CATLER ES8010

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
tehu
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:10:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od tehu »

No a co z UK tenhle, to by mohl být on ne? Máj ho i na ebay...
http://m.ebay.com/itm/BLIND-FILTER-BASK ... nav=SEARCH
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od wladas »

To bezne kupujes na zahranicnych strankach takymto stylom? Chcelo by to aspon zaklady anglickeho jazyka. Hned velky nadpis informuje ze to nieje to co hladas.
BLIND = slepa
for cleaning espresso coffee machines = pre cistenie kavovaru
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
tehu
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:10:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od tehu »

:D no jo blb, jsem chvatal a nečetl. Viděl průměr tak to postnul. Budu muset někoho s vercajkem kdo mi tuto upraví.
Uživatelský avatar
tehu
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:10:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od tehu »

czhawk píše:Na tento kávovar asi sehnat nepůjdou, ale lze je snadno vyrobit . . . viz popis v tomto vláknu, stačí jen číst a koukat.
:ucta:
pro info, nepretlakova miska pro tento pristroj se koupit da. Po delsim patrani a schaneni jsem se dopracoval na shop kavovary.cz a tam behem tri dnu sehnali ;)

zkousel jsem laborovat... nemam teda zadnej mlynek typu zde uvadeneho minima Gaggia MDF apod. masinek. Ale kdyz namelu na nejjemneji zlehka zatampuju uz mi to neprotlaci, nebo teda protlaci ale po kapkach a knuci ze to radsi vypnu ( je mi ho lito :-D preci jen to neni zadna masina). Kdyz pridam na hrubosti zatampuju celkem dost, projede to cca za 10s a vevnitr mam blato. tzn muzu tomu jeste trosku pomoci nejak? vykuchanim te paky treba? Kavu mam cerstvou z mistni prazirny, vzdy max 14dni od prazeni...
Uživatelský avatar
MArtin85
Příspěvky: 2
Registrován: pát 08. črc 2016 6:19:46
bydliště: Otrokovice
kávovar: Žádný
mlýnek: Žádný

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od MArtin85 »

Ahojte, taky jsem si chtěl koupit Catler es 8010. POdotýkám, že o tom nevím vůbec nic a kávovar jsem nikdy neměl. Jsem velice rád, že jsem narazil na tohle fórum a vidím, že běžné kávovary jsou fakt jen pro oko. Zahleděl jsem se do Gaggia classic (ale classic, ne plus - protože jsem četl jen negativa) Nebo máte jiného favorita v ceně kolem 8.000 kč? Vidím, že dnes už se classic zase prodává normálně...pokud je to on...
Classic http://kavovary-cajovary-espressa.heure ... a-classic/, classic plus http://kavovary-cajovary-espressa.heure ... ssic-plus/.
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od robertSVK »

Pozor, ani jeden nie je starý Classic. Majú popletené fotky. A tie negatíva neber tak vážne.
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od j.bill »

Klasický Classic :grin: už nový nikde v obchodě neseženeš. Přestal se dávno vyrábět. Nástupce jak už to bývá má svá negativa i pozitiva. Informací je tu dost, stačí jen číst. Jako alternativu můžeš uvažovat ještě Gaggii New Baby Class (stejný bojler a hlava), popřípadě nějlevnější Lelit

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =24&t=2956

Pozor, jsme tu OT.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
danny4
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. říj 2016 20:00:04
bydliště: Beroun
kávovar: x
mlýnek: x

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od danny4 »

Ahojky vespolek, tak jsem si tu dala krásných pár hodin zajímavého čtení a měla bych jednu otázku – jako začátečník si chci vyhrát s něčím prozatimním a tak řeším dilema, zda koupit novou Gaggia Classic (sehnat ne PLUSko) a nebo jít do Catleru ES 8010 za bazarových 3200 Kč, samo ideálně s nějakým tím vytuněním (misky apod.) – v tuto chvíli řeším prostě poměr cena x výkon. Moc moc díky za jakýkoli tip.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od papun »

Ahoj, doporučuji najít starší Gaggia Classic (ne PLUSKO). Catler je šidítko.
Uživatelský avatar
danny4
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. říj 2016 20:00:04
bydliště: Beroun
kávovar: x
mlýnek: x

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od danny4 »

@papun díky, dám na tebe, už pokoukávám na ebay po nějakém starším kousku a stojí případně za zvážení i nějaký jiný model Gaggia? Nebo by Classic měl být takový dobrý základ? Děkuju
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od j.bill »

Gaggia New Baby Class je původní Gaggia Classic v jiném kabátě....
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Neugebauer »

Ahoj, sehnal jsem si opravdu hoodně levně Catler ES 8010 s nějakým levnějším mlýnkem DeLonghi, což je ale pořád o dost lepší, než původní automat DeLonghi ESAM 4000 (můj první kávovar). Ještě mi nedorazil, ale rovnou bych si chtěl koupit nepřetlakové misky na 1 i 2 porce. Mohli byste mi někdo poradit, kde se dají najít v ČR? Dočetl jsem se tu ve fóru, že misky mají 53mm, budou fungovat tyto? A jaký je rozdíl mezi prvními dvěma?
https://goo.gl/MqXqQk
https://goo.gl/13CpgK
https://goo.gl/Dii58w
Uživatelský avatar
tehu
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:10:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od tehu »

