Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

KarlosPF píše:Tak jsem otevřel svého Twina, skutečně ta černá hadička pro odkap do misky nebyla zcela zasunuta do plastové rourky v noze stroje. Co jsem si ale všiml, jedna silikonová hadička je přílis krátká a je "zlomená", to znamená zmenšený průtok. Musím říci, že po provedení opravy lepším zasunutím hadičky je pod mašinkou už je kapička. Je to voda s kávou ... ne jen čistá voda.

To dape:
Kolik si dape toho mlíka šlehal, že se ti povedlo ponořit i tu dírku do pěny ... neuvažuješ o výměně za RS trubičku?
- já si to myslel, že to bude tím
- no, zásada je, dát do konvičky vždy půlku mlíka, t.j. naplnit vždy do poloviny. Šleháním to zvětší objem. KDyž v závěrečné fázi konvičku nahnu směrem ke kávovaru, jakobych to mlíko chtěl na něj vylít, jsem schopen se dostat s panarelem až dolů do konvičky ke dnu. T.j. hloubka konvičky=délce panarela.
Mám v zásadě 2 konvičky. Jednu na 0,6l pěny, t.j. leji asi 0,3l mléka - to mám na 2 cappuccina a nebo leji cca 0,4 lmlíka a vytvořím asi 0,8l pěny (konvička je 0,9) Ale to fakt střílím, neměřil jsem to. To mám na 2 extra velké šálky.

- o změně stále uvažuji, ale kdosi kdesi tady psal, že to vyměnil a nešlo mu to. Nevím, zda to má dostatečný tok páry, aby to šlo, zda fakt u tohoto strojku nemusím přisávat, nevím.
Uživatelský avatar
novýkávičkář
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. led 2014 11:42:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od novýkávičkář »

Gaggia Baby Twin
Vlastním a provozuji 4 týdny a přidávám své dosavadní postřehy.

Kávovar jsem si pořídil jako svůj první. Dosud jsem pil převážně kávu z frenchpressu.
Nebudu rozebírat, proč jsem si vybral právě kávovar Gaggie Baby Twin, ale po přečtení různých recenzí, názorů a zkušeností jiných uživatelů, padla moje volba z užšího výběru mezi Catler ES 8010, Rancilio Silvia V3 a Gaggia Baby Twin, na posledně jmenovaný.

Zatím jsem s kávovarem naprosto spokojen. Je několik málo malých nedostatků, uvedu níže, ale pozitiva převažují.

Kávovar jako celek:
Velmi slušivý, jednoduchý a moderní design.
Přehledná a jednoduchá tlačítka pro obsluhu.
Na jemnost tlačítek je nutné si zvyknout, stačí jen lehký dotek a tlačítko zareaguje.
Zatím jsem neocenil funkci na malé a velké espresso, vyhovuje ji manuál. Ale přednastavení množství kávy časem nebude na škodu. Zatím si hraju, experimentuju a hraju, různá káva, různě namletá, různě upěchovaná. Takže počítám, až si něco stabilně odladím, tak se automatické nastavení může hodit.
Hlavní vypínač je na zadní stěně a je nutno si zvyknout, kde je a po paměti nahmatat. Nevím. Mohl být určitě na boční stěně.
Jako hlavní nevýhodu vidím chybějící signalizaci prázdného zásobníku na vodu. Jelikož zase tolik káv denně nedělám (a dávám vždy vodu čerstvou), tak to pro mne není taková nevýhoda, ale kdo by chtěl dělat káv více, tak si myslím, že to může dost vadit, zejména v kombinaci se skutečností, že u stroje neexistuje ochrana před poškozením pumpy právě při nedostatku vody.
Oceňuji provedení masivní páky, jednoduše se s ní manipuluje.
Chod kávovaru mi přijde tichý (nemůžu srovnat), ale mně vyhovuje, neobtěžuje hlukem.

Misky kávovaru:
V základním vybavení byly pouze misky dvojité single a double.
Pokoušel jsem se s nimi vyrobit espresso, ale buď jsem systém těchto misek nepochopil, nebo to není to pravé pro výrobu espressa.
Zkrátka dokoupil jsem jednoduché a po odzkoušení šly okamžitě ty dvojité z domu.
S jednoduchými miskami je možné si vyhrát, okamžitě máte odezvu, jak byla káva namletá, jak byla upěchovaná, zkrátka maximální spokojenost.

