PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

k PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Nedávno mě poslal jeden z našich pravidelný, dlouhodobých zákazníků odkaz na hodnocení naši kávové práce. Je to jeden z možných názorů a pohledů. Rád bych na něj reagoval z pohledu našeho.
Celý článek je zde: http://www.scuk.cz/uzivatele/zahn0/recenze/primacafe/
jen pro souvislost zde v příspěvku dám pár řádků z onoho článku.
....Prima Cafe jsem před několika lety bezmezně obdivoval. .............Situace se ale změnila, Prima Cafe nikoli. Pořád nabízejí to, co umí nejlépe. .............
Snad tyto řádky byly těmi, na které bych chtěl reagovat.
Aby si to někdo špatně nevysvětlil. Ten článek mě nijak nepobouřil, nevyvolal ve mě žádné negativní emoce. Je napsaný tak jak je a není na něm nic špatného. Je to prostě názor jednoho z našich bývalých zákazníků. A díky za něj.

S uvedeným názorem v jednom bodě nemohu souhlasit, PrimaCafé zde vyznívá jakoby extrémně konzervativně, bez vývoje.
Můj pohled je, že PrimaCafé za těch 23 let zkušeností je jiná než většina konkurence - ve svých šesti prioritách.
Shrnul bych je do jedné věty, za kterou se ale skrývá ta mnohaletá práce -
pro naše zákazníky zajišťujeme nejširší, ale stálý sortiment čerstvě pražené kávy v nejvyšší kvalitě, s nízkou aciditou která je našimi zákazníkům vyhovuje a k tomu něco navíc - dobré rady v našem foru.

Proto pokud chceme milovníkům kávy nabídnout stejnou kávu za 3 měsíce nebo za půl roku, nemůže být naší prioritou nakupování od malých farmářů. Musíme mít zajištěnou kávu ve stejné kvalitě dlouhodobě a to je v podstatě do příští kávové sklizně.
Naše kávové forum pokládáme za největší pokladnici rad a názorů, která nemá v ČR obdoby. Spousta návštěvníků fora ani nevnímá, že je spojené s naší pražírnou - vnímá ji jako zdroj informací o kávovém světě a možnost komunikovat.
Pokud něco budeme ve své práci měnit, tak ve vylepšování servisu zákazníkům, tam naše snaha nikdy nekončí.
V čem naopak s názorem pisatele velmi souhlasím - PrimaCafé praží kávu tak, aby ve výsledku byla acidita co nejnižší. Taková káva chutná našim zákazníků i nám. Tuto prioritu měnit fakt nebudeme.
A jestli toto vše se dá chápat tak, že PrimaCafe je konzervativní, tak říkám, že takoví jsme rádi a rádi budeme, dokud to budou naši zákazníci oceňovat.

Přeji všem našim zákazníkům,
příjemné a radostné chvíle u jejich kávovarů s naší kávou PrimaCafé

