Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Musím vytknout ne zrovna šťastnou funkčnost duálního systému pro páru a vodu. Nevím jak to máte na vašich mašinkách, ale ta má pouští páru podle počasí. Když má dobrou náladu tak je to doslova parní lokomotiva a z toho když má špatnou tak si tak syčí jak zahradní hadice. Pak je docela zdržující stále vypouštět kondenzát z potrubí. Než pěním mléko musím nechat vytéct cca 10 vteřin vody než začne valit pára, což by tak nevadilo, kdyby nestačilo 20 vteřin nepoužít páru a zase je na řadě vypouštění vody, takže musím mít nachystanou konvičku s mlékem a když začne pára na chvilku zavřu ponořím do konvičky a pěním, nesmím čekat jinak musím opakovat vypouštění vody, tohle mě docela irituje...taky vám to BT dělá?
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Dělá tak nějak na půl. Parní výkon Twinu není nikterak ohromující, ty pulzy od čerpadla by to chtělo prodloužit. Ale když málo paří, vždy mi pomohlo důkladné odvámění přes trysku.
Průběžně třeba tři hodiny nechávám odvápňovač protéct přes thermoblok páry. A VŽDYCKY za studena!!! Nenahřátý Twin napustím odvápňovačem přes trysku a když cítím, že už teče "kyselina" tak vypnu a nechám 15 minut stát. Pak zapnu, hned pustím vodu přes trysku tak půl deci a zase vypnu. Prostě, aby se odváPňovač nehřál a nezpůsoboval víc škod než musí.
Po takto odvápněném thermobloku mi to paří dobře.

A další finta je, napustit při páření torchu vody. Popisuji to v thredu o výměně raménka ze Silive. A to funguje vždycky. Mléko se pak točí, že chce z konvičky přes okraj ven :)
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Ja som si vysledoval tento postup:
- spravím espresso
- spustím paru a nechám odtiecť, kým nezačnú blikať kontrolky
- pri blikaní ventil zavriem a hneď otvorím, vystriekam zbytok vody - pár krát to ešte zaprská
- keď už ide súvislý prúd pary ventil zavriem, ponorím trysku do mlieka, otvorím a už to ide bez problémov
- dokonca mám občas pocit, že para ide prisilno, napenené mlieko mám väčšinou hustejšie, ako by som chcel

Skúšal som aj opačne, že najprv si spraviť mlieko, ale to mi vyhovuje menej. Za ten čas, kým spravím espresso sa mlieko od peny dosť oddelí a už mi to točením konvičky nejde premiešať.
A okrem toho som zistil, že para ide lepšie PO espresse. Akoby potreboval stroj vypustiť trochu vody cez hlavu, kým začne púšťať paru.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

Mám na kávovaru hliníkový bojler, odvápňuju a žiju:). Koupelnu taky občas čistím a studeným octem to jde dost blbě a je to dřina, ale jakmile je voda s octem horká, to je jiná.... :)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

posílám nějaké fotečky twinu a nějaký výtvor.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od satchieee »

Tomas.vlk neviem ci sa da takto nieco priamo odfotit (divny efekt), ale predpokladam ,ze to je sfotosopovane - pre mna velmi rusivy element :D Nie som zastancom tychto kresliacich veci, ale zopar som ich na internete videl a vyzerali rovnako, takze palec hore ;)
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od lubono »

kdo si hraje nezlobí,foto vydařené - blahopřeji
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od lukyn »

kafčo pěkný .... proč ale takový kýčovky
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Zkouším vše možné tvary nejen tento. Jináč je to cvakly aplikačkou v mobilu s efektem rozmazáni. Ale je tam na nic pěna, dařila se mi krásná mikropěna od pořízení a najednou se začaly tvořit velké bubliny. Nevěděl jsem čím to když používám stále stejné mléko atd. Nic jsem nezměnil. tak jsem dnes foukl přes dlaní uzavřenou trysku (kovový nadstavec) a z postranní dírky šel vzduch, což při pořízení nešel. Takže se častým pařením něco z dírky vyčistilo a začala fungovat jak má-funkce rychlá pěna. Vyřešil jsem tenkým proužkem průhledné pásky dokola přes tento otvůrek a mikropěna zase na světě. :grin:
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

Když tak čtu, jak chladit Sylvii po páře, jak dopouštět vodu, zda extrakcí přes trysku a nebo přes horkou vodu, čekání na nahřívání minutu, na zchlazení, ... uff.
Určitě má své přednosti a určitě je v provedení nebo v něčem lepší (m.j. i v hmotnosti) než Gaggia Baby Twin, ale zlatej Twin. Udělám kafe, chci páru, odpustím vodu a ihned fičí pára. Dodělám páru a ihned mohu vodu (kávu). Prostě ihned. Je to díky tomu, že na kávu je bojler (udržuje teplotu na extrakci) a na horkou vodu/páru je termoblok, který je za bojlerem, který funguje okamžitě, protože do něho teče předehřátá voda z bojleru. Vidím to jako obrovskou výhodu.
Uživatelský avatar
kay
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 28. lis 2013 18:30:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od kay »

Zdravím všechny majitele tohoto přístroje. Ježíšek mi nadělí tento přístroj taky, tak doufám, že budu spokojený. :-) Nemam k němu ale český návod. Nenašla by se tu nějaká hodna duše, co by jí měla v elektronické podobě a byla by ji ochotna poslat?
Diky moc
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Také jsem neměl CZ, ale:
1. je to triviání (až na programování)
2. POkud nevládneš GER/ENG, tak si stáhni ENG a google translator to přelouská do podoby, z které je to k pochopení.