Výroba espressa:
Podle mého názoru dělá perfektní espresso.
Kávovar je podle mne kvalitní a kvalitní espresso umí vyrobit.
Dávám za pravdu, že kvalitní espresso má základy jinde:
- Kvalitní a čerstvě pražená zrnková káva
- Čerstvě namletá káva – nutno odladit u různých káv různou hrubost mletí
- Určitý správný postup při výrobě espressa

Zkušenosti s kávou nebudu mít asi nikdy dost. Zatím jsem kávu dělil jen na arabiku a robustu a přiznávám, že o robustě jsem měl zřejmě dost mylné informace.
Podle mne kvalitní espresso lze vyrobit z vybraných směsi kávy. Jednodruhové jsou výborné pro rozpoznání rozdílů mezi kávami. Kdo to nezkusí, ten to nepozná.
Je také velký rozdíl mezi čerstvě praženou a namletou kávou oproti vakuově baleným, byť kvalitním kávám. Neumím to popsat, ale to si asi každý musí vyzkoušet.
Dost je také důležitý postup při výrobě espressa. Nutno nechat kávovar nahřát. Nechat nahřát páku s hlavou, Nechat odpustit vodu za sprchy před samotnou extrakcí. Samozřejmě po skončení výroby propláchnout opět sprchu, vše udržovat perfektně vyčištěné.

Mletí kávy:
Zatím melu kávu na mlýnku Krups GCX242 a zatím mi to vyhovuje. Má poměrně jemně odstupňované mletí. Trochu mi vadí, že u tohoto typu není možné mlít kávu přímo do páky.

Pěnění mléka:
Kávovar je vybaven pěnícím nástavcem panarello. Docela dost jsem si o něm přečetl a názory jsou na tento nástavec různé. U tohoto kávovaru s ním mám ale velmi dobré zkušenosti.
Je možné s ním vyrobit velmi jemnou pěnu, ale je to si o zručnosti a zkušenosti.
Pár poznámek k mému postupu.
Důležité je podle mne mléko. Nějaké polotučné trvanlivé v krabici je nutné poslat hned z domu. Ani plnotučné (3,5% tuku) trvanlivé není žádný zázrak, ale našlehat se dá. Dobrou zkušenost mám s plnotučným čerstvým mlékem. Někdo možná namítne, kde ho sehnat, ale je to jako s kávou. Mám kolem plnou lidí, kteří nemají tušení, kde se dá dobrá a kvalitní káva v okolí sehnat. S mlékem je to stejné. Mléko musí být chladné, stejně jako nerezová konvička. Obojí mám uloženo v chladničce.
Mléka v konvičce musí být tak 1/3 obsahu. Důležitou věcí je odpuštění kondenzátu z trysky a odzkoušení, že mi jde z trysky skutečně pára. Odezva u tohoto kávovaru je podle mne krátká, respektive nijak dlouhou na páru nemusím čekat. Kdo si ale napustí kondenzát z trysky do mléka, tak ten asi žádný zázrak s pěnou nenadělá (vlastní zkušenost). No a pak je třeba zkoušet pěnit. Tady už si to musí každý vyexperimentovat sám. Jak hluboko ponořit trysku, jaks konvičkou manipulovat, otáčet atd. Jde vyrobit velmi jemnou pěnu. Co se teploty týče, končím, jak mne začne konvička pálit do prstů (vím, e to je subjektivní a u každého to bude jiné, ale mi to zatím funguje a žádný teploměr nepotřebuji. Ještě jedna rada. Po ukončení pěnění tryskou s konvičkou poklepu, pěnu v konvičce protočím, toto opakuji, až nevidím, že vrchní větší bubliny zmizely. Pak je pěna super a capucino perfektní. Není žádná pseudo pěna. Je to krásně poznat, když si uděláte espresso do skleničky a pak nelejete pěnu. Žádný kopec pěny nahoře, ale rovnoměrně navrstvená pěna na espressu s krásnou oříškovou krémou na povrchu.
No a nakonec vše je nutno dobře vyčistit a udržovat čisté.
Zatím jsem s panerellem spokojen, možná změním názor, až zkusím klasickou trysku.

