Gaggia Classic - výroba Rumunsko

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Piotrusiek
Příspěvky: 22
Registrován: sob 17. říj 2009 18:07:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od Piotrusiek »

Zdravím, jsem téměř rozhodnut koupit Gaggii Classic jako nástupce po Saecu Primea Ring, kterému minulý rok vyhořel mlýnek, který jsem nahradil Gaggii MDF a nyní to vypadá, že životnost kávovaru (5 let) byla vyčerpána definitivně. Pročetl jsem si celé toto vlákno, misky 6 a 12 g si objednám spolu s kávovarem a pozdějších úprav (termostat, změna tlaku, sítka, případně i PID) se nebojím. Také neočekávám, že s prvním shotem dosáhnu alespoň kvality Saeca. Jediné, co mi dosud vrtá hlavou je, že jsem se někde dočetl, že nyní prodávaný Classic se nedá s tím legendárním z před x let srovnávat. Má otázka tedy zní: "Ví někdo o tom, žeby výrobce Gaggie snižoval výrobní náklady na úkor kvality?". Zde na tomto fóru jsem na tuto informaci nenarazil. Díky.
Uživatelský avatar
topinkaa
Příspěvky: 3
Registrován: sob 11. led 2014 13:31:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od topinkaa »

Zdravím . Gaggia už dávno není co bývala . Koupi koncernem Philips a přestěhováním výroby do Rumunska utrpěla kvalita a spolehlivost přístrojů. Sám mám 4 roky Gaggia New Baby Class a mám neustálé potíže . Dvakrát odešla podkova na páru , věčnné netěsnosti systému, svévolné spouštění při nahřívání a loupání laku po celém přístroji . :nesouhlas:
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od satchieee »

Topinkaa a ty si co? Spambot, ktory ked pocuje slovko Gaggia, tak skopiruje tu istu informaciu o predaji spol. Gaggia?
Mas na fore 2 prispevky a 2 su o tom, ze ide vsetko dole vodou. Vypovedna hodnota ziadna.
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
Piotrusiek
Příspěvky: 22
Registrován: sob 17. říj 2009 18:07:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Piotrusiek »

topinkaa píše:Zdravím . Gaggia už dávno není co bývala . Koupi koncernem Philips a přestěhováním výroby do Rumunska utrpěla kvalita a spolehlivost přístrojů. Sám mám 4 roky Gaggia New Baby Class a mám neustálé potíže . Dvakrát odešla podkova na páru , věčnné netěsnosti systému, svévolné spouštění při nahřívání a loupání laku po celém přístroji . :nesouhlas:
Díky za názor. O problémech s Gaggia NBC jsem četl. Podkova na páru = thermablock? To se Classica netýká, stejně tak loupaní laku... Zajímalo mě spíš, jestli někdo nezná konkrétně v čem došlo případně ke změně (jiný materiál apod.).
Uživatelský avatar
topinkaa
Příspěvky: 3
Registrován: sob 11. led 2014 13:31:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od topinkaa »

satchieee spam určitě ne .Jen mi právě opět odešl vyvíječ páry ,prosakoval bojler u kterého se začalo loupat i vnitřní pokovení tak asi tak.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Gaggia NBC a Classic jsou dva rozdílné přístoje. Já mám klasika něco přes rok - což by teda teoreticky měl být už ten ošizený ročník, ale osobně tam nic ošizeného nevidím.Navíc v případě poruchy se to dá pohodlně otevřít a defakto každý díl měnit bez strachu že ulomím nějaké plastové něco. Rozhodně stejně nenajdeš nic moc lepšího - jedině Rancilio Silvia, ale ta je dražší a lidi co mají zkušenosti s obouma, většinou tvrdí, že výsledné espresso je stejně kvalitní.
Uživatelský avatar
topinkaa
Příspěvky: 3
Registrován: sob 11. led 2014 13:31:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od topinkaa »

