Parní tryska pro Rancilio Silvii

Nevíte kam zařadit? Napište sem (někam to zařadíme).
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa2017
Příspěvky: 3
Registrován: pát 23. bře 2018 10:21:22
bydliště: Někde
kávovar: Něco
mlýnek: Něco

Parní tryska pro Rancilio Silvii

Příspěvek od Standa2017 »

Mám Silvii od Rancilia (cca 2 roky, je to asi V5) a ucpala se mi parní tryska. Vůbec z ní nešla žádná pára. Když jsem vzal nějakou jehlu a propíchl jsem tu díru, tak od té doby to přes trysku chrlí o dost více páry. Nevím, jestli je standard ta nynější situace, kdy to možná bylo dva roky něčím přicpané a nakonec se to ucpalo úplně, ale byl jsem na to dávkování páry zvyklý. Před ucpáním to dělalo pěknou mikro-pěnu a nyní mám zbytečně moc vzduchových bublin, kterých se musím poklepem zbavovat, i když ten ventil ani moc neotevřu.
Když jsem se díval po nové trysce (na V5), tak je nesehnatelná, nejsou ani žádné alternativní trysky, které se prodávaly třeba s více dírami.
Nemáte někdo nějakou náhradní trysku, která by mi snad víc vyhovovala?
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Parní tryska pro Rancilio Silvii

Příspěvek od dslecinka »

chyba je v tom malem otevreni ventilu. na mirkopenu je potreba dostatecna rychlost proudeni pary, kdyz to oterete malo, tak to akorat prdla a ohriva mleko.
Uživatelský avatar
Standa2017
Příspěvky: 3
Registrován: pát 23. bře 2018 10:21:22
bydliště: Někde
kávovar: Něco
mlýnek: Něco

Re: Parní tryska pro Rancilio Silvii

Příspěvek od Standa2017 »

To souhlasím, před ucpáním jsem mohl otočit ventilem i dvě celé otáčky, kdy nyní ty dvě otáčky vynahradí čtvrt. Nevím co je na Silvii standard a možná v té díře bývá něco vsazeno, co jsem mohl jehlou vystrčit. Tehdy jsem to dal pod tekoucí vodu a nevšiml jsem si, že by něco vypadlo.
Uživatelský avatar
Standa2017
Příspěvky: 3
Registrován: pát 23. bře 2018 10:21:22
bydliště: Někde
kávovar: Něco
mlýnek: Něco

Re: Parní tryska pro Rancilio Silvii

Příspěvek od Standa2017 »

Koupil jsem si náhradní trysku a propouští páru stejně jako ta původní po ucpání, takže o hodně více páry, než jsem byl zvyklý. Tím že mám dvě trysky, tak můžu experimentovat, do díry jsem strčil dutý nýt a množství páry omezil. Nakonec to je podobné, jako před ucpáním, mléko můžu šlehat daleko déle a je jiné, mikro-pěna je (podle mě) lepší.
Zajímavé je, že jsem měl 2 roky tu původní trysku něčím přicpanou.

Na obrázku je pro představu zmíněný dutý nýt, ale není úplně doražen, jednu trysku si nechám originální.
tryska+duty_nyt.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „jiné - k tématu“