CATLER ES8010

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
homi
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. říj 2008 20:01:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

CATLER ES8010

Příspěvek od homi »

Přemýšlel jsem o tomto kávovaru, co si myslíte o jejich catler es8010? Přijde mě jako přímá konkurence gaggii classic.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

Text je okopírovaný z nabídky nějakého e-shopu.
Není to můj výplod.

Jedná se o tento kávovar.
Promyšlený design s důrazem na velmi snadnou obsluhu bez složitého čištění a dostatečný výkon pro náročné domácí i profesionální použití jsou hlavními znaky espressa Catler ES 8010. Kvalitní komponenty ze slitiny ušlechtilých kovů a nerezové oceli a pečlivé zpracování pak zaručují dlouhou životnost.
Speciální topný systém „Thermoblock“ v kombinaci s 15barovým čerpadlem a funkcí předspaření vždy zajistí dokonalou extrakci kávy. Zdvojené dno filtru na kávu je zárukou vynikajícího nápoje s bohatou chutí, krémovou pěnou a úžasným aroma. Samozřejmostí je možnost volby mezi jedním či dvěma šálky kávy.Polohově nastavitelná otočná parní tryska s odnímatelným nástavcem snadno prohřeje a správně napění mléko v nerezové nádobce. Milovníci dobrého čaje, horké čokolády a dalších teplých nápojů zase ocení samostatnou funkci Výdej horké vody.

Je jen na Vás, zda vyšetříte chviličku času a necháte se okouzlit bohatou chutí dokonalého Espressa, zasníte se nad šálkem nadýchaného Cappuccina či pozvete přátele k posezení u Macchiata se lžičkou mléčné pěny.

Čerpadlo 15 bar
Topný systém Thermoblock
Funkce krátkého předspaření pro dokonalou extrakci kávy
Extrakce kávy při teplotě 96 °C
Filtr pro 1 nebo 2 šálky kávy
Unikátní zdvojené dno filtru na kávu pro perfektní pěnu
Parní tryska z nerezové oceli pro napěnění mléka a horkou vodu
Výroba páry při teplotě nad 121 °C
Nastavitelná poloha parní trysky pro pohodlnější obsluhu
Automatické vypuštění zbytkové vody z topného systému po použití funkce páry
Plocha na nahřívání šálků
Vyjímatelný zásobník na vodu s kapacitou 2,2 l
Odnímatelná odkapávací miska s indikátorem plnosti
Praktická vyjímatelná zásuvka pro uložení příslušenství
Příslušenství – nerezová nádobka pro napěnění mléka, odměrka na kávu s nástavcem pro stlačení kávy ve filtru, čisticí pomůcky
Příkon 1100 W
Vyrobeno ze slitiny ušlechtilých kovů a nerezové oceli
Rozměry: 25,4 x 30,5 x 32 cm
Hmotnost 11,2 kg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: o značce CATLER

Příspěvek od David »

Vypadá to dost fešácky a cena nenní nejvyšší, maj ho třeba tuhle:

Kód: Vybrat vše

http://www.matthes.cz/produkty/produkt/50061
Ale "Unikátní zdvojené dno filtru na kávu pro perfektní pěnu" a navíc to je thermoblock (topný systém z nerezové oceli )
Tenhle je dražší

Kód: Vybrat vše

http://www.matthes.cz/produkty/produkt/50062
Design fakt špica. Pročetl jsem návod k použití a ohledně množství naprosto korektní info (z jedné 7 g dávky max 30 ml kávy, pokud che uživatel víc, natočit horkou vodu a do ní extrahovat presso)
Klíčová otázka je ... jaký to má průměr filtru a jak horkou to dává vodu.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od pedro13 »

Co je to?
Normální OEM výrobek vyráběný někde v Číně na zakázku,na stejném pásu na jakém se vyrábějí Rowenty,AEG,Zelmery,Fagory,atd.,atd.,...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
homi
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. říj 2008 20:01:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od homi »

me se prave taky moc libi a treba tady

Kód: Vybrat vše

http://www.bilezbozi.cz/espressa/catler-es-8010
najdete uzivatelskou recenzi (nicmene je dosti amaterska). gaggia je sice proverena, ale nevim proc, tahle masinka me laka...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

pedro13 píše:Co je to?
Normální OEM výrobek vyráběný někde v Číně na zakázku,na stejném pásu na jakém se vyrábějí Rowenty,AEG,Zelmery,Fagory,atd.,atd.,...
Nechtěl jsem se k tomu takle vyjádřit první, ale nám ten stejný pocit. Ikdyž je trochu zajímavá ta váha.
Pokud se dá aspoň častečně spolehnout na technické údaje, tak by to možná taková hrůza být nemusela. Ta cena pokud je postavená seriozně, by napovídala také kvalitnějšímu provedení. Jenomže pokud.....
Takže jedině koupit a uvidí se.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
homi
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. říj 2008 20:01:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od homi »

prave. i mě ta váha příjemně překvapila. má víc, než gaggia a v parametrech se píše o komplet těle z lité oceli...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od hnup »

homi píše:me se prave taky moc libi a treba tady _http://www.bilezbozi.cz/espressa/catler-es-8010 najdete uzivatelskou recenzi (nicmene je dosti amaterska).
Nedá mi, musím zacitovať z tej "recenzie": "Baleni vyborne, po vybaleni neni nutne pressovac nejak narocne kompletovat. Je temer slozeny.", či "Plneni filtru bezproblemove...". Mne toto stačí.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

