Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dave
Příspěvky: 3
Registrován: ned 31. srp 2014 17:36:59
bydliště: Vsetín
kávovar: Rancilio Silvia Electronica
mlýnek: CG8010 Catler

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Dave »

Zdravím ve spolek,

Gaggia Baby Twin jsem používal necelé 2 roky, ale musím odečíst dobu po kterou byl kávovar 4x na reklamaci :( v tuto chvíli jsem jej definitivně vrátil prodejci. Baby Twin je sice velice příjemný stroj, jak designem, pořádným porta flitrem, rozměry a výsledkem kávy. Nicméně ihned po koupi z něj druhý den vytekla voda (vyřešeno na servisu u prodejce), po cca 6 měsících provozu se kávovar začal sám spouštět, což bylo řešeno reklamační opravou a výměnou celého ovládacího panelu, který byl vadný, nový panel vydržel asi 2 měsíce a pak to samé, tedy samovolné spouštění. Takže následovala znova oprava v záruce a výměna panelu a opět za cca 1 měsíc zase stejná závada a jako tečka na konec, kávovar zezadu vytekl. Navíc spodní kovová miska pod roštem začala korodovat vice na foru zde: http://www.gaggiausersgroup.com/index.php?topic=376.0

Takže tak s Gaggia Baby Twin. Je to škoda, s kávovarem jsem jinak byl spokojený a za tu cenu budu hledat marně něco podobného, protože dovozce mě nový kus nenabízí, ale vrací peníze. Jinak dle slov prodejce těch reklamací s panelem byla docela hromada. Holt v Miláně Baby Twin možná navrhli, ovšem v vnitřek Čína montovaná v Rumunsku s mizernou výstupní kontrolou.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Někde jsem to tady už hodně dávno psal. Dotykové ovládání pro kávovar bylo velmi nešťastně zvolené. Je to způsob který se do kávovaru podle mě vůbec nehodí (teplota, pára, mastnota). Jakž takž to bylo použitelné v TV, ale i tam to mělo problémy. Zastávám názor, že na kávovaru má být pořádný vypínač nebo tlačítko.
Asi by se vyplatilo, předělat to na vypínače a kávovar používat dál. Za starou Gaggii se dnes těžko hledá náhrada.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

Je ale zvláštní, že výrobce neudělal nějakou inovaci, protože těch stížností tohoto charakteru jen zde bylo mraky.
Uživatelský avatar
Jaara
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20. bře 2009 10:41:30
bydliště: Šumperk
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jaara »

Asi mám kliku na svůj kus (klepu na dřevo), protože slouží bez jediné poruchy od 26. března 2009. Udělal jsem jen drobné úpravy, vyměnil jsem hliníkový difuzér nad sprchou za těžký poniklovaný mosazný z profi kávovaru a zahodil nerezový nástavec na parní trysce. Tím pádem udělám mikropěnu i z polotučného mléka.
Kapitola sama pro sebe je odkapávací miska, kde se silně loupe lak, ale to je bolest všeobecně známá.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Ahoj lidi,

stala se mi teď taková věc. Měl jsem nastaven mlýnek a vše na dobré espresso, v pondělí jsem jako vždy začal připravovat, předehřál stroj, pustíl vodu přes páku atd., ale jakmile jsem do páky dal kávu a zahájil extrakci tak nic neteklo, začaly blikat všechny diody, což znamená, že nedokáže protlačit vodu. Tak jsem měnil nastavení mlýnku (molino challnege) o 30 otáček do hrubější kávy a problém je podobný, tentokrát již káva kape. Nevíte co to může být za problém? Vše jede, voda bez kávy teče normálně, pára jede jak má....
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Vyměnil jste kávu?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Nevyměnil právě....
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od j.bill »

Odvápnit, vyčistit, podívat se na třícestný ventil. Je to tady všechno popsáno většinou u modelu Classic. Poslední možnost může být čerpadlo.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Ja si myslím, že jediná možnost je čerpadlo....trojcestňák když se zasekne tak voda teče málo nebo vůbec v jakémkoliv stavu, odvápění taky nic, stejný problém, ale vše jede normál až po dobu, kdy tam dám kávu.... ještě je jedna možnost, že mi někdo ze srandy potočil do nekonečna mlýnkem...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od j.bill »

Nemáš možnost změřit tlak čerpadla manometrem?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

to bohužél nemám.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Tak nastavte správně hrubost mletí pro kávu kterou používáte.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Dlouhým přenastavováním problém vyřešen, nechápu co se mohlo stát, jediné vysvětlení je, že mám spolubydlícího skřítka, který točil kolečkem...:D
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Pantom »

Ahoj,
Tak už mě potkal také problém s ovládáním, kdy se kávovar sám zapíná a vypíná....prostě opruz.

