Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbeed
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. led 2015 23:25:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od zbeed »

Už je to docela pozdě - odpovídat na post z loňského března (PaulCaffe)... Ale třeba to někomu pomůže.
Gaggia Baby Twin a voda pod ním... Začnu od začátku.
Hledal jsem dlouho nějaké slušné espresso pro začátečníka. Po dlouhém přemýšlení a hodinách strávených na internetu jsem zhruba před rokem vybral a koupil tento Baby Twin a mlýnek Rancilio Rocky.
Moje zkušenost:
Kávu jsem se po zakoupení nepřetlakových misek a čerstvě pražené kávy naučil dělat, řekl bych, parádní. Po téhle stránce 1*.
Ale ty potíže okolo...
Po zakoupení, naplnění vodou a spuštění čerpadlo pěkně běželo, ale z páky i z parní trysky šlo jen pár kapiček vody. Zkoušel jsem všechno možné, ale bez úspěchu a tak, protože jsem netrpělivý a nechtělo se mi čekat na vyřízení reklamace bez vytoužené kávičky, jal jsem se poprvé ten pekelný stroj rozebrat (nemá plomby). Rozebrání je naštěstí bez záludností, nikde nejsou nějaké packy, které by šly polámat. Zjistil jsem přehnutou (skříplou) hadičku na sání čerpadla. Narovnal jsem jí, trochu jí ustavil do jiného směru a stroj začal pracovat tak jak má.
Moje radost ale netrvala dlouho. Začala se mi objevovat nakondenzovaná voda z páry nad ohřívací plotnou a voda pod kávovarem, takže následovala další rozborka a spuštění stroje v rozebraném stavu. Zjistil jsem, že voda uniká zpod solenoidového ventilku a stříká na rozehřátý bojler. Solenoid je přišroubovaný k tělu bojleru a vytěsněný je dvěma O-kroužky. Jeden z nich byl poškozený. Tak jsem v Baumarktu koupil nějakou sadu na opravu vodovodu kde byl kroužek stejné velikosti a opravil to. Ale moje radost opět netrvala dlouho.
Opět se objevila voda pod kávovarem a další rozebrání přístroje ukázalo netěsnost ve spoji na přechodu opředené tlakové hadičky na topné těleso (takové ve tvaru U). Tlaková hadice na 15 barů je navlečena na kovovou trubičku s osazením a utěsněna svorkou - takovou kleštěmi scvaknutou jakoby eskapáskou, podle mého názoru naprosto nedostatečné utěsnění pro takový tlak. Pro informaci - mám ve sklepě starý, nefunkční Gaggia Evolution (bohužel neopravitelný) a ten má tlakové hadice provedené opravdu profesionálně - tlakovými šroubeními. Holt vývoj...
Takže jsem sehnal druhou eskapásku odpovídajícího průměru a utěsnil to. Jenže spoj nebyl dokonalý a za čas to začalo téct znovu. Horší je, že celé to topné těleso je uložené v nějakém pěnovém izolačním obalu, který se tou unikající vodou nasákne. Došlo to tak daleko, že mi to vyhazovalo proudový chránič.
Další závada, která se náhodně projevovala po celou dobu co jsem stroj měl, bylo svévolné zapínání. Stroj má senzorové, dotykové ovládání a zřejmě je z výroby nastavena moc vysoká citlivost. Takže sedíte u televize a najednou trrrrrr. Je to dost nebezpečné, protože pak nesmíte zapomenout stroj vypnout síťovým vypínačem když odcházíte - nemůžete jej udržovat v pohotovostním a nahřátém stavu. Mohlo by se asi stát, že se stroj spustí, voda z nádržky úplně vyčerpá a čerpadlo nic nezastaví (není zde hlídání hladiny v nádržce). Pak hrozí bez vody přehřátí čerpadla a jeho zničení, v horším případě by mohlo snad něco začít hořet...

Psychicky jsem to už nevydržel a přístroj reklamoval. Reklamace naštěstí dopadla vrácením peněz.

Tolik moje zkušenosti s Baby Twinem - už bych si ho po důkladném seznámení se zpracováním nevybral.
Jsem tedy zase na začátku a hledám nějaké slušné espresso...
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Aneb: Kterak Philips zabil legendu přesunem výroby do Rumunska.

Čest památce, doufám, že můj "Made in Italy" vydrží ještě dlouho.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Příspěvek od Zizass » pon 20. pro 2010 16:22:26
Takže mnou slíbená odpověď na BackFlush na Twinu: ,,Ano čištění přes slepou misku doporučuji,,o tetergentu ale nepíše,takže bych se přiklonil raději k hnupovi a jeho teorii....
Dále mi bylo napsáno:Bohužel s výrobky zn Gaggia jsou problémy, nikoliv technické , ale obchodní.
Značku koupil „moloch“ Philips a není možné v současné době co ČR legální cestou dodat žádný typ kávovaru.