Závěrem bych řekl, že tento kávovar splnil mé očekávání, jsem s ním velmi spokojen. Pozitiva jasně předčí drobné nedostatky. Srovnávat s jinými kávovary nemůžu, ale pro mne je důležitý pocit, že jsem si vybral dobře. Nejsem ten typ, který když si něco koupí, tak nad to není. Pokud moje názory někomu pomohou nebo rozšíří obzory, tak mne to samozřejmě potěší, tak jako si rád poslechnu názory jiných.

Kdo si nechce s přípravou kávy tzv. vyhrát a nemá potřebu zkoušet různé kávy a postupy při výrobě, tak ten ať si koupí automat, kávu vyrobí jednoduše a rychle bez větší námahy.
Tento kávovar je podle mne určen pro ty, pro které je příprava káva zábavou a svým způsobem rituálem a umí si vychutnat nejen kávu ale i samotnou její přípravu.

Další zkušenosti rád přidám až budu mít více odzkoušeno a také více vychutnáno…

Pro:
+ masivní dvouvýtoková profi páka 58mm
+ rapid steam -rychlá pára
+ trojcestný ventil
+ solidní příkon 1300W
+ slušivý design
+ pěnící nástavec panarello

Proti:
- chybí signalizace prázdného zásobníku na vodu
- není ochrana pumpy při prázdném zásobníku na vodu
- hlavní spínač na zadní stěně
- příliš velká citlivost ovládacích tlačítek
- plastový tamper v příslušenství
- v základním vybavení chybí jednoduché misky
- dvojité misky single a double
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Mám docela jednoduchý mod na trysku. Tenkým cca. 1cm širokým proužkem průhledné izolepy obtočit trysku v místě přivzdušňovací "dírky". Není to vůbec vidět a funkčně super. Takže pak se tryska stane použitelnou. A vzduch si řídíte sami zvedáním a zapouštěním trysky v mléku. Skvělá mikropěna. Dá se bezvadně kreslit vyléváním. Samozřejmě je to o trénování. Mikru mám z 90% pokaždé, rozeta se mi povede jednou za 3 kávy:D
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Rodom »

Kolega novýkávičkář své první zkušenosti popsal velmi pěkně a musím říci, že moje jsou po roce používání takřka totožné. Rozdíly jsou hlavně tam, kde jsem si na to, co on ještě neměl čas, já už zvykl. Takže na hlavní vypínač sahám dozadu popaměti, na neukazatel vody jsem byl zvyklý z DeLonghi, kde byl na čelním panelu přístroje plovoucí červený bazmeg, který měl ukazovat nedostatek vody, a od doby, co se mrška párkrát přilepil ke stěně a vůbec neukázal, že jsme na souši, jsem si navykl nesledovat žádné ukazatele. Stejně vždy dávám čerstvou vodu a nikdy nedělám káv najednou tolik, abych něco pokazil. Plastový tamper je součástí hodně strojků, taky jsem si pořídil kovový, misky jsem k tomu měl jak přetlakové, tak klasické včetně slepé, dokoupit to v Hraspu nebo od p.Konečného není problém..

Mě vadí snad jen dvě věci - že už začalo odlupování té barvy na odkapávací misce - zatím jen malé místo zvnitřku a moc se to nešíří. Druhá, podstatnější věc - můj příští strojek bude mít určitě větší plochu odkapávací misky, mám dvě Gaggie a obě to mají tak malé, že při příparvě nadělám kolem stroje pěkný čurbes a je mi blbé jít pít kávu dříve, než je kolem stroje čisto, tak to furt jak magor uklízím...manželka se diví, že s kávovarem dělám ciráty, ale když mám vzít do ruky vysavač, hadr atd., tak se sháním, zda syn zbytečně nedřepí u PC...:)

Jinak se strojkem a jeho produkcí jsem spokojený a nespěchám za novými strojky, byť pokukuji po bezzerách aspol.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Když čtu o slepé misce, už jste někdo zkoušeli pročišťovat BT přes slepou misku?
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

Ano. Psal jsem to zde. Dělám to pravidelně každej týden, natvrdo, pak jen zlehka utaženou apročistím těsnění. Zhruba 1x za 2 měsíce s tabletou Saeco na čištění kávy, skvělé vyčistí celou grupu vč. celé odpadní trasy až do odkapové misky.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Rodom »

