Nuova Simonelli Musica LUX

Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
CyberMole

Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od CyberMole »

I tento kávovar si i zde určitě zaslouží své místo.
musica1.JPG
musica.JPG
Oficiální text CZ distribuce:
Musica je kávovarem vhodným zejména pro domácnosti, které jsou náročné na kvalitu kávy a na technologii kladou ty nejvyšší požadavky. Musica se neztratí ani v sektoru kanceláří a malých barů.
Automatické dávkování, tepelně stabilizovaná hlava a systém pro výdej páry je odvozen od velkých, profesionálních technologií. Kávovar Musica je vybaven odhlučněným čerpadlem a izolovaným bojlerem s tepelným výměníkem.
Kávovar Musica je k dostání v provedení s přímým připojením na vodu, nebo i s nádržkou o objemu 3l, aby bylo možné uvařit kvalitní espresso skutečně kdekoli.


Oficiální text EN:
Equipped by origin with pressure switch professional SIRAI, with this pressure switch reliability of this coffee machine is outstanding

MUSICA LUX technical characteristics:
- Group semiprofessional coffee in chromed brass
- 2 liters boiler in copper
- Circulation interchange termosifonic in copper (HX), the water disbursed for the coffee is not to direct contact with the water of the boiler but warms through a heat exchanger in copper . The water's temperature in the boiler is constantly regulated to 120° through an electronic circuit, this it allows to always have a continuous vapor to do savory and creamy cappuccino or to heat water.
- The pouring group is thermo compensated and has a pre-infusion system that allows all of the noble substances in the coffee to be extracted to the full
- Professional filter holder in brass chromed of the weight of 550 grams
- Hot water nozzle to prepare other types of hot beverage
- Steam wand switable 360°
- Visible pressure gauge for checking pressure in the boiler tank
- OPV Over pressure valve installed
- Anti vacuum valve installed
- Volumetric dosing can store up to 3 different dose setting
- Elegant button pad with backlit soft-touch buttons
- 3 Liters water tank container for the automatic filling of the boiler (when the boiler water level drops the electronic circuit will start the pump to fill the water is consumed, if the tank is empty the same unit will inhibit all the functions of the machine)
- Cupholder
- Body stainless steel
- Lit edges from tiny LEDs
- Width cm 32, Height cm 43, depth cm 40
- Weight 20 Kg
- Plug Shuko
- Voltage and Power: 220 V-50Hz 1200 W



Do teď jsem majitelem Silivie s PIDem (4 měsíce), ale začalo mě tak moc bavit latte art, že Silivie přestala stíhat. A proto po bezesné noci, pročtení hromady webů a shlédnutí mnoha videí, jsem došel k přesvědčení, že tento kávovar je pro mě správná volba - jak po funkční stránce, tak designové. Nakonec jsem tedy za rozbřesku objednal kávovar přímo z Itálie a nyní se těším jako dítě na Vánoce :)

Všiml jsem si zde bohužel jen jednoho příspěvku o koupi tohoto kávovaru, najde se tu nějaký další šílenec, který se podělí o zkušenosti?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) CyberMole dne pát 07. črc 2017 22:02:59, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od j.bill »

Připadá mi to jako trochu vylepšený Oscar II. Místo těch reklamních řečí uveď alespoň nějaká základní technická data... ;) :) Myslím, že budeš doma kávovým mágem a Latte bude jedna báseň. Mě teď v letním počasí šlehací tryska trochu zahálí. Je to od té doby, co jsem zkusil první Frappé. :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
CyberMole

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od CyberMole »

Doplnil jsem popis z webu výrobce, překládat doufám netřeba.
Jinak Silvii jsem si vzal z počátku do práce, aby jsem se s ním naučil. Nechtěl jsem doma dělat z počátku bordel. No a co se stalo, kávovar už tu zůstal :) Když se nikdo neozve na inzerát Silvie, tak poputuje domů. Ještě laboruji nad tím, co koupit za mlýnek pro Musicu, ale v tom jsem zatím bezradný.
CyberMole