A jednoduše:
TLAČÍTKA:
malý kafe = malý kafe
velký kafe = velký kafe
kapka = horká voda
M = manuál (zmáčkneš = teče voda, zmáčkneš znova = voda neteče)

Kontrolky:
Spirála bliká = topné těleso se nahřívá

Ventil:
Velký černý čudlík nahoře otočíš a jde buď pára, nebo voda (IF zmáčklá kapka)
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
KarlosPF
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. lis 2013 11:32:11
bydliště: Bílovice nad Svitavou
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od KarlosPF »

Tak se podělím se svými zkušenostmi po pár dnech užívání. Po počátečních peripetiích s nastavením mlýnku se dá říci, že espo teče 25/25. Po dodávce PC bylo vše veselejší, musím říci opravdu famózní káva (jste machři pane Konečný)!
Nicméně přišla sprcha, ani ne studená, spíš teplá. Kávovar při dělání espresa tak teče až hrůza. Je třeba říci, že čím dál víc. Byla dohodnuta záruční oprava na 13.1. dřív to nešlo. Chjo! Naštěstí to mám do servisu kousek.
Chce se mi říci, že mě skoro mrzí, že jsem nepořídil RS nebo Ascaso DUO prof, zdá se, že jsem šetřil na nesprávném místě. Snad bude po opravě DLOUHODOBĚ vše v pořádku!
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

KarlosPF: Kde Ti to teče?
Co se týče servisu, tak v Brně jsou vstřícní zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoprofessional.cz/
Předpokládám, že mluvíš o tom, btw, z Bilovic je to kousek.
KarlosPF
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. lis 2013 11:32:11
bydliště: Bílovice nad Svitavou
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od KarlosPF »

Jo přesně o tom. Buď to mam dovest na 14 dni, nebo 13. to udelaji. Tece to nekde vevnitr (vzdy pod je velka kaluz), pan rikal, ze do toho nemam sam lozit kdyz je to nove. Diky dape!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

KarlosPF: Osobně bych se nebál to otevřít a vizuálně prohlédnout. Je dost možné, že tam bude nějaká hloupost co si opravíš sám. Minimálně bych se do toho podíval....
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

otevrit baby není problém. Tam se musí dát bacha na to, že kyž se oddělá horní poklop, takz něj vede kšanda k ovládacímu panelu co je vepředu. takže opatrně odpojit. Sám jsem to nedělal, ale viděl jsem, když rávě v tom servisu minulý týden jsme to rozdělávali - měl jsem zájem přeměřit a posléze přeštelovat OPV.Ale jak jsme psal, OPV tam je, ale je fixní. Jen tak pro zajímavost. Štelovací OPV stojí cca 500,- nedá se tam přímo dát, není na to vývod. Muselo by se tam dát kolínko, cosi a cosi, takže materiál byl napočítat na cca 1000,- (+cca 600 práce nebo tak nějak, už přesně nevím, a už neřeším, nechávám jak je).

KarslosPF: psal jsem před chvílí do jiného vlákna. To kapání může být tím, že se netrefil hadičkou do odkapávací misky do toha jyzýčku, takže zkontrolovat, zd aje odkapávací miska zasunuta. 14 dní po koupi mit o dělalo taky. Byla to špatně utažená svorka na hadičce jdoucí k přírubě bojleru. Asi montovali v pátek. :-)
KarlosPF
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. lis 2013 11:32:11
bydliště: Bílovice nad Svitavou
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od KarlosPF »

Mrknu na to, ale obávám se, že by tím množstvím vody miska přetekla.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

Dnes jsem si hrál s napěňováním mléka. Dělám to podle sylviaschool, co byl zde odkaz. T.j. zpočátku nakolmo těsně pod povrch, potom ze šikma zašlehat a zarotovat. Ještě lepší je (pokud to děláte s panarelo), když poslední třetinu panarelo potopíte tak, že se ucpe přívod dodatečného vzduchu - dírka v panarelu nahoře - potopením do mléka. Udělá to hotový krém (tedy mikropěnu) až jsem čučel :-)
Tak to byl jen takový experimentální postřeh.
KarlosPF
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. lis 2013 11:32:11
bydliště: Bílovice nad Svitavou
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od KarlosPF »

Tak jsem otevřel svého Twina, skutečně ta černá hadička pro odkap do misky nebyla zcela zasunuta do plastové rourky v noze stroje. Co jsem si ale všiml, jedna silikonová hadička je přílis krátká a je "zlomená", to znamená zmenšený průtok. Musím říci, že po provedení opravy lepším zasunutím hadičky je pod mašinkou už je kapička. Je to voda s kávou ... ne jen čistá voda.

To dape:
Kolik si dape toho mlíka šlehal, že se ti povedlo ponořit i tu dírku do pěny ... neuvažuješ o výměně za RS trubičku?
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“