To dape - můžu poprosit o odkaz, kde píšete, jak ten backflushing přesně děláte, také bych to zkusil. Někde jsem totiž četl, že to pisatel u tohoto kávovaru nedoporučuje, tak jsem to hned vypustil z hlavy. Ale jak píšete, že Vám to funguje, tak proč se vlka bát. Díky.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

Nedoporučuje se to proto, že se jednak detergent většinou nemá rád s hliníkem, a pak taky proto, že se stává, že bordel uvolněný při backflushi ucpe elektroventil v kávovaru a vznikne problém
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

Zde je odkaz na čištění - dekalcifikace + backflush - je tam celé vlákno, psal jsem to ve svých příspěvcích.
viewtopic.php?f=157&t=1885

Detergent na kávu jde z páky grupou přes trojcestný do odpadu. Takže hliníku by po cestě neměl moc potkat, maximálně ten disk, co je v hlavě, ale 1x za 2 měsíce odšroubuji hlavu a manuálně vše očistím kartáčkem (cca 15 minut) - a vše je OK. Nevím ale, jak který detergent. Na dekacifikaci - Saeco roztok, na čištění od kávy pro backflush rovněž saeco (tabletky). Bylo to konzultováno (i ten detergent) se servisem gaggie Brno (a myslím tím, co je ve Val. Meziříčí), přímo mi to doporučili.

Dekacifikátor Saeco=cca 150,- Kč (na 2x), decofein (10 tablet) cca 130? Kč. Nevím. Není to zas tolik peněz a je to originál od Gaggie (Saeco) a za to mi to stojí.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Rodom »

Díky za dobré rady. Já mám navíc bohužel pech v tom, že zatvrdl a ožvýkal se ten křížový šroubek v hlavě sprchy, takže to rozmontovat nejde a nějak jinak než jen častým proplachováním by to čistit potřebovalo. A k té razantní metodě, jak ohnout celé to přišroubované sítko a použít ho k vytočení toho šroubku, to tu použil p.Konečný, ale já k tomu zatím nenašel odvahu :)
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

dape píše: 2. pára / horká voda: předehřátá voda z bojleru (cca 90C nebo tak nějak) teče předehrátá do termobloku, takže se nemusí o tolik ohřívat a oára je téměř okamžitě. Nevýhodou je, že termoblok nasává vodu z bojleru a tu mu je schopen dodávat jen po dobu 1 minuty. Stačí ale po 1 minutě (pokud pěníte litr mléka) počkat 5-10 sekund a on si natáhne vodu do bojleru, který zase hned dodává do termobloku, pára následně jde opět ihned.
Mám BybyTwin a není pravda, že se po minutě bojelr vyprázdní. Vždyť to co slyšíš, ty pulzy čerpadla není nic jiného, než doplňování vody do bojleru. Kam jinam by to čerpadlo tu vodu čerpalo? A na vzduch se asi taky těžko přepne.

Občas, když mám velkou konvici tak pěním i dvě minuty a nic se nezastavuje.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

no, asi po cca 45sek se mi rozblikají LED, že espresso teče moc dlouho.
Asi po minutě a něco nebo tak nějak se mi taky rozblikají LED, že ... nevím.
Myslel jsem si, že to je tím. V návodu píší, že by pára neměla jít déle (nebo voda??? teď nevím) než 1 minutu.
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Když dělám kávu (bojler>páka), tak to jo, to se po minutě zastaví a blikají všechny tlačítka, ale u páry se mi to nestalo. A to jsem ze začátku opravdu pěnil dlouho. Nebo když byla ucpaná tryska a moc to nepařilo, tak jsem mléko trápil hodně dlouho.

Ale z logiky věci ten bojler nejde "vypustit" pokud máš v nádrži vodu. To by do něj něco muselo pumpovat vzduch nebo by se tam vytvářel podtlak. A to se neděje. Prostě čerpadlo v pulzech tlačí vodu do bojleru a z něj přes zapnutý TB to jde do trysky. Voda se i při paření dohřívá.
Když se přístroj přepne na teplou vodu z trysky, tak se akorát vypne TB a čerpadlo nedělá pulzy ale jede nepřerušovaně.

