Rowenta Adagio automatic

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od David »

Tady je vidět příprava stojkem Rowenta adagio automatic (15 bar). Hrubost kávy byla ale zřejmě příliš velká, extrakce do 60 ml hrnku trvala pouze 15 vteřin. Nebo je tam jiný problém, nevím. Na druhou stranu, pak už stejně teče spíš hořká voda a 30 ml je pro mne málo.
Výhodou je zatahovací páka, kterou člověk kávu optimálně utuží, nemusí se starat o velikost dávky, nepotřebuje dvě páky. Vnitřek páky je kovový, zbytek plastový, výtok je také plastový. Do obou šálků dávkuje stejně. Vyklopený puk je celistvý a pevný.
Jako malou nevýhodu vidím šachtu, do které se zasouvá zásobník vody. Vždy se tam trochu vody dostane, musí se tedy čistit, jinak za nějakou dobu "oslizne". Šachta je ale úzká, špatně se tam sahá.
Praktický je prostor pro uložení dávkovače kávy, který je přiložen.
Se strojkem jsem spokojen. Mám ho ale jen cca 1,5 měsíce, stál 4200 Kč.
Mimochodem, chod strojku je tichý, nikde nic nedrnčí, na rozdíl od Rowenty Prelude. Sice nemá předspaření, ale nevidím to jako nedostatek.
rowenta_no_aud_wmv.avi
video které zachycuje extrakci
video které zachycuje obsluhu a hlavní znaky mašinky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od David »

Teplota kávy po extrakci byla 56,4 - 60 °C. Tedy málo. Problém s hořkou kávou spočívá evidentně v tom, že je na její přípravu (pro jednu dávku ze 7 g) potřeba velmi jemné mletí. Pokud není, tak za 25 sec nateteče příliš mnoho vody a vylouhují se hořčiny.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od David »

Tak, a tuhle je vidět, jak to teče, když je kafe semletý na Gaggii MDF na stupeň 2. Na stupeň 1 už to kapalo. Ta pauza mezi je způsobená tím, že jsem měl nastavný jiný množství vody a musel jsem znova spustit extrakci. Teče to sice rychleji, než je zvykem, na druhou stranu je průměr síta větší než u Rowenty Preludio - celkem 5,5 cm. A kafe je z toho dobrý, jen by to chtělo snížit teplotu. Tu budu muset ještě proměřit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od David »

Mlíko s tímhle ale rozhodně napěnit nejde.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
natasa
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. lis 2008 0:21:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od natasa »

David píše:Mlíko s tímhle ale rozhodně napěnit nejde.
Dobrý den, jeden týden vlastním pressovač Rowenta Adagio ES 180.Přečetla jsem tady toho dost o této značce,ale dost málo o napěnění mléka.Káva je celkem dobrá,ale mléko napěnit se mi ještě nepodařilo.Nevím kde dělám chybu.Předtím jsem měla pres.Sencor o dost levnější /2000,-/,ale sloužil jenom asi 3 měs.Byl hlučný,káva stejná jako z Rowenty,ale mléko napěněné-jedna báseň.Poraďte ni prosím!!!
Uživatelský avatar
natasa
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. lis 2008 0:21:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od natasa »

Tak problém je již vyřešen. Presovač jsem VRÁTILA . V příručce stojí návod na pěnění mléka a jelikož toho nebyl schopen,tak po vyzkoušení na prodejně mě bez řečí reklamaci uznali.
Koupila jsem pressovač CATLER :grin:
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od Rujir »

To mlieko napenit ide aj na tomto "uzasnom" stroji. Mam znamu, ktora to vie a vzdy jej to vyjde. Ja som to skusal asi dvakrat a nikdy som nic nedosiahol, takze jedine co poradim je skusat. Videl som uz parkrat, ze sa to da, ale samotnemu sa mi to nikdy nepodarilo (chyba motivacia, mliecne napoje nepijem a na navstevy kaslem).
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od Redmann »

natasa píše:Tak problém je již vyřešen. Presovač jsem VRÁTILA . V příručce stojí návod na pěnění mléka a jelikož toho nebyl schopen,tak po vyzkoušení na prodejně mě bez řečí reklamaci uznali.
Koupila jsem pressovač CATLER :grin:
Najlacnejší Catler som našiel za 180 €. Za toľko sa dá už kúpiť Gaggia.