-----------------------------------------------

Tak to tedy letí ,už to bude 5 let co koupil Philips Gaggiu. :o
Co se přesunula výroba do Rumunska,tak se kvalita a použité materiály určitě nezlepšily,ale ten základ
už nebyl u tohoto modelu zrovna ideální...
Byl to poruchový model,kvůli použitému hliníku v bojleru ( neustálé uvolňování šupin z bojleru a přicpávání se elektroventilu)
a elektronickému ovládání,které si občas dělalo co chce.Po nějakém čase se vyskytly i další problémy,ale to potká i jiné značky.
Ale přesto vše dělal výbornou kávu a byl jsem s ním co se týká výsledného espressa spokojen.
Uživatelský avatar
bagoun
Příspěvky: 7
Registrován: pát 15. kvě 2015 6:22:25
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia baby twin
mlýnek: Porlex mini

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od bagoun »

Ahoj, zkoušel někdo košíky LM advanced bez certifikátu viz http://www.coffeesource.eu/dopl/lamarzo ... -paky.html u Gaggia baby twin? Dají se nacpat do páky? Případně porozoval někdo nějaké benefity? Díky za info...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

Předpokládám, že to má stejnou hlavu jako Gaggia Clasic a tam to šlo v pohodě. Zásadní výhoda je u jednoporcové. Lépe se plní, ale funguje to trošku jinak. Je zde o tom celé vlákno. Co mě naštvalo, že nefunguje stejná hrubost mletí při použití jednoporcové a dvou. Měli by být rozdílné průměry dírek, tak aby nebylo třeba měnit hrubost, ale nefunguje to.
Uživatelský avatar
bagoun
Příspěvky: 7
Registrován: pát 15. kvě 2015 6:22:25
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia baby twin
mlýnek: Porlex mini

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od bagoun »

Dík za info, to vlákno jsem začal procházet, ale je to hodně dlouhé a o této Gaggii tam myslím zatím nic nebylo. No mě zajímá spíš double miska, single až tak nepoužívám...zkusím to projít celé, pak uvidím, zda to má cenu :)
Uživatelský avatar
dravonv
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. říj 2015 20:49:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dravonv »

Ahoj - prosím o radu... komu začal sám od sebe spouštět dotykový panel vodu a chystá se na třetí reklamaci toho samého a už to vzdává... i když je jinak naprosto spokojen - a stajně tak jako já, chce zachovat kvalitu a rychlost kávovaru, ale s obyčejnými tlačítky.. Na jaký model, nebo značku by jste dnes přešli??
děkuji za vaše názory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Náhradu kávovaru řešte v samostatném vlákně (třeba si ho založte). Toto je vlákno hodnocení kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od j.bill »

Kávovar je ještě v záruce, nebo už po? Jak dlouho ta elektronika vydrží, než se zase pokazí?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Už jsem to tady kdysi dávno psal, že dotykové ovládání na tomto kávovaru je nešťastná volba. Bylo to tak vhodné v dávné minulosti maximálně použitelné na TV a aj tam to mělo problémy.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
dravonv
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. říj 2015 20:49:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dravonv »

Kávovar mám 5 měsícu. Poprvé jsem posílal po 3 měsících po vánocích, spolu s né zrovna malým unikem vody ze spodu kávovaru. ten byl odstraněn super - do dnes ani kapka.. Ale vypínač blbne opět už asi 14 dnu, tedy dva měsíce po opravě. Kávovar je v provozu minimálně= nahřeju, uvařím a vypnu. Žádné zbytečné zahřívání... Dost mě to mrzí, protože až na tohle je opravdu super.. Ale nerad bych aby mi propadla záruka a 4x do roka jsem platil ze svého nový - dost nebezpečný vypínač!
Pokud by šlo a bylo možné celou elektroniku odstřihnout, obejít - zapojit jen manuální vypínač a páru někam do stěny stroje, nic víc mi ke štěstí nechybí a upravím si to po domácku.. Ale to asi tak jednoduše nepůjde..
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Určitě by to šlo a nebylo by to nic složitého (po eletrické stránce). Trochu problém je v tom, že díra je kulatá a muselo by se to celé mechanicky vymyslet. Protože vypínače většinou bývají čtveraté. Ale snad by se našly i kulaté. Mrknout třeba sem: http://www.tme.eu/cz/
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od j.bill »

Jednoduché to ale nebude. Díval jsem se, že je tam i průtokoměr, největší problém je v jiné koncepci páry. To je v podstatě průtokový generátor a v nějakých impulzech tam jde voda, která se následně změní v páru jestli se nepletu. Na manuální ovládání by šel předělat bojler a čerpadlo třeba použitím dílu tlačítek pro Baby Class nebo upravit stávající, ale na páru potřebuješ ještě ten cyklovač čerpadla. Bojler má klasické dva termostaty, takže alespoň to je bez problému. Jde všechno, je jen otázka kolik tomu chceš věnovat času a peněz. :)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
dravonv
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. říj 2015 20:49:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dravonv »

Vybrat vypínače - signalizační třeba i na dávky množství vody, umístit je na místo, aby nevadili ničemu uvnitř přístroje apd.. a zadělat díru po původním, tak -aby to pěkně vypadalo je to naprosto nejjednodušší.

