ETA - ARIETE ???

Domácí pákové kávovary ETA
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
zuzanka-k
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. srp 2010 22:43:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

ETA - ARIETE ???

Příspěvek od zuzanka-k »

Dobrý den,
chtěli bychom se přidat ke správným "kafíčkářům". Delším dobu pokukujeme po tzv. "levném" espressu, ale sami víme, že nejlevnější znamená později nejdražší :-)
Dnes jsme v Okay viděli ETU espresso de luxe a cena 3499.- nás zaujala. Chtěli jsme samozřejmě ještě levnější, ale cedulka ze cca 7OOO.- na tuhle částku nás zaujala....potom jsem natrefila na tyto super stránky :-) ve vyhledávači jsem si zadala značku ataky zjistila, že s tímto výrobkem Eta moc společného nemá, možná taky vůbec nic.... a také jsem v nabídce e-shopů našla jen Ariete a to za částku nad 6500.-

Možná už to tady bylo probírané, ale to bych potřebovala mnohem více času a méně zvědavosti :-)
je tento presovač (s logem Eta za 3500.-) vhodný ke každodennímu použití??? je možné používat i zrnkovou kávu z běžných obchodů, ale třeba ve vyšší cenové relaci??? co by bylo vhodné dokoupit k lepší kávě??? manžel má rád kafe malinké, já naopak s mlékem...

děkuji moc za vaše odpovědi, al ehlavně za rady na tomto foru....
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ETA - ARIETE ???

Příspěvek od bouncer »

Myslíte tento kávovar?
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =113&t=720

Záleží, kolik do kávovaru jste ochotni zainvestovat. Za 3500 je to asi adekvátní přístroj a nic o moc lepšího nedostanete. ETA je už nyní bohužel synonymem čínského výrobce, ale snad alespoň záruční a pozáruční servis by měl fungovat. Zkušenosti s tímto přístrojem nemám - takže můžu odkázat jen na příspěvek výše - snad pomůže. Jako alternativa z těch kvalitnějších (a opravdu vyrobených od výrobců kávovarů) mě napadá snad jen Gaggia New Espresso Pure s cenou něco málo přes 4000, např. zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary-obchod.cz/kavovary-detail.asp?kid=344
Jinak denní použití by neměl být problém - když ano, tak reklamace :-) Zrnkovou kávu určitě - jakkoukoliv, ale samozřejmě čím čerstvěji pražená, tím lepší výsledek ;-) Ale je potřeba předpokládat, že zabudovaný mlýnek bude poměrně dost nekvalitní - opravdu jen do začátků.

Co dokoupit k lepší kávě? Lepší mlýnek a především kvalitní kávu (jako surovinu) - bez toho to nejde, se špatnou kávou ani pressovač za 50 tisíc nic nezmůže.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
zuzanka-k
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. srp 2010 22:43:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA - ARIETE ???

Příspěvek od zuzanka-k »

No hlavně mi jde o to jestli je uměle daná cena okolo 6,500 když se dá koupit v normálním obchodě za 3,500.-..zda je to "šunt" nebo to prostě odpovídá a něco vydrží...

opravdě mi přijde trochu divné aby byl kávovar- presovač vyroben někde v číně a úplně stejný bez jakékoliv úpravy byl prodán různým firmám a ty se k tomu ještě nehlásily...jenom se změnou polepky firmy...

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary-obchod.cz/kavovary-detail.asp?kid=39 
je tu někdo kdo má zkušenosti přímo s tímto kávovarem a je spokojen ???
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: ETA - ARIETE ???

Příspěvek od Redmann »

zuzanka-k píše:opravdě mi přijde trochu divné aby byl kávovar- presovač vyroben někde v číně a úplně stejný bez jakékoliv úpravy byl prodán různým firmám a ty se k tomu ještě nehlásily...jenom se změnou polepky firmy...

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary-obchod.cz/kavovary-detail.asp?kid=39 
je tu někdo kdo má zkušenosti přímo s tímto kávovarem a je spokojen ???
Takých kávovarov je viac, ktoré iba menia nálepky.

S otázkami na Ariete pokračujte prosím tu::
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=72
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA - ARIETE ???

Příspěvek od primacafe »

Pro první seznámení s espressem a za ty peníze určitě. O tomto kávovaru je zde toho víc než dost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
družba
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. říj 2012 19:21:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA - ARIETE ???

Příspěvek od družba »

Koupil jsem si eta- ariete minulý rok na vánoce a pak ho tři měsíce vracel, vodu to ohřívalo na 70 stupňů celsia a ETA mi neustále jen tvrdila že je to dle norem , tak jsem pohrozil čoi. a dostal prachy zpět.
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: ETA - ARIETE ???

Příspěvek od czhawk »

Osobně bych se přímo značce ETA raději vyhnul. Firma již prakticky neexistuje, zůstala pouze značka, která nemá pevné portfolio výrobků, neustále vše mění. Vypadá to na nějakého obchodníčka, který prodává zrovna to co sežene v Chine momentálně ve výrobě. Servis neexistuje, proto je také hrozně složitá reklamace. Když už pro začátek nějaké "nutné zlo", tak alespoň pod značkou vlastnící servis a náhradní díly. Dost možná ( což je jen má představa ), se začátečníkovi vyplatí jít rovnou do nějakého automatu od SAECO. Byť použitého, a u něj v klidu přemýšlet, zda je ochoten v budoucnu poprat se s pákou a čerstvě praženou kávou. Neb pro začátečníka jednoduchá cesta neexistuje ( moje osobní zkušenost ). Přijde mi, že nejvíce nám ve všem brání vlastní hlava a vlastní názor.
:ucta:
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA - ARIETE ???

Příspěvek od mejlacz »

Pokud se pohybujete v této cenové relaci, a nepotřebujete novou věc, doporučuju zkouknout Aukro, nebo ještě lepší EBay, já koupil z Anglie Gaggii Classic za necelých 60EUR, doprava cca 20EUR, tj. za 2tis Kč mám všemi opěvovaný přístroj pro začátečníka.
Odpovědět

Zpět na „ETA“