Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od ringo »

2 zuzana: pro představu, u espressa je velký rozdíl mezi čerstvě namletou a půl dne starou kávou. IMHO je dva týdny semletá káva, coby espresso, nepoživatelná. Jestli nevěříte, vyzkoušejte. Bude kyselá, vyčpělá, a možná i zatuchlá. Tento způsob přípravy umocní každou chybku kávy.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Uviedol som to ako lepší variant ku kupovanej, ktoviekedy zomletej káve ako je napr. plechovková Lavazza (a ostatné mleté kávy). Myslím, že kým nemá mlynček, tak to význam má aspoň vyskúšať. Nebude ani tu na fóre prvá. Pokiaľ viem, aj PrimaCafe melie kávu na objednávku.
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od mik114 »

jsem živým důkazem, že šetřit se nevyplatí. Pil jsem kávu z kapslí nespresso a nemělo to chybu, dokud člověk nespočíta cenu na kávu. Takže ušetřené peníze na začátku dáte postupně za kapsle. Mlýnek má určitě smysl, ale není to žádná nutnost, pokud máte dobrý zdroj kávy. Mé doporučení tedy je, koupit si Gaggiu a objednávat kávu na zdejším eshopu. Dělám to stejně a kává z eshopu měsíc stará je několikanásobně lepší, než co se snaží nabízet ve většině kamených obchodů. Hodně štěstí při výběru 8-)
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

tak si asi kupim tu gaggiu, idem zajtra pozrieť do obchodu a uvidim, ci sa dozviem ešte niečo nove. včera som tu strávila celý večer čitaním fora, tak som sa rozhodla, že to vyskušam, či zvladnem urobiť dobru kavu, lebo teraz som na nescafe :)
a pozerala som este na gaggia color - nie je to nejaky vyznamný cenový rozdiel oproti pure, len som nenašla nejaku vyznamnu odlišnosť- je lepši či rovnaky?
ešte bude problem zohnať tu spravnu kavu, ale nejako to budem musieť poriešiť. ak by som si chcela objednať odtialto, aku kavu by ste mi odporučili? ak je to v ba taka hroza, je nejaka lepšie voľba v hodonine alebo brne? - tam občas chodievam, tak by to bolo jednoduchšie ako objednavať cez net.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Color sa odlišuje iba krásnou červenou farbou.
V Brne máte PrimaCafe :-) a občas sa tu dohodne zopár Slovákov a objednajú si z PrimaCafe spolu.
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

aha, dakujem. ja som automaticky predpokladala, že primacafe je v prahe :-) ale teraz som tu pozerala ten obchod a žiadnu adresu na predajnu som nenašla...asi sa len zle pozeram, ale našla som len objednavky cez net...
a ktora je teda najvhodnejšia na začiatok? po tom, co pijem rok už len nesku?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Každá. :grin:
Spravte si poslednú nesku a začítajte sa sem
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=62
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

zuzana píše:aha, dakujem. ja som automaticky predpokladala, že primacafe je v prahe :-) ale teraz som tu pozerala ten obchod a žiadnu adresu na predajnu som nenašla...asi sa len zle pozeram, ale našla som len objednavky cez net...
a ktora je teda najvhodnejšia na začiatok? po tom, co pijem rok už len nesku?
Asi jakákoliv brazílie a Columbia medelin. Viz můj best of list.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Alebo aj niektorá zo zmesí.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Přesunul jsem to sem: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =106&t=901 Už jsme se dostávali dost mimo téma.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Mutt
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. dub 2010 0:37:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Mutt »

Zdravím,
zvažuju nákup Espresso pure a zajímalo by mě zda je krom mleté kávy použitelný také pro ESE? Na kavovary.cz mají u tohoto modelu ve specifikaci uvedeno "Miska pro ESE (PODy) - NE", nevim co si pod ti předtavit, u modelů Color a Dose je zde uvedeno ANO.
Původně jsem zvažoval zakoupit Tchibo Cafissimo za 1999 ,- Kč, takže doufám že těch cca 2500,- navíc nebudou jen vyhozené peníze ale je tam i nějaký kvalitativní rozdíl :-) (jsem v tomto směru naprostý začátečník...)
Mimochodem, co říkáte na klasický, "analogový" ruční mlýnek na kávu? :-) Je použitelný nebo lépe zakoupit elektrický?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Dovolím si tvrdit, že v případě Tchibo Cafissimo, by to vyhozené peníze byly. V případě druhé volby (dané hlavně značkou) je předpoklad, že kávovar bude použitelný. Záleží také na tom, co od kávy vlastnoručně připravené čekáte (čemu říkáte káva). Pokud se chystáte používat hlavně pody, potom bude asi jedno jaký kávovar pořídíte.
----------------
Mlýnek prosím probírejte v příslušné sekci. ( i to se tam už řešilo)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Mutt
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. dub 2010 0:37:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Mutt »

