Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Prečo máš pri napeňovaní mlieka zatiahnutú páku???
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
henry
Příspěvky: 5
Registrován: stř 16. čer 2010 16:14:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od henry »

Pri napeňovaní, páka nesmie byť nasadená?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Netvrdím, že nesmie, no nevidím dôvod.

Pri vytváraní pary stúpa teplota bojlera niekam ku 160°C, myslím, že nasadená páka v spojení s takouto teplotou nepridá tesneniu v hlave na životnosti. Nehovoriac o tom, že ak nejaká para uniká cez sprchu, tak pri uvoľňovaní páky to môže byť aj celkom nebezpečné.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
henry
Příspěvky: 5
Registrován: stř 16. čer 2010 16:14:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od henry »

Vdaka za odpoveď, budem na to myslieť! :idea:
Uživatelský avatar
gtw
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14. črc 2010 12:22:00
bydliště: Valmez
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od gtw »

Tak, dnes se i ja pridam ke (snad) stastnym majitelum teto masinky... ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Doufám že si svoje poznatky nenecháte pro sebe.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
henry
Příspěvky: 5
Registrován: stř 16. čer 2010 16:14:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od henry »

primacafe píše:Doufám že si svoje poznatky nenecháte pro sebe.
Túto mašinku už mám niečo cez mesiac a musím povedať k úplnej spokojnosti. Aj moja manželka je s ním spokojná. Urobiť si preso na tejto mašinke je radosť. Presso robí úžasné, ale samozrejme závisí aj od čerstvosti kávy ako na tomto fóre bolo už spomínané. Mlieko na kapučíno napení v pohode aj z nízkotučného.
Uživatelský avatar
gtw
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14. črc 2010 12:22:00
bydliště: Valmez
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od gtw »

vzhledem k tomu, ze jsem sam dlouho hledal a zlobil se nad lidmi, kteri dle zprav na foru dlouho vybirali, pak koupili a uz nic nenapsali, tak sam urcite nejake poznatky pridam :)

espressovac jsem si vyhledl diky referencim tady na foru - dopredu (po zkusenostech z prace) jsem vedel ze chci plne manualni masinku. co nejjednodussi, pakovou, ale o to spolehlivejsi. doufam ze v tomto jsem chybu neudelal - to je vec ktera se samozrejme projevi az po nejake dobe. Ale co jsem tu cetl, tak jediny problem byva propousteni pary pres hlavu pri napenovani mleka, a to by melo byt vcelku snadno opravitelne tesnenim ventilu... dalsi vec pak byly misky bez nejakych "crema" nesmyslu, nebo nedejboze paka s necim, co se neda odstranit..

z tohoto hlediska mne prave tato Gaggia mile prekvapila. vcelku masivni paka, dve standardni misky na mletou kavu, jedna "crema perfecta" a jedna na pody. masinka sama ma bojler a ne thermoblock, coz je dle meho nazoru taky jen vyhoda... ackoliv jsem espressovac shanel vsude mozne, nakonec jsem jej koupil primo v nasem meste, kde by mne ani nenapadlo hledat - nicmene shodou okolnosti tu sidli firma s internetovyma strankama _http://www.kavovary.cz. emailove jednani s nimi v pohode, i obsluha primo v obchode na mne udelala dojem. a tim, ze jsou autorizovanym servisem pro Gaggiu, tak to byla jednoznacna volba... pripadna oprava se tak da vyresit, aniz bych startoval auto :)

jinak prvni pressicko uz mam za sebou - navod by mohl byt vic blbuvzdorny, ale pochopil jsem. pro zacatek jsem jako kavu zvolil cernou Lavazzu, protoze jeste nemam mlynek a tohle bylo z nabidky naseho Tesca temer to nejlepsi v pomeru cena/vykon. Espresso jsem zapnul a nahral, napoprve nechal jeden hrnek vody projit naskrz jednak aby se espresovac procistil, a taky aby mi nahral paku. Vzal jsem nejmensi sitko, odmerkou ktera byla soucasti jsem nabral kavu, pritlacil tamperem ktery byl take v prislusenstvi a misku strcil do paky. Napoprve vysledek nebyl vubec spatny - cas jsem zatim nehlidal (nevim, zda jej pocitat cas od okamziku kdy stisknu tlacitko na espressovaci nebo az kdyz zacne protekat prvni voda) ale cele se to veslo do 30 vterin a odmenou byl 30ml hrnicek s vcelku prijemnou kavou (ocenil bych mensi kyselost a vetsi horkost, ale to u 100% arabicy asi nejde cekat..). po vytahnuti paky mne lehce vydesilo, ze jsem v misce nenasel zadnou kavu... docela jsem se zhrozil a zacal premyslet kam se pod tim tlakem mohla zatoulat - nastesti zustala slisovana kava z misky "viset" na sitku. stacilo lehce stouchnout a bez problemu v kuse odpadla na podsalek, ktery jsem mel pobliz. pri dalsim kaficku uz bylo vse OK :)

