Gaggia New Baby Class

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
tuma
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. led 2013 0:04:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od tuma »

Máte někdo praktické zkušenosti s "konverzí" standardního pannarela za Rancilio V1/V2 steam wand? Díky
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od papun »

Taky to mám v plánu. Myslíš výměnu parní trysky ne? Na tom videu to je hezky vidět - akorát k té pilce bych měl výhrady. Určitě to jde bez destrukce.

http://www.youtube.com/watch?v=1hCcwmxj5lw
Uživatelský avatar
tuma
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. led 2013 0:04:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od tuma »

Přesně to mám na mysli. Nevíš kde to co nejlevněji sehnat? Koukal jsem na ebay a i s dopravou cca 900Kč. V čechách někdo jako nahradní díl neprodává? Díky
Uživatelský avatar
scypho
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14. lis 2013 23:58:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od scypho »

Dobry vecer,

Pochvalim sa aj ja... ako som pisal v teme o lacnych kavovaroch, rozhodol som sa pre mensi upgrade. Dnes konecne prisla Gaggia New Baby Class. Zatial som skusil len pretlakove misky, musim zohnat standardne (nejaky tip na obchod na Slovensku?). Skusil som dve espressa, tie boli celkom dobre, len sa mi zda, ze aj ked bola kava na hrubo namleta, kavovar to mal problem pretlacit. Kavu som v pake neutlacal skoro vobec, len zarovnal tamperom. Z kavovaru mam zatial dobry pocit, vsetko je kovove a posobi robustne. Hlucnost je o niekolko urovni nizsia ako lacny Silvercrest :) . Chcel by som sa este opytat, pouzivate ten cierny kolik v pake? (vid foto) Dakujem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od papun »

Ten kolík je tam skrze přetlakové misky. Bude asi záležet jak máš namleto, ale když jsem měl nový kávovar Gaggia Classic - ovšem podstata kolíku je stejná, tak jsem v nedočkavosti a po mém špatném uvážení usoudil, že to tam dávat nebudu - vlastně jsem moc ani nevěděl na co to je.

No a tak jsem to zapnul a měl jsem kávy plnou kuchyň:). Je to tam skrze to aby káva nestříkala okolo, ale jak jsem psal, tak možná když trefíš mletí, tak to bude OK.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od ondrada »

S přetlakovou miskou kolík nechat, s klasickou miskou odendat. Žádný mletí na to nemá vliv, je to o principu přetlakový misky.
Uživatelský avatar
scypho
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14. lis 2013 23:58:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od scypho »

Dakujem za rady, kolik som tam nechal, tak kava bola nastastie tam, kde mala byt :grin:. Dnes sa mi podarilo zohnat standardnu misku 6g. Prve mletia boli moc jemne a kavovar to nedokazal pretlacit, na treti krat sa podarilo to co je na fotke dole ... inak co som postrehol, kavovar bol nahriaty aj po dvoch hodinach od vypnutia.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od papun »

Tak zase další posun. Akorát se mi z fotky zdé, že je crema strašně světlá.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“