Gaggia Baby Twin po druhykrat

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

xhonza píše:pěníš tou standardní tryskou s nástavcem, anebo to máš odmontovaný.
Pením tou čiernou časťou, čo zostane po odobratí kovového pannarela... To je aktuálne najlepšia cesta vytvorenia mikropeny. Ale ja som ešte len nováčik. Kolega má oveľa lepšie úspechy.

Ale v prípade, že robím macchiato, prípadne capuccino (ak potrebujem väčšiu penu), tak pením aj s pannarelom. Na to je tá hračka celkom dobrá..
Juri
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. zář 2009 14:15:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Juri »

Zdravím, vlastním New Baby Twin cca týden a naprostá spokojenost, měl bych na Vás jeden dotaz:

dnes jsem se dal na zkoušení pěnění mléka - výsledek nic moc, chce to delší ténink, ovšem co mně docela vadí, je taková divná, umělohmotná chuť napěněného mléka, cítím v tom prostě nějaký plast nebo co to vlastně je. Pozorovali jste někdo něco podobného při prvním pěnění mléka.

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od FANDA »

Co mohu říci za sebe, tak u mě tedy žádná pachuť. Je to možná tím, že jsme zkoušeli pěnit už při nákupu u prodejce... :)
Ať ti dlouho slouží... myslím tím mašinu, né ten smrad.
Juri
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. zář 2009 14:15:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Juri »

No, zdá se, že po několika použití se ta divná pachuť začíná vytrácet, je to možná způsobeno novým strojem a nezajetými trubkami :-) Doufám, že co nevidět to bude OK. Jinak jsem z této mašinky velmi nadšen :) Ještě čekám na MDF a pak napíši pár poznatků.

edit:
Tak v pátek dorazil MDF - nemá to chybu, prostě paráda :-) Jakmile bude trocha času napíši zkušenosti...
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Ja som nemal ziadne problemy s pachom mlieka od prveho pokusu. A takto vyzeraju vysledky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od primacafe »

Juri píše:.......Jakmile bude trocha času napíši zkušenosti...
Je úsměvné takové prohlášení. Jestliže nenašel čas za víc jak měsíc, tak sem už nenapíše. Jako velká většina.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Pohľad na mašinu po cca 2 mesiacoch:

Za dva mesiace snáď neprešiel deň, kedy by som mašinku nechal odpočívať. Takže by som to mohol nejako zhrnúť:

1. Odpadová nádoba na vodu je naozaj dostatočná. Aj keď sa u nás objavilo viac ľudí naraz a ja som robil jednu kávu za druhou, nikdy som nemal problém s jej kapacitou. Mašina tam toho naozaj moc neleje, bezohľadu na to, či robíte čiste espresso, alebo aj nejaké mliečne dobroty.

2. Twin - dva bojlery. Táto funkcia možno nie je tak úplne presne chápaná. Minimálne ja som očakával, že na stroji bude možné naraz pripravovať espresso a zároveň peniť mlieko (ako býva vidno v latte art videách na profi strojoch na internete). Ale to nie je pravda. Ak otvoríte ventil uprostred extrakcie espressa, z trysky potečie voda, žiadnej pary sa nedočkáte. Na druhej strane treba povedať, že po dokončení prípravy espressa mašina robí penu okamžite (samozrejme treba odpustiť skondenzovanú vodu). Takže odpadá čakanie na zmenu teploty bojlera, či už v smere presso - para alebo para - presso. Túto funkciu oceníte najmä v prípade spomínanej návštevy, keď najmä ženy a mladší ľudia budú chcieť latte alebo macchiato. Vtedy by niekoľko desiatok sekúnd trvajúce čakanie pri každej káve vyzeralo ako večnosť.

3. Výroba mliečnej peny - po dvoch mesiacoch môžem zodpovedne povedať, že na tomto prístroji sa dá bez problémov vyrobiť pena vhodná ako na cappucino, tak na latte machiato a úplne bez problémov aj takzvaná mikropena na latte art. Ale nenaučil som sa to cez noc. Chcelo to tréning, ale teraz už robím mlieko konštantnej kvality. Pokiaľ ide o zázračný nadstavec pannarello (či ako sa to hláskuje :), ten používam iba v prípade, že chcem vyrobiť penu na latte macchiato, lebo suchá pena mu ide vynikajúco. Pri mikropene ho dávam dolu a pením iba tým čiernym zbytkom.