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od CyberMole »

A pro info Musicu jsem objednal za 1.064,75 € :) I jeden z důvodů proč jsem přeskočil Oskara II.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od j.bill »

To je moc hezká cena oproti Česku. Myslel jsem, že má rotační čerpadlo...Jsem zvědav, jak to bude s hlučností oproti Silvii. (Vibrační čerpadlo je ukryté v samostatné komoře dole.)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
CyberMole

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od CyberMole »

Cena je to výborná.Hlučnost mi celkem nevadí, navíc by mělo být právě odhlučněné. U vibračního mě jen vytáčí to drnčení a popojíždění šálků. Snad to čerpadlo bude dobře uložené a nebude přenášet tolik vibrací jako Silvia.
CyberMole

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od CyberMole »

Tak první postřehy - dokážu porovnávat pouze proti Silvii, tak mě nekamenujte.

Klady (pro mě)
- čerpadlo je znatelně tišší, i díky váze celého stroje se žádné drnčení šálků nekoná
- pára, její ovládání a následně výroba mikropěny oproti silvii jde levou zadní a ta možnost dělat pěnu i espresso zároveň - HX je prostě k nezaplacení
- lze nastavit 4 různá množství nápoje (single, double, vlastní a horká voda)
- celkově obsluha oproti Silvii s PIDem mi přijde jednodušší
- větší zásobník na odpadní vodu
- 15 cm od roštu k hlavě
- kvalitativně lepší misky a páky než u Rancilia
- design

Zápory
- trochu mi chybí počítání času extrakce, ale vzhledem k nastavitelnému množství nápoje, to není tak kritické
- v kanceláři v režimu připravenosti dělá více pazvuků než silvia
- chybí kontrola tlaku při extrakci
Uživatelský avatar
skrabaj@post.cz
Příspěvky: 11
Registrován: stř 10. zář 2014 12:54:50
bydliště: Praha
kávovar: Nuova Simonelli Musica
mlýnek: MAZZER LUIGI Mini Electronic 64A

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od skrabaj@post.cz »

Ahoj,
dnes bych se měl také stát hrdým majitelem Musicy a poprosím tě o pár dotazů. Zejména s ohledem na velikost bojleru.
1. Jak dlouho trvá než se musica nahře
2. Jak řešíš odvápněn? Bojlerem by mělo protéct alespoň 2-3násobné množství vody. Takže odpouštíš tak dlouho? Má to bojler na 3l oproto 0,3 u Silvie tak přemýšlím jak na to ;)
3. S tím souvisí jak řešíš i výměnu vody po zapnutí. Měníš obsah bojleru?

Díky moc za cenné rady ;)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od j.bill »

Tady je vidět evidentní neznalost systému HX. Nastuduj! V kostce: objem bojleru 3L, skutečné množství tak cca 1,5L v parní sekci a 0,1-0,2L ve výměníku (pro spařovací vodu na kávu).
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od pelo »

Ještě poopravím - objem bojleru je 2l. 3l má nádržka na vodu...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od j.bill »

No jo, máš pravdu, vždyť je to hned v prvním příspěvku. :) Tak to tam bude tak půlka - 1L vody.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od pelo »

A kde jsi k ni vlastne prisel za takovou libovou cenu?
Uživatelský avatar
jaho
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 25. pro 2008 14:06:49
bydliště: Liberec
kávovar: DeLonghi ECAM 353.75, Hario V60, ex. Rocket Appartamento,
mlýnek: Niche Zero, ex. Eureka Mignon Specialita

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od jaho »

Chtěl bych se zeptat majitelů NS Musica, zda mají klasický pressostat nebo verzi se Sirai, resp. je Sirai pro domácí použití nutný?
A máte někdo "obyčejnou" verzi, tedy ne LUX s osvětlením? Je mezi LUX a STD verzi ještě i jiný rozdíl?
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od hunt01 »