Kód: Vybrat vše

[url]http://www.belmondo.sk/elektro-a-foto-kavovary-espressa-domace-pakove/gaggia-espresso-colour.html[/url]
Uživatelský avatar
hubm
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30. črc 2013 7:13:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od hubm »

Tak jsem si pořídil z druhé ruky tento stroj. Stál mě pouhých 300 Kč a je ve velmi zachovalém stavu. Jsem s ním zatím velmi spokojen (hlavně díky ceně :grin: ) a jsem s ním schopen udělat celkem pěkne espresso. V příloze video extrakce 14 g kávy (brazil) pomleto na ručním mlýnku Porlex tall, teklo to moc rychle - za cca 22 sekund. Budu muset trochu jemněji mlet nebo víc udusat - to mletí se na ručním porlexu trochu hůř nastavuje. Crema byla oříšková z jemným mramorováním. Chuťově bylo espresso velmi dobré. Také jako David mám problém dělat single - 7-9g kávy nelze ve filtru pořádně utáhnout, proto dělám rovnou doubleshot.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hubm
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30. črc 2013 7:13:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od hubm »

Tak tu mám nový pokus, z 15,2 g kávy jsem extrahoval za cca 28 sekund 37,6 g nápoje s bohatou cremou s krásnou tmavou barvou. Crema byla krásně hustá a espresso chutnalo mooooc dobře. Viz foto a video
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od papun »

Nedá mi to abych se nepodělil. Tento stroj, respektive tu neautomatickou verzi jsem docela dlouho měl. Koupil jsem ho už starší na Aukru. Asi 6 let jsem sním makal a když jsem si pořídil Classica, tak jsem ho věnoval kamarádce a ta ho následně věnovala máti, která na tom až do nedávné doby dělal kávu.

V sobotu mi ho přivezla s tím, že se tam nějak pokazil hlavní vypínač, tak jestli se na to podívám. Už když jsem to cytáhnul z igelitky, tak mě nafackoval smrad z těch čínských plastů. Pár zkoumavých pohledů, abych přišel na to jak to rozdělat. (Za to dobu co jsem to zkoumal, bych Classica měl už z půlky rozdělaného). Začal jsem a narazil jsem ale na naprosto debilně umístěné šrouby, které navíc měli hvězdičku s trnem, což jsem opravdu neměl. A při pohledu do útrob, kde to snad i žilo jsem se rozhodl, že tato práce nemá cenu.

Tak jsem kamarádce zavolal, že stroj považuju za mrtví a že si ho rozpářu a vezmu si z něj Ulku. Jí to samozřejmě bylo jedno. No ale že bojovala mrcha čínská. Pilka na železo plasty jsme musel rozřezat a doslova vylámat. Ta ulka byla to jediné co vypadalo trošku solidně. Tak třeba se ještě bude někdy hodit. Chtěl jsem rozebrat ze zvědavosti i termoblok, jenže každý šroub se zlomil v půlce, takže jsem to zahodil. Při této činnosti jsme si přivodil krvavé zranění. :)

Takže jsem si zavzpomínal na svůj první kávovar a ujistil se, že už jsem se někam posunul.
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od bruno75 »

Amen :) Nech mu je v recyklačnom nebi dobre.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Hmm, môj prvý kávovar bola Rowenta, ktorá stále bola pokazená v záruke. Keď sa pokazila po záruke rovno som ju vyhodil. Potom som veľmi dlho nechcel pákové espresso, až prišiel Lidl SilverShit, ktorý ide asi 4 rok bez poruchy.
Každý máme inú skúsenosť.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Adagio automatic

Příspěvek od ondrada »

U těchto podivuhodných přístrojů obzvlášť - některý se povedou, jiný ne, podle toho jak se zrovna číňan na výstupní kontrole vyspal, jaký došly plasty do fabriky a v neposlední řadě jestli byl konkrétní stroj vyroben zrovna v době, kdy byla ve fabrice kontrola kvality od tý nálepky, která je na tom zrovna nalepená (pro kterou se ten konkrétní kus vyrobil).
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“