Ja ji má 4,5roku aje na štítku Rumunsko. Problém nastal až po 2 letech.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Neřešil bych to kde se to vyrábí. Důležitý je controling kvality a výstupní produkt. Dneska většina renomovaných značek to takto dělá.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od RedAce »

Na Classicu není moc co šidit - je to tak jednoduché, že je to (na výrobu i provoz) prakticky blbuvzdorné.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od David »

topinkaa píše:satchieee spam určitě ne .Jen mi právě opět odešl vyvíječ páry ,prosakoval bojler u kterého se začalo loupat i vnitřní pokovení tak asi tak.
Pics or didnt happend...
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maslicko
pokročilý
Příspěvky: 97
Registrován: pát 07. pro 2012 10:24:26
bydliště: Brno
kávovar: Carimali Alfa, Wega Mini Nova, Ascaso Steel PID
mlýnek: Mazzer Mini A, Casadio, Ascaso i-steel. RR45

Re: Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od Maslicko »

Přihodím taky zkušeností - Mám Gaggiu Classic cca rok. Takže relativně nová výroba.. Zatím nebyl sebemenší problém.
Uživatelský avatar
traktorista
nováček
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06. lis 2012 16:31:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od traktorista »

tak isto mam rocny Classic, denne pouzivanie a maximalna spokojnost
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od ian »

U mě rovněž Rumunsko, v zápřahu 14 měsíců a bez sebemenšího problému. Překvapila mě i těsnost parního ventilu, zpočátku jsem měl obavy podle reakcí ostatních (občas se rozkapal), ale teď už je klid. Dekalcifikoval jsem zatím jen 3x, občas backflush jen vodou a po každé extrakci proplachuji a sítko pečlivě otírám. Je to radost. Zlomový druhý rok pro spotřebiče ale teprve přichází :)
Keep Calm and Drink King’s Coffee
samson
Příspěvky: 14
Registrován: sob 22. bře 2014 14:44:20
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od samson »

Väčšina z vás píše, že bez problémov. Ja mám Classic asi pol roka a pred pár dňami som ho zapol, idem si pripraviť espresso a prd... Tečie studená voda. Nie som až tak technický typ a preto sa pýtam tých, čo sa viac rozumejú: mohol by byť problém aj v niečom inom ako v špirále? Napríklad termostat? Vie mi niekto poradiť?
"I sought to hear the voice of God and climbed the topmost steeple, but God declared: "Go down again - I dwell among the people."
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od primacafe »

Problém může být v: termostat, vypínač, topná spirála, tepelná pojistka a všechny dráty a spoje v cestě topení.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
samson
Příspěvky: 14
Registrován: sob 22. bře 2014 14:44:20
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od samson »

Hm, tak sme sa na to pozreli. Prúd tam je a po čase začalo trochu aj zohrievať. Takže špirála bude asi dobrá. Ale zohrialo to len na teplú vodu, zďaleka nie na takú teplotu, ktorá by tam mala byť. Ako keby to zohrievalo iba po troške a potom zase vyplo. Ach jaj, konečne budem mať poriadny mlynček a štrajkuje kávovar :(.
"I sought to hear the voice of God and climbed the topmost steeple, but God declared: "Go down again - I dwell among the people."
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic - výroba Rumunsko

Příspěvek od ondrada »

V tom případě proměřit termostat (resp. možná oba termostaty, podle zapojení), jestli je za studena sepnutý (a když bude, tak jestli je slyšet nějaký cvakání z něj - nemělo by být, dokud voda není horká), a tepelnou pojistku, jestli je průchozí. Hlavní vypínač snad bude v pořádku, jestli je za ním při zapnutým kávovaru síťové napětí. Když bude všechno dobrý, tak to bude nejspíš nějakej kabel na okruhu topení (předpokládám že všechno ostatní funguje), a potom hledej šmudlo, kterej je zlomenej, má ulomenej konektor nebo něco takovýho. Ale multimetr by na to měl stačit, aby se zjistilo kam až je to v pořádku a kde je to problémový místo.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“