4. Programovacie funkcie - aj keď sa pokladám za technokrata, táto stránka mašiny zostala zatiaľ nepreskúmaná. Aktuálne využívam len tlačidlo na manuálny režim, pretože žiadna technika mi nebude kaziť môj ranný rituál prípravy kávy. Snáď neskôr.

5.Predhrievanie šálok - funkciu stále považujem za zbytočnú (čítajte absolútna hovadina), pretože ak dokážem šálku predhriať vodou z trysky tesne pred extrakciou, odmietam mať mašinu zapnutú celý deň. Ale to je môj subjektívny názor.

Ak by niekto mal konkrétne otázky, veľmi rád zodpoviem, pokiaľ budem vediť.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od hnup »

1. Odpadová nádoba na vodu má funkčný objem cca. 1dcl.
5. Teplota vyhriavacej plochy sa po 15 minútach šplhala k 45-50 stupňom, šálky boli dostatočne teplé, nebolo treba predhrievať.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

1. Odpadová nádoba na vodu má funkčný objem cca. 1dcl.

Áno, s tým súhlasím, ale myslím, že je dôležitejšie, koľko káv sa dá urobiť, než sa zaplní. Môj predchádzajúci krups do tej nádoby lial násobne viac vody, a teda k naplneniu došlo oveľa skôr, aj keď nádobka samotná bola väčšia.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od hnup »

Jasné, ja som len napísal fakty bez komentára, keďže tento kávovar nepoužívam.
Napadlo ma k tomu aktívnemu ohrevu - keramické vyhrievacie teliesko má podľa štítku príkon 3w/230V. Jeho spotreba je minimálna, možno by stálo za zváženie prepojiť ho priamo na el. prívod.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od zdenok »

juniorpb píše:Pohľad na mašinu po cca 2 mesiacoch:
5.Predhrievanie šálok - funkciu stále považujem za zbytočnú (čítajte absolútna hovadina), pretože ak dokážem šálku predhriať vodou z trysky tesne pred extrakciou, odmietam mať mašinu zapnutú celý deň. Ale to je môj subjektívny názor.
To je naozaj subjektívny pohľad. Pred prípravou kávy by sa mala mať možnosť prehriať hlavne hlava a aj páka kávovaru a nie len šálky.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

zdenok píše: To je naozaj subjektívny pohľad. Pred prípravou kávy by sa mala mať možnosť prehriať hlavne hlava a aj páka kávovaru a nie len šálky.
To je mi jasné... ide len o to, že hlava aj páka sa prehrejú do 10 minút úplne skvele, o šálkach sa to povedať nedá
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Redmann »

Tak sa pripojím aj ja. :-)
Odpadová nádobka je podľa mňa strašne malá. Pred každou extrakciou odpúšťam vodu a po zasa na 2x púšťam kvoli očisteniu sprchy. Toto dokáže zaplniť misku tak, že nejde odniesť k dresu bez toho, aby som nevylial (čo je samozrejme moja chyba). Takže mám pri krásnom kávovare škaredú misku z Ramy, ktorú podkladám pod sprchu.
Aktívne zohrievanie plochy sa aj mne zdá na moje používanie zbytočné. Ak zapnem kávovar, položím na neho šálku, tak aj po 30 min je šálka iba mierne (ozaj mierne) vlažná. Takže tiež nahrievam odpustenou vodou.
Páka a hlava sa zahrejú výbrone už za 15-20 minút.
Para nie je okamžitá, ale súhlasím, že je neporovnateľne rýchlejšie ako u Krupsa. Akurát neviem prečo jej tlak kolíše. Občas vychádza tak, že odfúkne podloženú misku, občas len tak pufká.
Mikropenu som zatiaľ nedokázal, musím to nacvičiť.
Ale už som nacvičil rozoberanie, lebo som pri cvičení napeňovania vytrhol celú trysku :-D a nevedel ju dať naspäť. Potom som ju nasadil, ale asi zle, lebo mi zrazu začalo kvapkať z trysky. Od zapnutia kávovaru tade proste kvapká voda... :-(
Ale celkovo som úplne spokojný, už viem aj trošku trafiť množstvo kávy, aj tigra som už raz vykúzlil. Z dvojitej misky ako mi poradil Hňup. A tá káva vtedy bola akoby iný nápoj. Hotový sirup...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od hnup »

