GAGGIA Achille

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od hnup »

A navyše má „profesionální nanometr”
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od Rujir »

A hlavne je zaradeny medzi pouzitymi kavovarmi. ;)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od zorin87 »

To raděj volte Elektru Family Micro Casa... Stojí sice 25tt, ale designově vypadá mnohem líp a hlavně - páka jde dolů stlačit lehce a káva je pak připravovaná zpětným tahem, jak jde páka nahoru...
Vyjádření jednoho mechanika: "Je to stroj pro vyložené gurmány, kteří si s přípravou kávy velice pohrají. Pak ale dostanete kávu, jak z profi mašinky." :)
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24. úno 2011 10:24:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od Radim Zídek »

Zkusil bych ještě zvážit pákovku od La Pavoni, na videích mě nepříjde, že by tam s tou pákou tak zápasili, i když makačka to asi bude taky. Nyní mě zrovna jeden La Pavoni PL Professional jede z Itálie tak jsem zvědav. O zkušenosti se podělím pokud bude zájem. Mám domluvený i kurzík u Petry Veselé.

Velmi příznivé ceny jsou nyní na:

Kód: Vybrat vše

http://shop.lagondola.it/categories.php?cid=21&nav=
Ve čtvtek ráno jsem objednal a odpoledne od nich přišel mail, že je již na cestě. Pro plátce DPH a po registraci u nich na e shopu pošlou zboží bez 20% DPH.

V porovnání s CZ trhem cenově nesrovnatelné.
Naposledy upravil(a) Radim Zídek dne pon 28. úno 2011 16:49:38, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od elwoodblues »

Mohu porovnat Achilla a Silvii.
Oba kávovary umí dokonalé espresso. Nevýhody Achilla vidím zde:
1) Fyzicky je to při správném namletí trochu náročné. 2) Silvie má přece jen robustnější páku. Udrží teplo znatelně lépe, i když váhový rozdíl tak velký není. 3) Koho zajímá pára, Silvie je na tom opět lépe. 4) Plastová miska na vodu pod šálkem je u Achilla žalostně malá, s nerezovou u Silvie nesrovnatelná. Je třeba pořád hlídat a vylévat. 5) Umístění elektroniky v podstavci Achilla se mi zdá nevhodné, např. když se po stole rozlije voda. Ale tohle berte s rezervou. 6) Konstrukce je sice poměrně solidní, ale vzkledem k silám na páce mi připadá nedostatečně robustní. 7) Nutnost sledovat i hladinu v boileru a dolévat vodu, v případě překročení max. hodnoty velmi obtížné vylévání přebytečné vody. Může se to snadno stát, pokud kohoutek páry necháte zavřený. Není to sice žádné neštěstí, ale snažím se vyjmenovat všechny nevýhody.

Výhod není mnoho. Snadná kontrola a výměna vody v nádržce, a samozřejmě (i když je to věc vkusu) design a určitá zajímavost.

Silvie se mi zdá poctivě udělaná. Ne na pár kafí, nebo let. To mám rád u čehokoliv. U Achilla si tím nejsem tak jist. To ale nedokážu objektivně říct, je to jen dojem. Závěrem napíšu, že vařím už výhradně na Silvii.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od primacafe »

Děkuji moc. Tak přesně takové hodnocení zde chybí. Jen kdyby jich bylo víc a ti co koupili blbě se za to nestyděli a napsali.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Guzzista
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. led 2013 21:36:26
bydliště: Praha 6
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od Guzzista »

Již delší dobu jsem se chystal vyměnit naši pákovku delonghi za kvalitnější nástroj. Po přečtení iks přpěvků jsem zavrhl automat a pořídit kvalitní pákovku. Už před časem mě uchvátil o La Pavoni Europicola, ale odradila mě cena. Přesto se mi zamlouval ten masochistický způsob přípravy. Nedal jsem na spíše negativní reference a podařilo se mi zakoupit lehce jetou Gaggii Achille s prý nefunkčním bojlerem za cca šestinu ceny nového stroje. Po netrpělivém čekání na balík a jeho rozbalení jsem jen neuvěřitelně zíral na naprosto zachovalý a masivně provedený přístroj. Po zapojení opravdu nešel, tělísko ve vodě studené. Rozebral jsem spodní část, kde na mě vykouklo pár jednoduchých součástek jako tělísko,vypínač, dvě signalizační diody, termostat s kapilárou a tlakový spínač. Na termostatu jsem objevil reset a po zasunutí sponky slyšitelně zaskočil. po připojení začal okamžitě topit a normálně fungovat. Nedalo mi to a celej jsem ho takřka do šroubku rozebral a vyčistil po delším stání všechny ventilky a gumičky. Na druhý den jsem v cafesource zakoupil dvě sítka do páky a hned zkouším připravit espresso. Bohužel díky absenci kvalitního mlýnku nedokážu zajistit jemně pomletou kávu a tak je produkt zatím nevalný. Nicméně i přes hrubší zrno je zde znát posun oproti delonghi, chuťově výraznější a krémovější i když zatím nízké pěna. Tak a teď vybírám mlýnek. Gaggii mdf jsem zavrhl pro vzhled. Zkusíte někdo poradit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) primacafe dne stř 23. led 2013 23:50:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fotku dávejte jako přílohu do příspěvku - nedávejte odkazy (upravil jsem)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od primacafe »

