Eta 0181 Rapido - použití s mletou kávou

Domácí pákové kávovary ETA
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
nitram
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31. led 2015 22:43:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Eta 0181 Rapido - použití s mletou kávou

Příspěvek od nitram »

Zdravím všechny milovníky kávy!

Tento kávovar je dle specifikace výrobce určený pro kulaté Senseo pady (papírové sáčky - jiný průměr než ESE pody -> cca 7 cm).
Na internetu jsem se dočetl, že existují lidé, kteří ho úspěšně používají s mletou kávou (dle výrobce kávovar dosahuje tlaku 15 barů).
Má někdo z vás tento kávovar a používá / používal ho s mletou kávou?
V tom případě bych Vás chtěl požádat o zkušenosti a doporučení - aktuálně mě zejména zajímá, jestli se kávovar tímto nestandardním používáním poškodil, případně jak dlouho a často ho s mletou kávou úspěšně používáte.

Díky Martin
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Eta 0181 Rapido - použití s mletou kávou

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

@ nitram vitaj na fóre.
Trošku ťa asi sklamem na začiatku.
Ak sa tu nedočkáš odpovede na tvoju otázku bude to preto že tu taký kávovar asi nikto neprevádzkuje a asi ani nemá.
Možno sa mýlim.
Určite si dobre spravil, že si prišiel na tieto stránky, je to najlepšie ohľadne kávy čo poznám na Cz a Sk.
Ja som sa tu naučil veľmi veľa vecí.
Skús tu veľa čítať, určite sa to oplatí ak to myslíš s kávou vážnejšie.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
nitram
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31. led 2015 22:43:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Eta 0181 Rapido - použití s mletou kávou

Příspěvek od nitram »

Díky za uvítání!
Pár týdnů už toto fórum pročítám a sleduji a skutečně jsem se už hodně poučil. Takže i tuším, že tento kávovar není ten pravý pro plnohodnotné espresso.
Etu jsem si sehnal do práce potom, co jsme si domů pořídili Dolce Gusto Piccolo. V práci používaná instantní káva mi totiž začala smrdět. Takže je to taková v začátku levná (pořizovací náklady cca 600Kč), pohodlná a chutnější náhrada instantní kávy.
V práci nemám čas si hrát s mletím a porcováním kávy (proto kávovar na pady), ale na druhou stranu by mě zajímalo, jestli kávovar nepoškodím použitím mleté kávy a případně jak ho s mletou kávou co nejlépe používat.
Odpovědět

Zpět na „ETA“