Neviem, či poradím presne - pred prípravou espressa vypustiť vodu z trysky otočením ventilu na doraz, až kým nezačnú blikať všetky kontrolky. Ventil zatvoriť, urobiť espresso a potom začať hneď peniť mlieko (už bez vypúšťania kondenzátu). Vtedy mi to dalo toľko pary, že som nestíhal udržať mlieko v kanvičke.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Redmann »

To robievam, ale para mi hneď aj tak nejde. Ešte sa s tým pohrám, potrénujem a uvidíme.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Zizass »

Ohřívání hlavy před extrakcí(odpouštění vody přes sprchu) dělám taky ,ale samozřejmě do nachystané porcelánové misky,to samé mytí sprchy po shotu. :grin:
Potom stačí vylévat nádobku až večer před vypnutím,jinak mašinu přes den nevypínám.
Juri
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. zář 2009 14:15:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Juri »

primacafe píše: Jestliže nenašel čas za víc jak měsíc, tak sem už nenapíše. Jako velká většina.
Zdravím všechny, fórum víceméně pravidelně sleduji, bohužel jsem velmi časově zaneprázdněn :-( Zkušenosti a celkový dojem z přístroje napíši, tak jak jsem slíbil, žádné strachy :-)

S pozdravem J.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od primacafe »

Budeme se těšit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jaara
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20. bře 2009 10:41:30
bydliště: Šumperk
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Jaara »

Gaggia Baby Twin... miláček rodiny a především můj. K tomu mlýnek Krups GVX2, se kterým jsem naprosto spokojen. Krásná mašinka, která dělá úžasné espresso, narozdíl od leckteré "značkové" kavárny. Příprava necelých 30ml kouzelného nápoje a pro manželku cappuccina se stala pravidelným rituálem po příchodu z práce domů, kdy přímo od vchodu běžím do kuchyně kávovar zapnout, aby byl pak připraven nám poskytnout onu manu nebeskou. Je s podivem, že jsem celý život kávu nepil. Voněla mi, ale jak se přelila v šálku vodou, bylo po chuti. Taky byl k dostání jen standard, či extra speciál nebo columbia. V Tehdejší Jugoslávii jsem poprve ochutnal espresso a byl jsem ztracen. Jaké pak bylo mé zklamání ze zdejších kaváren, kde místo plného extraktu v pár kubíkách vody jsem dostal minimálně deci nechutné břečky. Pak jsem koupil první kávovar na "espresso", kde funkci čerpadla zastávala pára. Nebyl ani na elektřinu, stavěl se rovnou na plotnu a z hliníkové hubičky vytékal proud černého "ničeho", co jsem ve své pýše vydával za espresso... Leč k pití to opět nebylo. Zanechal jsem pokusů a na dlouhá léta jsem se věnoval pití čaje.
Pak jsem zakoupil první svůj low-end přístroj Singer Guzzanti Milano... Jakkoliv je to jednoduchý plastový levný kávovar, byl mým milým průvodcem po cestě k přípravě espressa, tak, jak se má dělati. Můžu tvrdit, že moje výtvory směle mohly konkurovat kávovarům mnohem dražším a sofistikovanějším. Leč nedbal jsem příliš na údržbu a po uplynutí záruky se mi nikdy nepodařilo jej rozdělat a opravit vypadnuvší hadičku.
Nu což, dlouho jsem přemýšlel o tom, čím jej nahradit, až vyhrál i díky tomuto fóru právě tento byť neautomatický přístroj. Věděl jsem, že by stačilo trochu si připlatit a mohl bych s automatem dobývat svět, ale kam by se pak poděla moje radost z celého procesu přípravy? Jak bych zúročil práci z krocení svého prvního kávovaru? Jak hledat optimum pro ten nejlahodnější krníček skvělého espressa?
Gaggio, díky!!!
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Redmann »

Krásny príspevok!
Tie pocity poznám, zažívam ich rovnako ešte stále aj ja.
A môžem vás uistiť, že ste s rozhodnutím kúpiť GBT a nie automat spravili veľmi dobre. To čo sa dá vymačknúť z Gaggie žiaden automat nedokáže...
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“