G3 FERRARI

Nevíte kam zařadit? Napište sem (někam to zařadíme).
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

To: primacafé
Možná by nebylo od věci zařadit toto téma zde: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=2 mezi ostatní značky.
I názor šéfa PRIMACAFE na tyto strojky by mne zajímal, děkuji moc. ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od primacafe »

Mrknu na to, popřípadě přesunu. Dík za upozornění.
Ke kávovaru nemám co bych dodal. Jen to, že by bylo velmi užitečné když ho někdo pořídí, aby ho popsal pro ostatní.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

Ondra píše: Pedro, jak ty jsi spokojený se svým "italem"?
No jéje,od prvního dne co jsem to postavil do kuchyně, se při každém připravovaném pressu kochám a pokaždé se chválím :tany: ,jakýže skvělý kauf jsem s mou sestavou presovače a mlýnku udělal.
Vážně!!! 8-)
A to jsem svého času taky uvažoval o kombech Ariette nebo "skvostech" typu Solac,Zelmer,apod... :oops: :oops: :oops:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

Ondra píše: Jinak ceny jsou překvapení, na krámě mají ty původní bez slevy. Co byste doporučovali při výběru - Gaggia či Ferrari? ;)
Těžko říct.Chtělo by to vidět.Pokud má Ferrari opravdu 58mm profi sítka ,tak i páka,grupa bude tzv. profi (bojlér je podle webu mosaz,to se taky cení-chtělo by zjistit co je v Gaggii),tak to bych šel do něj.To je i jediná věc,která se mi podle fotek nelíbí na té Gaggii,ta páka vypadá nějak divně.
Ale chtělo by to vidět na vlastní oči.

Teď jsem se ještě díval na fotku té Gaggie,ta páka vypadá jak z hliníku (zase se opakuju,ale chtělo by to ověřit) ,to by taky Gaggii moc nepřidalo.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

Gaggie má dle info na webu páku pochromovanou mosazí. Boiler je klasicky hliník. Snad něco vydží. Nakonec jsem šel do jistoty a objednal Gaggii. Je možný, ale že to Ferrari doporučím někomu dalšímu a pak to prozkouším. ;)

8-) Tak to ti přeju - ten požitek ze správné sestavy a dobrého espressa. Můžu se zeptat na ten tvůj mlýnek - Anfim Best, je to možné sehnat? Co umí a jak vypadá? Možná to je na jiné téma - mohl bys ho založit a s mlýnkem se pochlubit? :idea:
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

Super! :shock:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od hnup »

Ondra píše:Gaggie má dle info na webu páku pochromovanou mosazí. Boiler je klasicky hliník.
No potom daj vedieť, aká je v tom páka, či to staré vyhotovenie s dvomi otvormi, alebo novšia s jedným otvorom so závitom.
Bojler by nemal byť problém, pokiaľ do neho nenaleješ ocot alebo podobné odvápňovače. Na odvápňovači by som nešetril a používal naozaj len Gaggiu alebo tie, kde je vyslovene napísané, že nežerú hliník.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od Ondra »

hnup píše: No potom daj vedieť, aká je v tom páka, či to staré vyhotovenie s dvomi otvormi, alebo novšia s jedným otvorom so závitom.
Bojler by nemal byť problém, pokiaľ do neho nenaleješ ocot alebo podobné odvápňovače. Na odvápňovači by som nešetril a používal naozaj len Gaggiu alebo tie, kde je vyslovene napísané, že nežerú hliník.
Podle toho co jsem viděl, tak je tam ta "stará dvojdíra". Tu novou se závitem mělo Ferrari...
Na odvápňování myslíš něco takovýho: http://www.interlinea.cz/?choose=gaggia_prislusenstvo ?
BABY CLEANER - ODVÁPŇOVAČ (DEKALCIFIKÁTOR)
- přípravek pro pravidelné odvápňování kávovarů
- jedno balení obsahuje 3 pytlíky prášku
MO cena s DPH: 155,- CZK
Budu se snažit mašinu udržovat... ;)
Teď mě trápí volba kávomlýnku. Uvažuju, zda by pro začátek stačil Krups anebo zda je to, dle referencí, zbytečná investice. :?
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pedro13 »

Ondra píše: Teď mě trápí volba kávomlýnku. Uvažuju, zda by pro začátek stačil Krups anebo zda je to, dle referencí, zbytečná investice.
B je správně ;) ,bohužel
Naposledy upravil(a) pedro13 dne pon 17. lis 2008 15:35:26, celkem upraveno 1 x.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
pav1in
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. srp 2009 11:43:27
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: G3 FERRARI

Příspěvek od pav1in »

Zdravím,

zakoukal jsem se do této mašinky na www.stefi.cz a cím dál se mi více zmlouvá.
Nebyly by už nějaké praktické zksenosti s ní?
Bohužel jsem nenašel nic ani na coffeegeek.com ani pan Google si nevi rád

Konkrétně:
Jaký má PF - 58/53mm?
Jak nahřivá šálky - aktivně/pasivně?
Jak dlouho trvá zahřatí k připravě prvního pressa?
Je tam dost místa i na větší šálek pod PF?

Jaké koliv jiné postřehy.

Diky moc,

Pavlin
Odpovědět

Zpět na „jiné - k tématu“