Eta 3180 90000 CREAMY (Ariette 1377?)

Domácí pákové kávovary ETA
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Domino
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 29. říj 2009 17:06:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Eta 3180 90000 CREAMY (Ariette 1377?)

Příspěvek od Domino »

Cena asi od 1600,-

Páka a tryska páry podle foto stejná jako u levnějších modelů Ariette - 1331, 1332, 1320, 1315
Vnitřnosti nejspíš shodné s Ariette 1331, 1332 (odhad podle fotografií vnějšku)

Asi to ničemu není podobné. Já jsem spíš na kostkoidní tvary (u kávovarů), takže se mi nelíbí, ale myslím, že kdyby byl, hlavně funkčně, trochu dotažený, tak proč ne. Kdo je na oblejší tvary, tak tady jich najde dost.
Odkapávací miska se dá snadno oddělat a celá umýt. Nahřívač šálků je tam spíš pro parádu nebo pro marketing. Šálky to asi časem nahřeje ale propláchnutí horkou vodou je, myslím, rychlejší a ekonomičtější řešení.
Největší problém je asi nádoba na vodu. Je zezadu a špatně přístupná. Při doplňování se musí vyndat, do toho se motá nasávací hadička. Při vracení zase překáží hadička a navíc je celkem problém se trefit aby nádobka zapadla na místo. Asi stačí nádobku i jenom povysunout ale ani pak není doplňování moc praktické.
Páka je hliníková. Dodává se jen dvouporcová miska. V páce není pružina, s miskou to funguje na takový jednoduchý bajonet systém :idea: , ale pro pružinu je místo vyfrézované a určitě není problém ji tam zacvaknout. Dají se použít klasické 58mm misky, jen tam jsou bez pružiny volně. Dále je k tomu super-hyper crema udělátko. Nemusí se použít, je to jen kus gumy a plastu. Miska je nepřetlaková a funguje i bez toho. Sprcha je mírně kónická. Uchycení páky je na kov. Tryska páry je přidělaná matkou. Čerpadlo moc nevibruje a je celkem tiché.
Uživatelský avatar
Michal145
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18. lis 2010 20:38:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Eta 3180 90000 CREAMY (Ariette 1377?)

Příspěvek od Michal145 »

Zdravím,
jen bych rád doplnil kolegu, že ten bakelitovej rádoby "pěchovač" (nebo jak tomu chcete říkat), je docela nedokonalej, má velkou vůli v misce, blbě se drží a vypadá fórově.
Jelikož je mi i ten materiál celkem nesympatický, spáchal jsem si na soustruhu něco jiného z leštěného duralu.

Ale abych nešířil jen pesimistické nálady...espresso vaří stejně dobře jako kamarádovo mnohem dražší automatické De Longhi.
A ikdyž kávovary máme oba skoro třetí rok, kafujeme i několikrát denně a stále se mi posmívá že mám jen imitaci, tak on už byl 1x v servisu, + jeho otec se stejným typem automatu už 2x.
Ale abych tu nevyvolával zbytečně bojovou náladu, tak musím dodat, že on má smůlu i na auta :roll:

Celkově je ETA 3180 celkem dobrý, jednoduchý až "blbu-odolný"
A ten ohřívač šálků je opravdu marketingovej "lapák na vejry"
Odpovědět

Zpět na „ETA“