoteK stopam, jasne ze to ma kazdy mobil, ale aspon bude prednastaveny cas , na espresso, na frenchpress, aeropress.[/quote]

Takýchto aplikácii je pre smartfóny už množstvo, ale práve tie s preddefinovanými pevnými časmi sú najmenej praktické. Napríklad pre espresso som videl časy od 22 do 30 sekúnd (asi v závislosti od toho z akej literatúry autor čerpal). Pokiaľ to nie je možné nastaviť v preferenciách, je to veľký hendikep. A na druhú stranu je treba dávať aj veľký pozor na porušenie autorských práv.
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od Ralf »

to čo píše kolu znie veľmi zaujímavo, tadiaľ by určite cesta viesť mohla. čo sa týka tých časov tak tam by som to tiež nevidel ružovo, jednak každá káva potrebuje trocha iný čas aj na espresse, niektorým viac pasuje kratší čas, niektoré nechávam tiecť až 30 sekúnd. Pri alternatívach je to ešte špecifickejšie, napríklad na chemexe keď robím ľadovú kávu, teda extrahujem priamo na ľadové kocky tak používam trocha odlišné pomery gramáže a možstva vody kôli tomu že ten ľad to trocha riedi, čiže dávam viac kávy, trocha menej vody a extrakcia je kratšia. V neposlednom rade o tom spotrebovaní kávy, pri alternatíve to ako tak platí, že povedzme do 15 dní, ale na espresso niektoré kávy vyhovujú mojej chuti až 20 dní po pražení, dokonca sú prípady keď nájdem správnu chuť espresse až 30 dní po vypražení kávy.
trocha inšpirácie pre dizajn:

Kód: Vybrat vše

https://www.behance.net/search?search=flat
all you need is coffee
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od generator »

Když to existuje pro čaj, tak proč ne pro kávu. Držím palce.

Kód: Vybrat vše

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdconcept.android.perfecttea
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od Miri »

Existuje to i pre kávu a je toho spústa. Aplikácie však majú rôznu úroveň. Od úplne jednoduchých po lepšie, napríklad tu: https://play.google.com/store/apps/deta ... istame.pro. Ale aj úplne profi ako má napr VST: https://play.google.com/store/apps/deta ... offeetools.
Somzrejme novým nápadom sa medze nekladú. Ale je určite vhodné si najskôr spraviť kvalitnú rešerš.
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od Sinpa »

Jenže tohle nemá být na Shitdroid ;-)
Na WP8 je toho o poznání méně.
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: WP - kavova aplikaci

Příspěvek od Miri »

Je škodou pre dobrú aplikáciu ak nie je urobená pre všetky platformy.
Odpovědět

Zpět na „jiné - k tématu“