Nepleteš si to s tím odpuštěním vody z thermobloku před spuštěním páry? To se vypustí TB a rozblikají se všechny kontrolky.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

generator píše:Nepleteš si to s tím odpuštěním vody z thermobloku před spuštěním páry? To se vypustí TB a rozblikají se všechny kontrolky.
Při odpouštění vody z trysky se to rozbliká, to je jasný, stejně tak i espresso po 40-45sek. Měl jsem za to, že mi to dělalo i u páry, ale abych teď nekecal, fakt nevím, ale myslel jsem si, že tomu tak bylo. Nicméně v manuálu píší, že by pára nebo voda z trysky (teď nevím co) nemělo jet déle než minutu. A tak vždy, když dělám pěnu asi 0,8l, tak to dělám minutu, počkáim pár sekund a jedu dál. Musel ybch to doma vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Takže se po dlouhé době rozepisuju o soužití s tímto kávovarem,který mě doprovází od prvních kroků s espressem.
Zpočátku( ještě v záruce) jsem řešil problémy( reklamace),které jsem popisoval na prvních stránkách tohoto vlákna.
V prvních 3letech jel kávovar s frekvencí cca 150 šálků měsíčně,ale nyní,tedy poslední 2 roky pouze s poloviční produkcí( zdrav.důvody).
Pozitivum je to ,že espresso dělá stále vynikající, kávovar pouze čistím,měním těsnění hlavy( 1x za rok)
Občas se vyskytne problém se zaseknutím ,kdy běží čerpadlo a nedává vodu.Toto jsem eliminival častějším odvápněním + prováděním BACKFLUSH s detergentem.Navíc je dobré ihned po spuštění kávovaru prohnat trochu vody přes hlavu a poté nechat nahřívat...
K negatívům patří hrůzostrašný stav odkapávací misky a zlomený plast páky.
První problém asi budu řešit pokovením a páku jsem vyřešil železnou rukojetí( lepší by byl nerez)
Mezi páku a rukojeť je vložen plastový izolátor,tudíž rukojeť nepálí.
Jelikož je kávovar lehce starší a v kdoví -jakém stavu se nachází AL bojler,tak do něj nemíním investovat a časem se poohlídnu po něčem s mosazným bojlerem.Při odvápnění a následném výplachu z bojleru dosti dlouho lezou šedo-stříbrné kousky,což svědčí o tom,
že hliník není co se týká životnosti a odolnosti nejlepší materiál :pardon:
Jako surovinu používám většinou zrna s českých pražíren a taky ze zdroje z Itálie.Ovšem z těch všech káviček co jsem dal tak,když neřeším cenu,tak Primacafé jednoznačně vítězí. Řetězcové Lavazy atd. už ani nepokouším :blee:
Jako nástupce tohoto v hodně ohledech zdařilého kávovaru mám v merku něco jako Rancilio Siilvia,Lelit či Ascaso steel.
Ale ještě to nechám nějaký čas na Gaggii. :ucta:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PaulCoffe
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. bře 2015 17:06:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od PaulCoffe »

To KarlosPF a dape:
Mám podobný problém s čistou vodou pod Twinem. Je zakoupený před 2 měsíci přes e-shop Mall. Zvažuji zda budu reklamovat nebo odpravím sám. Jaký je Váš názor ? Podkud jste již Twina měli otevřeného. Díky za info
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Klidně bych ho zkusil otevřít na cestě k "odpadní" hadičce jsem na žádnou výrobní plombu nenarazil a navíc to není nic složitého. Ale je to na tobě, každopádně nemusí téct tato hadička, ale může to být i něco jiného, což dokud neotevřeš nepoznáš.
Uživatelský avatar
barney66
Příspěvky: 12
Registrován: sob 13. dub 2013 20:55:27
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia new baby twin
mlýnek: Iberital Challenge

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od barney66 »

Boiler po 6ti letech. Takhle to asi nemá vypadat co ? :-) Na dně plno šedivých šupinek, pořád se to ucpává.
Myslíte, že má cenu objednat nový vzhledem ke stáří přístroje (cca 1500 Kč) ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Pokud jste s kávovarem spokojený, tak asi má.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
barney66
Příspěvky: 12
Registrován: sob 13. dub 2013 20:55:27
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia new baby twin
mlýnek: Iberital Challenge

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od barney66 »

Jsem, velmi. Docela dobrá věc pro ty co často napěňují mléko, ale taky, už jsem měnil ten termoblok na výrobu páry, ten umřel před dvouma rokama.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“