No, když mám ten druhý na díly, tak jsem zkusil vyměnit dotykový panel, který přece blbne, ale nepomohlo to!!
Proto jsem také přidal tento příspěvek, protože všude je napsané, že blbne dotykový panel, ale nikde jsem nenašel info, že by to mohlo být úplně něčím jiným a může to potkat i jiný kávovar se stejnou deskou. Sice se to může projevit jinak z důvodu absence dotykového ovládání, ale blbnout to může.
Vzal jsem to eliminační metodou (moc možností tam není..jen 2 :-) ) a zjistil, že je vadná hlavní deska, kterou jsem vyměnil a kávovar šlape.( samozřejmě jsem prvně zkoušel i kabeláž mezi dotyk panelem a deskou)
Když jsem to jen na rychlo řešil v práci s elektrikářem, tak mi potvrdil moji domněnku, že od pohledu jsou součástky a kondiky ok a problém by mohli být relátka. Samozřejmě může být problém v kterékoliv jiné součástce, ale relátka byl i můj první názor, protože jsou jako jediný díl mechanická a podléhají opotřebení, navíc jdou jednoduše vyměnit a cena mě nezrujnuje. Objednal jsem identická relátka a během pár dní by už snad mohli dorazit, vyměním a uvidím jestli to pomůže.
Potom dám info, jak to dopadlo, protože myslím nejsem jediný kdo zde kávovar používá a deska je navíc shodná i s jinými kávovary.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Pantom »

Takže to bylo 50/50 a nevyšlo to, relátkama to nebylo a deska i po výměně blbne.
Nechám ji ještě doma, kdyby se našel někdo, kdo by měl zájem se v tom pošťourat :-)
Uživatelský avatar
lupa
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. pro 2017 15:48:36
bydliště: Hradec Kralové
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: Rancilio

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od lupa »

Samozapínání.Řeším to již od začatku.Nejmín 10let.V servise vymena téměř všeho jen ne kabelu plochého k dotyk.ovladaní.Mam zjištěno ,že pokud rozdělám kavovar zahýbu/zatlačím/ kabelem chodí vše dobře .Po nějakém čase zase sepne.Shaněl jsem novy kabel ,ale bohužel.Tak to
vždycky rozdělám a chvíli to vydrží.Rad bych take našel řešení.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od j.bill »

Můžeš vyfotit, o jaký kabel se jedná?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
bynecafe
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05. zář 2018 19:39:39
bydliště: Zdiby
kávovar: La Pavoni - Espresso plus
mlýnek: LA San Marco SM 90 T

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od bynecafe »

Samozapínání: Dostal jsem tento stroj od kamaráda s tím, že se nedá ovládat a že je problém s tlakem. Tlak problém nebyl, stačilo vyčistit sprchu nad pákou a prohnat stroj octem a hned napoprvé velmi dobré kafe. Panel s ovládacími "tlačítky" zlobí, spíná se sám atd., jak zde již bylo vícekrát popsáno. Zjistil jsem ale např., že když he vyndám ven, tak funguje a nezlobí. Tedy jen samotný tišťák, protože jakmile k němu přidám i přední plast s obrázky tlačítek, začne opět zlobit. Usoudil jsem, že bezdotykové spínaní je asi kapacitní (stačí se přiblížit prstem na cca 2 mm) a vypadá to, že stříbrné pokovení plastových "tlačítek" je schopno sepnout. Rád bych nahradil kontakty nějakými mikrospínači, ale nevím, jestli procesor, který vyhodnocuje změnu kapacity mezi tištěnými kontakty snese přímé galvanické spojení. Nedospěl jste někdo k nějaké funkční úpravě? Jinak se mi ten stroj velice líbí a podle tohoto vlákna soudě, je docela chválený.:-)
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Nemám zkušenost s výměnou panelu, ale už mě také po důkladném čištění vnitřku začal zlobit. Buď se tam dostala vlhkost, voda nebo se nějak zkřížil v usazení.
Pomohlo mi kompletní rozebrání, vysušení, vyčištění kontaktů kabelu a následná kompletace.

Kávovar mám ještě Made in Italy (ne rumunský Philips), takže bych kvůli panelu o něj nerad přišel. A stejně jako ty jsem přemýšlel o náhradě za tlačítka. Ale jelikož se mi to povedlo rozchodit, tak jsem dál nepátral.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Sam »

Kabel opravdu hodně vyřeší. Pro toho koho to zajímá tak 2x toto:

Kód: Vybrat vše

https://www.tme.eu/cz/details/ds1015-01-14r6/konektory-micro-match-raster-1-27mm/connfly/
a 14 žilový plochý kabel:

Kód: Vybrat vše

https://www.gme.cz/awg28-14h
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“