Jen mě trochu děsí to upřednostňované dvojité dno. Je to nejhorší verze přetlakových misek. Šíleně blbě se čistí když se zacpou (zanesou). Ale kdo to dnes u kávovaru nedělá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od hnup »

pedro13 píše:Normální OEM výrobek vyráběný někde v Číně na zakázku,na stejném pásu na jakém se vyrábějí Rowenty,AEG,Zelmery,Fagory,atd.,atd.,...
Číňania to robia takto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od pedro13 »

Co se týče toho,jestli Fagor,AEG,Rowenta... za 2tis. nebo za 5 nebo 8tis.,pak jsem si jist,že rozdíly budou především v elektronice,vzhledu,LED barevné hudbě (alá hnup ;) ),displeji,ovládání...
,ale samotná grupa,bojlér a další věci které mají na přípravu kávy vliv,budou odrbané stejně jako u toho nejlevnějšího modelu.
Myslím,že to co jsem napsal,sedí na tento kávovar přesně.Nejlevnější střeva,nejlevnější páka jak od Rowenty (příp. si za Rowentu dosaďte kteréhokoliv výrobce vysavačů) - cena dohromady tak do tisícovky a k tomu 10kg nerezu za 8tis. a máme kávovar za 9 tisíc Kč.Za verzi s barevnou hudbou si ještě tisícovku připočítejte... 8-)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ES8010

Příspěvek od David »

No, možná ano, možné nee. To by se vidělo, když bychom se tomu mrkli na střeva.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
homi
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. říj 2008 20:01:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od homi »

:o no dobrá... chtěl jsem názor, mám ho mít. zřejmě tedy tisícovku přidám a vrátím se ke své prvotní gaggii classic.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od hnup »

Lenže potom nebudeme vedieť, či tento zázrak funguje. Ďalšia vec - ku Gaggii budeš potrebovať mlynček, počítaš s tým?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od hnup »

Zabudli sme na coffeegeek - nečítal som recenzie, no udrelo mi do očí: hodnotenia od 2 bodov po 10 (príliš veľké rozpätie na môj vkus) a "Manufacturer: Breville (Chinese origin)".
Vyzerá to, že Pedro13 má stopercentnú pravdu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ES8010

Příspěvek od David »

Kritizujou především ten crema - werk, jinak to má hodnocení vysoký. Hm, hm - to mám dycky chuť mít hodně peněz, tyhle mašinky koupit, vyzkoušet, rozebrat ... a pak třeba prodat za polovic. Možná by se takový stránky uživily reklamou, nebo alespoň by se vyrovnala ta ztráta ...
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

Dnes jsem viděl tento kávovar v Makru. Zaujal mě svým velmi pěkným provedením (na první pohled). Vypadal že je snad komplet z nerezu, nikde nic nevyčuhovalo, neodstávalo ani žádný velký fuky. Ovládání mikrozdvižný tlačítka.

Ale nekoupil bych si ho. Těsnění v hlavě - dosedací pro páku, vypadalo jako těsnění vhodné na kojeneckou láhev nebo na termosku.
Takže jedno veliký minus. Podle tak zásadní a závažné chyby si myslím, že by se našli ještě další.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Bum
Příspěvky: 33
Registrován: stř 14. dub 2010 18:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od Bum »

Tu sa da stiahnuť manual :

Kód: Vybrat vše

http://www.catler.sk/download.aspx
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od mill »

Tento kávovar je typický snobolapač. Zvenku huj, vevnitř fuj, což jsem zde na fóru už někde psal. Šel by použít snad leda na " čuč, ty vole, co sem si kópil, dělá to kafe a kópim do něj značkovó Illy, Fanóš říkal, že je betélná ". A soused sedne na prd..l!
Akorát kafe bych v něm raději nedělal, takže manuál je nanic. Možná vytisknout a udělat z něj papírové vlaštovky....
Uživatelský avatar
Bum
Příspěvky: 33
Registrován: stř 14. dub 2010 18:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od Bum »

Aj čina sa vyvíja :grin: čo som čital tak ten model čo má zabudovany mlynček 8012 ma v ponuke už aj normalne sytka.
Odpovědět

Zpět na „CATLER“