Nemám ani jednu verzi kávovaru, ale opravuji je, ale na doma stačí i obyč presostat a rozdíl mezi verzi LUX a STD podle mě je jen v tom světle nic navíc tam nebude, plus samozřejmě nějaký vypínač a trafo na tu ledku.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
eR99
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16. říj 2012 22:42:01
bydliště: Brno
kávovar: Nuova Simonelli Musica
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od eR99 »

Po několikaměsíčním výběru kávovarů jsem se místo Rancilio Silvia PID stal hrdým majitelem Nuova Simonelli Musica black.
Asi nebudu mít příležitost tyto dva kávovary porovnat. S NS Musica se stále poznáváme. Nesmírně mě to však baví.

Kávovar jsem koupil přímo z Itálie.

Společnost děla kávovaru mlýnek od společnosti Eureka. Konkrétně model Specialita z řady Mignon v černé barvě (15 BL). Mlýnek jsem koupil ve stejném italském e-shopu.

Třeba podobnou sestavou někoho také inspiruji.
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od Sicvok »

Zdravím,
měl bych dotaz na volumetriku u Musicy.
Opakovaně se mi stává, že nastavím množství vody, kterou chci, aby mi to dávalo, ale už po několika cyklech (cca po 20 kávách, během asi 3 dnů) se množství výrazně zmenší.
Pro příklad: při nastavování jsem dal do páky 18 g kávy, zapnul jsem programování pro dvě kávy a v momentě, kdy jsem měl v šálku 55 g, tak jsem to vypnul. Celkově to doteklo asi do 60 g. Teď po třech dnech při stejném množství kávy, stejném mletí a stisku stejného tlačítko mi to dá jen 20 g. Je možné, že bych něco dělal špatně?
A doplňující dotaz..u předchozího kávovaru (LaCimbali m32 bistro) započala extrakce v momentě stisku tlačítka. Tady stisknu tlačítko, začne to vrčet a asi až po 5vteřinách to začne vydávat vodu. Je to normální? Proč to tak je? U výdeje horké vody (např. na čaj) začne voda téct hned.
Děkuji
Uživatelský avatar
Pilgrim
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. led 2021 17:47:53
bydliště: Praha
kávovar: NS Musica
mlýnek: Eureka Specialita

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od Pilgrim »

Zdravím,
Ověřil si, že i po 3 dnech dává mlýnek stále 18g? Z mě zkušenosti káva v zásobníku mlýnku poměrně rychle stárne, absorbuje vlhkost apod. a při stejném nastavení mlýnku a času mletí se postupně mění výstupní hmotnost. Kávu tedy při každém mletí raději vážím. Současně postupně upravuji hrubost mleti s tím, jak káva stárne. S volumetrikou jsem ale také neměl moc dobré zkušenosti, takže používám manuální ovládání.
Pokud jde o prodlevu při zapnutí extrakce, půjde o preinfuzi, tedy o navlhčení puku kávy v páce před extrakcí. Preinfuze trvá 3 vteřiny a teprve pak je zahájena extrakce. Než voda proteče pukem do šálku, trvá to obvykle pár vteřin. V nastavení se dá preinfuze vypnout.
Snad jsem pomohl.
Naposledy upravil(a) Pilgrim dne úte 05. led 2021 10:35:26, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Pilgrim
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. led 2021 17:47:53
bydliště: Praha
kávovar: NS Musica
mlýnek: Eureka Specialita

Re: Nuova Simonelli Musica LUX

Příspěvek od Pilgrim »

Ještě poznámka k volumetrice: vyzkoušej kolik vody dá volumetrika bez páky v kávovaru a zda je výdej konzistentní. To by mělo vyloučit technickou závadu. Pokud bude výdej bez páky konzistentní, bude rozdíl ve výdaji espressa pravděpodobně způsoben množstvím a/nebo stářím kávy, silou stlačení tamperem apod. Prutokoměr je před HX a měří tedy průtok studené vody vstupující do HX.
Odpovědět

Zpět na „NUOVA SIMONELLI“