PrimaCafé
Libor Konečný
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

V návaznosti na předchozí příspěvek se sem dovolím zkopírovat i tento z jednodruhových káv, který sem také tak trochu patří.
pulec7 píše:Řeknu to tak, nemám zapotřebí tady nikomu mazat med kolem huby, objednávám ještě z jiné TOP pražírny v ČR ale ať jsem vzal z PC cokoliv bylo to prostě výborné a lepší než jinde. Perfektně vypražené a chuťově prostě úžasný. Ať jsem koupil na PC cokoliv bylo to prostě TOP a stejně to platí u této kávy, už při prvím doušku jsem věděl, že jsem našel další unikátní kávu vypraženou opravdu s citem. Naprosto unikátní souznění všech chutí naprosto vyrovnaná chuť.
původní příspěvek je v jednodruhovkách zde: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 023#p40023
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Až mě ta pochvala přivádí do rozpaků. Děkuji. Opravdu děláme, co můžeme a i když všechny pražírny říkají , že používají tu nejkvalitnější surovinu (jak jinak, že?), snažíme se nakupovat to nejkvalitnější, k čemu se dostaneme. Ta kvalita vstupní suroviny ale něco stojí a tím se už od počátku celého procesu dostáváme do jiné cenové hladiny, než ti, kteří o kvalitě hlavně mluví.
Ono to ale není jen o tom výběru suroviny. Je to také o přístupu k pražení, v podstatě k celému procesu pražení, kdy máme pod kontrolou každou vteřinu pražícího cyklu - bez nadsázky, to je základ. Snažíme se z každé kávy vytáhnout to nejlepší co v ní je (nemáme sami rádi kávu kyselou) a proto pražíme tak jak pražíme.
Že je to pracné? Nás to ale baví a je to lepší než různé pokusy při pražení na úkor zákazníka. Máme zájem na tom, aby zákazník dostal pokaždé tu svoji (chuťově stejnou) kávu kterou si objednal a kterou očekává (je jasné, že u stejného druhu kávy).
Už jsem z několika míst slyšel, že PrimaCafe se zakonzervovalo, že praží pořád stejně jak před několika lety a že nesledujeme požadavky na módní chuťové trendy kávového světa. V tomto případě budeme muset zklamat.
Opravdu nemáme zájem překvapovat naše zákazníky při objednání jejich oblíbené kávy, pokaždé nějakou novou a ještě neobjevenou chutí v jejich kávě.
I když máme troufám si říct nejširší stabilní sortiment, občas přidáme nový typ kávy a pokud si jej zákazníci oblíbí, ponecháme jej. Ale základem naší práce je, že zákazník musí mít jistotu, že když si za dva, tři měsíce objedná svou oblíbenou kávu, bude chutnat stejně.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od pulec7 »

Tak ještě mě zaujal ten článek o PrimaCafe. Aha tak v tom je ten zakopaný pes proč mi z PC chutná více já totiž mám rád nízkou acidu a v kávě hutné čokoládové, karamelové a kakaové chutě takové má být espresso alespoň podle mě. Byl jsem rozčarovaný z ovocných a květinových chutí, které podle mě v espressu nemají co dělat. Asi by se to dalo unést na filtru ale do toho espressa mi nějak nepasujou. Vždy jsem myslel, že je nejdůležitější odrůda a pěstování ale postupně chápu, že pražení je to co dělá kávu kávou.

Bylo tam psáno o Skybury, no asi nejsem dostatečný kávový expert ale mě chutná moc. Je pravdou, že je taková jednoduchá a nenáročná ale já mám náročnosti dnešního světa pokrk a chci si dát něco naprosto jednoduchého, co chutná a nemusím u toho přemýšlet co to tam je divně cítit a svůj smysl pak přesvědčovat, že to se vlastně teď pije, tak to má chutnat, to je in.

Co mě teda dostalo tak je prej předplatné z Prahy, Londýna atd... já sem skoroPražák ... ale aby se z té Prahy všichni nepo..... v dnešním globálním světě může být cokoliv TOP třeba z konce světa je to prostě uplně jedno jestli Praha, Londýn nebo severní Somálsko :).
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od papun »

Já nejsem asi klíčový zákazník PC, bo má osobní spotřeba je celkem nízká. Takže si s objednaným množstvím vystačím celkem dlouho. Ale teď už bych určitě neměnil.

Lhal bych kdybych řekl, že jsem nikdy nezkusil ,,podvádět" PC a nakupovat někde jinde. Zkusil jsem to. Prioritně mě k tomu vedla cena, ale nakonec jsem daleko více prodělal než ušetřil. U konkurence byla kvalita kávy mnohem horší. Nevybral jsme si...... a TAK JSEM SI UVĚDOMIL, ŽE ZA KVALITU SE PLATÍ A V TOMTO SMĚRU SI ZA NÍ RÁD ZAPLATÍM.

Co se týče sortimentu, tak si myslím, že je velmi široký. Málokterá pražírna nabízí stabilně takové množství druhů. A navíc tam je si myslím zastoupeno to hlavní a to mi vyhovuje. To že PC nenakupuje od farmářů kteří dělají fair trade, BIO a jiné podobné, je mi úplně jedno. Já tady ty druhotné značky neuznávám.