Jde mi o schéma zapojení - a jak píšete výše - není to sranda. Už při první reklamaci jsem v dopise prosil techniky o schéma zapojení s tím, že si podobné chci na vlastní triko předělat, ale jak se dalo čekat - mou otázku přeskočili, jako bych nic nepsal:/. Ono vycvaknout ovladač a nacvaknout nový dokáže každý. ale předělat něco podobného na jiné spínače tak, aby to fungovalo, to už chce o tom něco vědět.

Na druhou strnu - předpokládám, že bych po úspěšné předělávce na manuální vypínače nezůstal u předělávky sám, a vyřešil tím problém spousty majitelů tohoto stroje.

Tentokrát ještě pošlu na ofiko reklamaci, ale do budoucna - pokud se bude závada opakovat...a jak všude čtu , i z vlastní zkušenosti se nejspíš opakovat bude, musím nějak vyřešit - nebo vyměnit stroj.. což bych opravdu nerad, zvlášť když čtu všude nové modely 2015, kde se z nerezu přechází na plast apd..

Takže pokud by někdo věděl - sehnal schéma zapojení - tak, abychom poznali zda je to vůbec reálné - byl bych strašně rád!!

Děkuji všem za jakékoli reakce.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od j.bill »

Vždyť to jde rozdělat a nakreslit ;)
Pro začátek :lol:

Kód: Vybrat vše

http://www.partsguru.com/user/New%20Baby06%20TWIN_V230_SAE0471_Rev00.pdf

Kód: Vybrat vše

http://www.partsguru.com/user/ER0259_Parts%20diagram%20Baby%20twin%202006%20Rev00.pdf
Ale nevím, jestli o tom jak to celé funguje, nemáš trochu mylnou představu....
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Tak to nevím jestli jsem špatně nepochopil. Domníval jsem se vyrvat ven všechnu tu elektroniku a dát tam jen vypínače. Jestli tam má elektronika zůstat, tak potom zbývá jen vyměnit ty doteky za tlačítka.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od j.bill »

Chci se zeptat uživatelů tohoto kávovaru, jak jsou spokojeni s výkonem, obsluhou a vůbec vším okolo pěnění mléka na Twinu. Zvláště pokud mohou porovnat i s jinými známými typy "domácích" kávovarů (Gaggia Classic, modifikace a GC Plus, Rancilio Silvia, HX systémy...). Uvítám jakékoliv postřehy k této problematice. Děkuji.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hedge »

Twin už sice nepoužívám, ale:
- s výkonem páry jsem byl spokojen velmi, v konvičce to dělalo vír jako blázen, mikropěna na latte art luxusní
- kávovar byl připraven k pěnění těměř ihned a po konci šlo zase dělat ihned espresso bez nutnosti ochlazovat bojler
- spouštění páry je ale zvláštní, nejdřív je třeba ventil otevřít, počkat, až odteče kondenzát a rozblikají se kontrolky, pak ventil zavřít, trochu vody odpustit přes hlavu a pak opět otevřít ventil páry. Když se to takto neudělalo, tak byl výkon páry slaboučký, nebo žádný
- originál tryska je nanic - s panarellem to neudělá mikropěnu a když se ten bazmek sundá, tak je zase tryska velmi krátká, tj. je třeba více plnit konvičku s mlékem, což občas vedlo k tomu, že mi mléko díky velkému výkonu páry vyšplíchlo z konvičky ven
Uživatelský avatar
Chosoň
Příspěvky: 1
Registrován: sob 10. zář 2016 7:09:26
bydliště: Litovel
kávovar: GAGGIA BABY TWIN
mlýnek: nemám

Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Chosoň »

Zdravím všechny, používám Baby Twin cca 1 rok, jsem s ní spokojen, kvalita kávy pro mne je dostačující. Bohužel včera mi přestala protékat voda přes hlavu. Vyčistil jsem sítko - 1 středový šroub + 2 imbusy ( špína tam prakticky nebyla ), ale nepracuje. Voda přes trysku jde normálně. Jsem amatér a nevím si rady. Dát do servisu ? Dík moc za radu. Jo. čištění jsem neprováděl, vařím si 1 -2 kávy za den, někdy ani ne.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

1. Odvápnit.
2. Pokud nepomůže a je v záruce, tak reklamovat
3. Pokud není v záruce, tak zkusit zkontrolovat trojcestný ventil a přívod vody do hlavy. Může být něco ucpané.
4. Pokud si na to netroufáš, tak servis.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“