Možná už je to pozdě, ale na

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary.cz 
mi misku sehnali. ;) Takže se obrat tam.
Uživatelský avatar
mildafleck
začátečník
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14. lis 2016 22:40:37
bydliště: Čtyřkoly
kávovar: Bialetti Brikka,La Scala Butterfly
mlýnek: Porlex Tall,Compak K3 Touch Advanced

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od mildafleck »

Dobrý den chci se zeptat jako začátečník jak je to opravdu s tímto kávovarem je to lepší cesta než moje dosavadní Delonghi Primadona 6600 mě docela překvapilo tohle video v ceně bazarového stroje 2500-3500kč + mlýnek nevím jestli jde najít něco jiného děkuji......

https://www.youtube.com/watch?v=4WpyP1vsPTw
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od papun »

Přečti si tu pořádně info o výrobcích Catler a úsudek si udělej sám.

Bude to lepší jak Delonghi, ale za ty peníze co se prodává bych si Catler v životě nekoupil. Na oko je fajn, ale uvnitř to je těžká čína (vlastně i z venku).
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od ajfel »

To je opravdu silný argument... Jak se pozná "těžká čína uvnitř i z venku"?

Shrnutí po více než 3 letech provozu (bez závad):

Plusy:
Jednoduchá obsluha.
Excelentní design.
Funkce horká voda.
Nádržka na vodu přístupná zepředu.
Dokonalá dokumentace.
Tříletá záruka.

Minusy:
Jednoduchá (nepřetlaková) sítka nejsou v ceně a obtížně se shánějí.
Vyšší cena.

Vzhledem k podrobnému návodu je přístroj vhodný i pro začátečníky. Jeden z mála na trhu, kde se voda doplňuje zepředu, což ocení ti, kteří mají málo místa pod linkou. Sítka se neucpávají a i těsnění nad pákou je původní a drží. K odstraňování puku ze sítka stačí lžička nebo dokoupit knock box.
Naposledy upravil(a) ajfel dne úte 15. lis 2016 20:51:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od papun »

Můžeš pak uspořádat sraz Catlerů po 20 letech.... jestli se toho nějaký dožije.

My co máme Carimali Alfa ho budeme dělat příští rok :tany:
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Neugebauer »

Já jsem kávový amatér. Dělal jsem doma espresso v Delonghi ESAM 4000 s upraveným mlýnkem na jemnější mletí, v Brně na studentském bytě používám kapslový shit od Tchibo, kde si do kapslí naplním čerstvě praženou a namletou kávu. Z obou se mi dařilo na tu bídu dělat pro mě chutné a voňavé espresso s hezkou cremou. Opakuji na tu bídu, nikdy to nebude jak z profi stroje.
Catler jsem si pořídil za levno od známého pro zlepšení úrovně i výsledku, za 2 týdny co ho mám se mi ale ještě nepodařila vyrobit ani jedno trochu dobré espresso, pořád je úplně hnusné a smradlavé a lituju vyplýtvané výborné kávy.
Nemám sice dobrý mlýnek, Delonghu KG 89, ale zkoušel jsem si jí trochu nechat namlít i v pražírně profi mlýnkem a bez zlepšení. Navíc v automatu Delonghi jistě lepší nebyl.
Už jsem zkusil spoustu kombinací hrubosti a množství, většinou to rychle proteče. 25 sekund trvá extrakce jen tehdy, když kávu pomelu tak jemně, že je pak espresso hořké (opět jsem upravil mlýnek, že dokáže mlít ještě jemněji než z výroby nejjemněji). Crema není téměř nikdy, káva smrdí jak nějaký logr z turka, v páce zůstane bláto se spoustou vody, které i zašpiní kávovar. Fuj, fuj, fuj. Zkoušel jsem i další 2 druhy kávy a stále ten samý výsledek.
To vše dělám v oroginálních přetlakových miskách (z té pro 2 porce je výsledek lepší), na nepřetlakovou čekám až dorazí.
Nevím, jestli jsem retardovaný, nebo něco dělám opravdu špatně, ale u jiných kávovarů jsem zkoušením vždy došel k lepšímu a lepšímu výsledku. Tady se nikam neposunuju ještě mi z něj ani jedna káva nechutnala. Jestli nebude výsledek s nepřetlakovým sítkem o dost lepší, okamžitě půjde pryč :-(
Uživatelský avatar
premikkoci
Příspěvky: 24
Registrován: ned 24. dub 2016 15:05:09
bydliště: UH nebo Praha
kávovar: Rocket Mozzafiato type V
mlýnek: ECM S-64 manuale

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od premikkoci »

Kup si pořádný mlýnek
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od ajfel »

Především jde o použitý stroj a nevíme, v jakém je stavu. Asi by to chtělo přeměřit teplotu vody při zahájení extrakce. Nedokážu si představit, že bys při správném dávkování, namletí a tampování nedosáhl dobrého espresa s kremou, tím spíš s přetlakovými miskami.
Zkus tu mašinu odvápnit!
Naposledy upravil(a) ajfel dne čtv 17. lis 2016 16:01:22, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „CATLER“