Tot zatim asi vse... dnes odpoledne dorazi prvni sousedi, uvidime, jake budou odezvy... :lol:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Dík za příspěvek. Myslím že ani Arabika nemusí být kyselá, určitě od ní (100%Arabiky) jde očekávat víc. O kyselosti káv se zde taky už něco napsalo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od generator »

gtw píše:po vytahnuti paky mne lehce vydesilo, ze jsem v misce nenasel zadnou kavu... docela jsem se zhrozil a zacal premyslet kam se pod tim tlakem mohla zatoulat - nastesti zustala slisovana kava z misky "viset" na sitku. stacilo lehce stouchnout a bez problemu v kuse odpadla na podsalek, ktery jsem mel pobliz. pri dalsim kaficku uz bylo vse OK :)

Toto se mi stáva u singl misky na Baby Twin také. Double (kterou stejne používám v 99% případech) miska to nedělá. Asi se tíhou kávy puk rovnou odlepí.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

Stačí krátce pustit čerpalo a puk spadne. Beztak musíte opláchnout hlavu po extrakci.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od generator »

David píše:Stačí krátce pustit čerpalo a puk spadne. Beztak musíte opláchnout hlavu po extrakci.
To ano, ale pak by mi spadla hrouda kafe do odkapávací misky. Naučil jsem se "chvat" kdy uvolním páku z bajonetu a táhnu ji k sobě, čímž kávu "strhnu" ze sprchy a zůstane mi misce.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
gtw
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14. črc 2010 12:22:00
bydliště: Valmez
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od gtw »

David píše:Stačí krátce pustit čerpalo a puk spadne. Beztak musíte opláchnout hlavu po extrakci.
muzu vyzkouset - stejne vetsinou sprchu trosku proplachnu. otazkou je, jak oplachnout celou hlavu? docela se bojim, ze zbydou zbytky kavy nekde v zavitu. pokud delam jen jednu nebo dve kavy, tak to neresim a hlavu cistim az hlava oschne - pak z ni kavu jednoduse oprasim uterkou. pokud bych ale kav delal vic, bal bych se ze zbytky namackam nekam, kde muzou vadit a uz je odtamtud nedostanu...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

Čerpadlo se samozřejmě pouští když sundaváš páku z hlavy, takže puk padne do páky. :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
gtw
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14. črc 2010 12:22:00
bydliště: Valmez
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od gtw »

generator píše:
Toto se mi stáva u singl misky na Baby Twin také. Double (kterou stejne používám v 99% případech) miska to nedělá. Asi se tíhou kávy puk rovnou odlepí.

otazku na tema dvojnasobne misky jsem tu uz psal (i kdyz do jineho vlakna). pri dvojnasobnem mnozstvi kavy ocekavam i dvojnasobny obem vody - coz se podle mne ale neda dosahnout pokud dodrzim delku extrakce... s vetsim mnozstvim kavy se pri stejnem case prozene vody daleko mene - leda ze bych pouzival hrubsi kavu, nebo nedusal...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

gtw píše:dalsi praminek ciste vody pak tekl vsude kolem.
Voda by nemala tiecť všude kolem, ak tiekla, tak to niekde netesní.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
gtw
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14. črc 2010 12:22:00
bydliště: Valmez
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od gtw »

tak, je to druhy tyden co mam toto zarizenicko a zatim se mi snad nepovedlo udelat uspokojive kafe ;-) snad budou lepsi vysledky s cerstve mletou kavou tady z PRIMAcafe... ;-)

spis se snazim doladit obsluhu tak, aby byla priprava alespon trochu rozumna - ale ani to nejde. S jednoduchou miskou se mi pravidelne stava, ze kavovy puk zustane prilepeny na sprse a musim ho odtamtud shodit. navic je kava vsude v zavitu kolem paky a docela spatne se odtamtud dostava... s dvojtou miskou mam zase problem, ze je kafo moc silne - at delam co delam, tak mi pres dvojtou misku protece skoro stejne mnozstvi vody jak pres jednoduchou. vysledek se pak da pit jen s mlekem, aby se kava naredila. ale zase puk zase zustane hezky v misce a kavovaru staci jen otrit sprska a pro jistotu proplachnout trochou vody z bojleru.

jinak jeste laboruju s tryskou na mleko - bez napenovaciho nastavce je moc kratka, takze mi nedosahne do konvicky a k napenovani tedy musim pouzit plastovy nastavec. ten ma ale v horni casti otvory pro prisavani vzduchu, a vysledna pena ma k microfoam hodne daleko... premyslim nad nejakym mosaznym nastavcem, kterym bych originalni trubicku prodlouzil. na druhou stranu si ale nedelam iluze, ze pak nejake mleko napenim - tlak pary mi prijde docela maly...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

To že puk zůstane na sprše je běžné. Já ho při sundavání páky rovnou spláchnu dolů krátkým spuštěním čerpadla. Se sajjrajtem v závitu se moc netrápím. Dá se to čistit kartáčkem po každým shotu, ale já tam občas vrazím páku s prázdnou miskou, pustím čerpadlo a chvíli tam s tím lumcuju (zatahuju, povoluju) a ono se to vypláchne.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

gtw píše:at delam co delam, tak mi pres dvojtou misku protece skoro stejne mnozstvi vody jak pres jednoduchou.
Koľko je to vody? A koľko vody Ti pretečie naprázdno, bez nasadenej páky? (napr. za 30 sekúnd?)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
gtw
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14. črc 2010 12:22:00
bydliště: Valmez
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od gtw »

bez nasazene paky to da za 30 vterin 150ml
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“