Přístroj není pro mě ale bude to dárek, tak se snažím najít co možná to nejlepší v ceně do cca 4500 tis. Kč a zdá se mi že tato značka, resp. výrobek by mohlo být to pravé.
Nechci kupovat přístroj pouze na pody, myslím že by toho obdarovaný mohl záhy litovat, proto chci aby přístroj měl obě možnosti, jak jsem ale psal výše, z uvedené specifikace přístroje si nejsem zatím jistý zda Pure s pody funguje?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Pure by mal mať vo výbave misku na pody a potom na pody funguje. Treba sa však opýtať priamo predajcu, či je miska v príslušenstve. Stáva sa totiž bežne, že čo predajca, to iné príslušenstvo.
Oficiálny dovozca (interlinea) ju v príslušenstve má.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Mutt
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. dub 2010 0:37:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Mutt »

Zdravím,
omlouvám se předem za tupé dotazy ale prostě se v tom ztrácím... :?
Stále se mi jedná o model Espresso Pure, chtěl bych pro začátek zakoupit nějaké kapsle, ale nevím jak poznám že do toho budou pasovat? Zřejmě naivně jsem si myslel že systém s ESE pody mají všichni výrobci stejný, ale nyní mě mate že u některých modelů Gaggia je v popisu uvedeno "Možnost použít kapsle Caffitaly, Tchibo a Julius Meinl, které mají stejné rozměry" což by se mi líbilo, ale u modelu Pure to uvedeno není... Jak tedy poznám co můžu koupit?
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zunicka »

zdroj

Kód: Vybrat vše

http://www.kava-online.cz/category/priprava-kavy/ 
Easy serving espresso - E.S.E.
Tento systém rozdělil kávu do malých papírových sáčků, které většinou bývají ještě zabalen každý zvlášt. Jejich rozměr je univerzální a to 62mm. Obsah sáčku je stlačená káva, jemně namletá a připravená ke snadné výrobě lahodného espressa. Přístoroje na použití podů tohoto typu jsou různé, nekteré využívají páku, do které se pod vloží, jiné mají jen otvor jako v cd přehrávači.

Plastové pods
Tyto plastové kapsle s kávou jsou o něco složitějším systém, ale zároveň také hygieničtější. Ve většině kávovarů se plastový pod vloží do předem připraveného “šuplíčku”, pákou se prostor uzavře a kapsle se tím proděruje na obou koncích. Voda potom pod tlakem protéká skrz kapsli a dostane z ní veškeré aroma a chuť.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mutt
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. dub 2010 0:37:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Mutt »

hmm, asi to tak skutečně bude, přístroj s kombinací na kapsle + obyč mletou kávu jsem žádný nenašel...
Uživatelský avatar
kecimalah
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 17. pro 2009 20:26:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od kecimalah »

Nejspíše mi u výrobce prohodili misky , mám totiž 2 misky na POD a jednu dvojitou.Ty misky na POD se od dé jednoporcové má lišit podle manuálu vyraženým písmenem a nejspíše mají méně direk na spodu v tom sítu.
Zkoušel jsem dělat v té POD misce i mleté kafe a šlo to docela dobře , ale v té singl to přece jen bude lepší.Máte někdo zkušenosti jakej je v přípravě kávy mezi nimi rozdíl ?
Nebo kde bych mohl sehnat nejlépe v Praze tu sing misku ?
či jestli někdo nechce vyměnit jednu tu POD co mám navíc za singl ? :)
Uživatelský avatar
henry
Příspěvky: 5
Registrován: stř 16. čer 2010 16:14:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od henry »

Pôvodne som si chcel s manželkou kúpiť nejaky lacný espressovač (ETA a pod.), ale po prečítaní tohto fóra sme sa rozhodli na začiatok kúpiť GAGGIA Espresso Pure. Dúfam, že sme sa rozhodli správne. V pondelok by nám mal prísť poštou. Už sa veľmi tešíme :tany:
Uživatelský avatar
henry
Příspěvky: 5
Registrován: stř 16. čer 2010 16:14:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od henry »

Dnes nám došiel poštou - Gaggia espresso pure. Myslím, že po dnešnom experimentovaní tak skoro spať nedokážem - kofeín. Musím potvrdiť, že bez kvalitnej zrnkovej kávy to nebude nikdy to pravé espressové :( Mlynček na kávu mám ručný, ale už šetríme na elektrický. Napeniť mlieko vie parádne. Poadarilo sa aj latte :) Pripájam fotku. Musím ale vytknúť jednu malú chybičku krásy. Pri napeňovaní mlieka kvapka zo sprchy cez páku horúca voda. Ale nie je to až také zlé.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“