Takže jen tak dál a hlavně se nenechat znechutit:). Jdu si udělat jedno dobré espresso.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Abych uvedl na pravou míru naše "nenákupy" bio nebo fair trade. Občas se někdo ptá které kávy v našem obchodě toto uznačení mají, že výhradně nakupují jen tyto kávy (stejně si pak nic nekoupí). Proto jsem to u káv, kde tuto informaci máme ověřenou uvedl.
Je velice prosté proč se nezabýváne tím jestli naše káva je Bio nebo fair trade, protože tomu nevěříme a za druhé, ne všechno funguje a je tak jak je nám předkládáno.
Ono na druhou stranu bych čistě z praktického hlediska uvedl, že se káva pěstuje v takových podmínkách (malé farmy), že kdo by se tam s nějakými hnojivy, nebo naopak s pesticidy tahal a taky by na ně musel mít.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od lossak »

Dovolím si zde přidat pár postřehů. Objednávám kávu a tuto směs vždy zde v obchodě již více než 10 let a občas mne napadne vyzkoušet také nějakou směs z jiného obchodu. Před pár dny jsem si objednal z int. obchodu Cafe Eternity dvě směsky espressa arabiky a robusty(80/20). Jednalo se o ETERNITY ESPRESSO 80 a ETERNITY ESPRESSO SUPER CREMA. Dostalo se na otevření a vyzkoušení pouze u té první. Po otevření žádná vůně čerstvě pražené kávy, tak jak jsem zvyklý z PrimaCafe. Zrno bylo světlé barvy, jako by nedopraženo. Po namletí, aroma kávy téměř neznatelné. Po extrakci kávy crema žádná a chuť velmi mdlá. Suma sumarum - nejhorší směska co jsem zatím pil ze všech pražíren. Druhou směsku jsem neměl odvahu již otevřít a domluvil jsem se s prodejcem na jejich odeslání zpět do pražírny a vrácení peněz. V konečném důsledku a výsledkem mého experimentu je to, že kávu si budu objednávat již pouze zde, kde jsem s jakoukoliv odrůdou byl vždy max. spokojen.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od puschpull »

Další várka Columbie Rafael Excelso dorazilajiž před 2 týdny a předevčírem přišla opět na řadu.
Konzistentnost chuti s tou minulou je naprostá.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

A o to se snažíme, aby stejnou kávu kterou si u nás koupíte opakovaně, byla dlouhodobě vždy stejná. Setkal jsem se s tím, že nám to bylo dáváno za mínus, že pražíme pořád stejně. Taky jsem už nejednou u různých pražírem (pražičů) četl, že vyzdvihují jako svou přednost, že stejnou kávu vypraží pokaždé jinak. Bylo argumentováno tím, že když je stejná káva pokaždé jiná, tak se nepřepije a můžete tak vyzkoušet různé chutě stejné kávy.
Problém je ale úplně někde jinde. Pokaždé nějak kávu vypražit dovede každý, ale vypražit ji dlouhodobě opakovaně stejně je už dost problém a kus mistrovského umu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od OndraPod »

Pokud jde o espresso, tak je u mně Prima Café stále č.1.
Občas mi známí/rodina dovezou kafe z jejich oblíbené kavárny či pražírny(moje námitky, že je to zbytečné bohužel nepomáhají) a Prima Café z toho vždy vyjde jako vítěz.

Naposledy jsem od konkurence zkoušel Etiopii z Doubleshotu, popis "květiny, pomerančová kůra, hroznové víno" jistě mnohé napoví ;)
Nakonec jsem se po dvou dnech laborování dobral k pitelné kávě bez výrazné kyselosti, při poměru extrakce 100%
Při běžném extrakčním poměru 50% to prostě nemělo tělo a převládala znatelná acidita.

Mně prostě vyhovují hořko-sladké, čokoládové či oříškové tóny Prima Café.
Ovocné tóny mi v kávě vůbec nevadí, spíš naopak, ale musí tam být ten správný "základ", z PC káv např. Honduras shg top Santa Rosa.
Jinak je to IMHO špatně, bez ohledu na současné trendy či módu.

