Dolce Gusto

Dal jsem ho do pákovek ikdyž je to takový divný kávovar
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od David »

Milostivá, když chcete kávy pořádnej kafáč, tak si kupte french press a nemusíte se otravovat s žádnou mašinou, kromě mlýnku. (A v zásadě také nechápu, proč používat mlíko z prášku, když se dá koupit čerstvé).
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lucinkapes
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. lis 2011 4:23:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od lucinkapes »

Cena espressa (vim ze bude hodne lidi tady na foru brblat, ze DG nedela espresso ;) )
Zrno (prumer vami nadhozene ceny za 1kg) 750Kc / 143 = 6,30Kc
Kapsle DG 16ks v akci za 100Kc (porad jsou nekde nejake akce) = 6,25Kc
Proto pisu ze cena espressa je stejna, pohodli a rychlost je nekde jinde (chut asi teda take).

Co se tyka pripravy mlecnych napoju. Vy pisete, ze normalni espresso mate do 7 minut. Kdyz bych jeste slehal mleko a nekam ho preleval tak jsem aspon na 9 minutach. DG je hotove se vsim do 1,5 minuty. Problem je, ze cena tech mlecnych kapsli je dvojnasobna nebot jsou potreba dve kapsle. O chut trochy kavy, ktera se rozredi dalsimi 170ml mleka tak moc nejde.

Az bude existovat automat pod 10 tisic do ktereho nasypu zrno, naliju mleko a on mne vsechno udela sam rychle a ciste, tak ho beru vsemi deseti :) Idealne napojeny i na vodu a na odpad aby se sam vycistil a proplachl i zasobnik na mleko.
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od dinoo3 »

K vyššie popísanému je lepšie sa ani nevyjadrovať.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Dolce Gusto

Příspěvek od ian »

lucinkapes: dobu přípravy bych vůbec neporovnával, pro většinu lidí tady, včetně mne, nehraje žádnou důležitou roli. Příprava kávy na pákovém espressu je pro nás rituálem, díky kterému nám káva i více chutná. Já si to tedy užívám, a i když se jedná o pořád stejné úkony za sebou, pokaždé se těším, jak se mi shot zrovna podaří. A když někoho něco baví, tak si za to i připlatí. To ale pochopí jen ten, kdo se tomu věnuje. Tak je to ale se vším.
Ale chápu, že koho tohle nebere a jde mu čistě jen o výsledek (i za cenu horší kvality), tak si raději koupí DG apod. nebo překapávač.
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Odpovědět

Zpět na „Dolce Gusto“