K mlýnku klidně raďte, ale v příslušném vlákně.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Guzzista
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. led 2013 21:36:26
bydliště: Praha 6
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od Guzzista »

po dvou týdnech zkušeností se domu těším na kafe jak malej. nebýt mlýnku na kterým je potřeba nastavit velmi přesně stupeń namletí tak tento strojek nemá smysl. udělá pěknou i když asi ne nejvyžší pěnu. co mi nejde je napěnění mléka. sice jsem odvykl od kombinace kávy s mlékem, ale sem tam mám chuť na capuccino. ať to zkouším jak chci tak se nedaří, mléko z lednice polotučné nebo plnotučné, zkoušel jsem i přidat smetanu. přišel jsem ovšem na to že když pouštím páru tak se snižuje hladina vody v bojleru a pákou ji tam nedopustím dostatečně. musel jsem odpustit tlak a doplnit přímo do bojleru. ostatně lze snadno hladinu zjistit na vodoznaku.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od elwoodblues »

poslední příspěvek nechápu. To není napsáno po kafi, počítám... Jestli jsem to rozšifroval dobře, tak se vám zřejmě zdá, že je Achille citlivější na správné mletí. Rozhodně není. Pomlít dobře je potřeba u každého pořádného kávovaru, ale nějakou mimořádnou citlivostí na správné mletí Achille netrpí.
Jak se do boileru u Achilla dopouští voda pákou? :) Z vody v boileru se tady káva nedělá. Jen pára. Vodou z nádržky (na kafe) boiler nedoplníte. Když jste to rozebíral, tak to musíte vědět.
Až budete potřebovat náhradní díly, s důvěrou se na mě obraťte. Jeden exemplář přechovávám ve sklepě.
Každý svého kafe strůjcem
Guzzista
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. led 2013 21:36:26
bydliště: Praha 6
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od Guzzista »

Dobře vodou z bojleru ve sklepě to pude blbě, ale tady se voda z nádržky se studenou vodou při pohybu pákou dolů nasaje nad píst. Při pohybu páky vzhůru se dostane přes jednostranný ventil pod píst a při opětovném snížení páky se voda dostane do bojleru kde vytlačí horkou vodu na kafe. Aspoň takto mi to přišlo logické.
Co se Vám s Achille stalo?
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od elwoodblues »

Je-li řeč o kávovarech a padne slovo boiler (bojler), tak jde s největší pravděpodobností o ten válec uvnitř některých strojů, včetně toho vašeho. Pro další nápor na mou bránici zkuste ještě něco s brojlerem.
Jinak technický popis dějů uvnitř Achilla při akci jste popsal precizně, leč naprosto mylně.
Jsou tam dva oddělené okruhy. Voda z nádržky se do boileru dostane jenom když protéká výměníkem. Z vody v boileru se dělá jen pára.
Achille nevydržel, protože při pravidelném tréninku na tomto posilovacím stroji vaše síla prudce roste, zatímco on zůstává stejný. Konec je zákonitý. Něco prasklo, vytekla voda, rozmontoval jsem ho, nic jsem nenašel. Díval jsem se blbě, po sestavení voda při pohybu pákou dolů opět někudy teče, kudy nemá. Znovu jsem ho už nerozdělával, maje zachránkyni jménem Silvie. Ta mi už stejně vařila skoro každou kávu.
Každý svého kafe strůjcem
Guzzista
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. led 2013 21:36:26
bydliště: Praha 6
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA Achille

Příspěvek od Guzzista »

Tak po delší době musím uznat že ačkoli jsem měl achilla rozebraného tak povědomost o funkčnosti byla chabá. Dokonce i uznávám že použitelnost je pro časté použití není ideální a většina přípravy espressa je na staršim ascasu které se mi doma ocitlo.
Achilla používám nakonec jen o víkendech. Trochu mi vadí slabší konstrukce páky a lehčí nedůvěra při stálé zátěži. Při použití je potřeba tlačit proti páce.
Mě taky tekla voda z prostoru hlavy po nerezovém opláštění dolu. Mohla za to opotřebované o kroužky. Po výměně nic neteče.
Právě vážně uvažuji o posunu k Bezzera Unica.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“