Dnešní zásilka čerstvě upražené Prima kávy mi udělala obrovskou radost a zase se mi potvrdilo, že nemám důvod hledat jinde.
Prima_Cafe_PC_IMG_4846.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Sonny
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20. zář 2018 16:34:08
bydliště: Uherský Brod
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od Sonny »

Nikdy jsem nebyl piják kávy, jednoduše proto, že mně káva nikdy nikde nechutnala. Až v poslední době při cestách Evropou jsem se několikrát napil opravdu dobré kávy, a zjistil jsem, že takovou kávu mám rád, a chci ji pít každý den. Po návratu z letošní dovolené jsem okamžitě pořídil slušné vybavení, náležitě poučený, že starou kávu z obchodu ani nemá cenu zkoušet, otestoval jsem tři různé pražírny, a nemohl jsem přijít na to, co dělám špatně, protože všechno, co jsem vyprodukoval, bylo příliš kyselé. Pak jsem naštěstí narazil na tyto stránky, a hned po první objednávce u PRIMAcafé mně bylo jasné, že u mě a mého zařízení chyba nebyla. Takto si představuju opravdovou kávu. Po druhé objednávce a otestování zatím osmi různých druhů se definitivně stávám pravidelným odběratelem, a stejně jako předchozí pisatelé už nikde jinde experimentovat nehodlám.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Děkujeme. Tak to je zase po dlouhé době poklona která potěší. Je příjemné, že se stále rozrůstá okruh lidí (myslím tím konzumentů naši kávy), kterým naší kávou děláme radost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od elwoodblues »

Kdysi jsem býval pravidelným a spokojeným zákazníkem. Po asi osmileté pauze jsem opět objednal kávu u Primacafé. Píšu u Primacafé, nepíšu u pana Konečného. Nevěřím, že s tím, co mi došlo, má on nebo paní Konečná něco společného...
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od j.bill »

elwoodblues píše: čtv 28. črc 2022 19:32:25 Kdysi jsem býval pravidelným a spokojeným zákazníkem. Po asi osmileté pauze jsem opět objednal kávu u Primacafé. Píšu u Primacafé, nepíšu u pana Konečného. Nevěřím, že s tím, co mi došlo, má on nebo paní Konečná něco společného...
Generační obměna?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od elwoodblues »

Toho jsem se obával.
Ono mi bylo divné už to, že toto fórum fakticky umřelo. No, takovéhle kafe není třeba si nechat posílat. To koupím tady v obchodě s kafem, praží vždy v pátek, jen neříkají kolik týdnů/měsíců zpátky...
Naposledy upravil(a) elwoodblues dne pát 12. srp 2022 19:35:52, celkem upraveno 1 x.
Každý svého kafe strůjcem
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od lubono »

Kávu sice zde neodebírám takže nemohu posoudit její kvalitu ale že aktivita opadla souhlasím . Asi už všichni vše potřebné o kávě víme :cry:
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od jhf »

Takže pražírna od ledna ukončila činnost :-(. Každopádně poděkování p. Konečnému za vše, co pro všechny kávomilce udělal, včetně tohoto fóra!
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od Knightey- »

No to by vysvětlovalo tu neaktivitu. Těžko říct co za tím je a jak dlouho toto forum ještě pojede.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Fidas
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 08. pro 2019 0:39:15
bydliště: Pardubice
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, pákový tamper Macap

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od Fidas »

Eshop alespoň stránka je v provozu, tedy buďto se doprodává nebo s ještě nekončí.
A ta neaktivita spočívá na nás. Všechno jsme si pověděli už? Přál bych si, aby toto fórum neskončilo, probírávám se příspěvky minulými a mohou být přínosem zejména pro začátečníky.
Přeji všem dobrý a radostný rok!
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od jhf »

E-shop v provozu? Nejsou tam ceny a nedá se objednat.
Odpovědět

Zpět na „Vaše připomínky, dotazy k nám“