Gaggia Magenta, Cadorna etc

Domácí kávovar automat Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rychtar84
Příspěvky: 22
Registrován: stř 02. lis 2016 15:15:57
bydliště: Praha 5
kávovar: HARIO V60, DeLonghi EC850.M
mlýnek: Lelit PL043, Hario Skerton

Gaggia Magenta, Cadorna etc

Příspěvek od Rychtar84 »

Zdravím,
má někdo osobní zkušenosti s automaty Cadorna, Magenta atd?
Gaggia píše, že výroba je již v Itálii..
Uživatelský avatar
Thomas78
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24. lis 2021 14:21:00
bydliště: Ustecký
kávovar: Lelit Elizabeth v3
mlýnek: Hario mini slim, Eureka Mignon Turbo

Re: Gaggia Magenta, Cadorna etc

Příspěvek od Thomas78 »

Zdravím, nevím zda je to ještě aktuální, ale osobní zkušenost mám s Gaggia Magenta konkrétně Milk. Když jsem vybíral vhodný automat na domácí použití, tak jsem tento vyhodnotil jako asi nejvhodnější pro potřeby rodiny.Předtím jsme měli Delonghi Magnifica S, který přestal vyhovovat a ještě předtím rádoby pákovku Delonghi. Zda je vyroben přímo v Italii nevím, nicméně jsem zjistil, že nepřímo je v koncernu Philips. Má střeva jako automaty Philips a jsou kompatibilní,hlavně spařovací jednotka, alespoň dle dostupných info. Po potřebném nastavení si myslím, že to dělá poměrně slušnou kávu. Zakladem je samo vstupní surovina, kdy u nás je to čerstvá Brasilia Santos.
Pročítal jsem a sjížděl všechna možná videa a recenze, testy, hodnocení a bohužel kvůli rodině a "jednoduchosti" obsluhy a finanční stránce jsem zvolil tuto alternativu. Já piju espresso, manželka je na Americano, nebo prostě ředěnější kávu a dcery na mléčné variace. Měl jsem v merku i přes "nevhodnost" zařízení 2v1 Lelit Kate, ale to mi doma neprošlo, proto tento stroj.
Uživatelský avatar
roman1
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. led 2016 15:19:07
bydliště: Bánovce nad Bebravou, Slovensko
kávovar: DeLonghi PMR2005.cc
mlýnek: Porlex mini

Re: Gaggia Magenta, Cadorna etc

Příspěvek od roman1 »

Zdravim, neviem či sa mi ešte ozvete, ale skúsim. Stojím pred rovnakou dilemou ako vy pre pár rokmi. Musím ísť do automatu kvôli rodine a jednoduchosti prípravy + mliečne nápoje kvôli návštevám. Zatiaľ mám mlynček Ascasso + 16 ročnú pakovku Delonghi s nepretlakovym sytkom + samozrejme surovina. Viem, že z toho automatu už nedostanem lepšie espresso ako z tejto pakovky. Ale chcel by som čo najmenšie zlo pre mňa. Ako ste spokojný s chuťou espressa z tohto automatu, keď ste tiež museli prejsť z pakovky na automat? Max cena u mňa je cca 500€, či sa oplatí za to dať, alebo je to jedno - espresso a mliečne nápoje? V rebríčkoch vedú samé Delonghi, ale moc sa mi do nich nechce, či je to jedno? Ďakujem. Každá rada dobrá aj od niekoho iného.
Uživatelský avatar
Thomas78
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24. lis 2021 14:21:00
bydliště: Ustecký
kávovar: Lelit Elizabeth v3
mlýnek: Hario mini slim, Eureka Mignon Turbo

Re: Gaggia Magenta, Cadorna etc

Příspěvek od Thomas78 »

Zdravím Romane,
k tvému dotazu, zda je ještě aktuální bych uvedl, že Gaggia Magenta Milk, kterou mám již bezmála 2 roky bych ti uvedl, že to není vůbec špatný automat, mlýnek má ploché keramické kameny, dá se celkem dobře nastavit a teče z toho poměrně pitelné espresso. Za tu dobu co ho vlastním jsem ho asi po 3/4 roce měl v rámci reklamace v servisu, kdy se rozbil právě mlýnek(nahlásilo to nějakou chybu, se kterou musíš do servisu, jsem vyčetl a nedá se opravit doma). V autorizovaném servisu po výměně mlýnku jsem se dotazoval na co si dát případně pozor a jediné co mi bylo doporučeno je nezanedbávat čištění, hlavně odvápnění, že je to v podstatě to, co ten "servis živí". Jiné závady na Gaggii prý nejsou. Jen u origo se objeví občas právě závada mlýnku, kdy po výměně to už nikdy nebude zlobit(origo mlýnky jsouprý asi občas poruchové), vyměněné už jsou v pořádku.
K Delonghi automatům(taky jsem vlastnil a máme i v práci) které vedou žebříčky prodejů bych uvedl asi to, že to je takový lidový nejznámější výrobce, mlýnek je ocelový konický uložený v plastu, dá se také poštělovat v rámci možností. V práci jsem ho nastavoval k obrazu svému, kolegům je vesměs jedno, hlavně že z toho teče něco co mohou pít jako "kafe".. Nevýhodu Delonghi bych viděl v tom, že je jedno jakou kávu zvolíš, myslím tím lungo, americano dopio atp. Namele zvolené množství kávy a nechává protéct přes kávový puk ve spařovací komoře všechnu vodu. Což mě přijde jako docela dost hrozné. A dělají to včechny automaty Delonghi.
Kdyby nebylo této "špatnosti" měl bych ho ještě asi doposud. Putoval ke známému, který měl stejný model na dílně asi 5 let a vzal si ode mě na domu.
Na té Gaggii se dá nastavit množství espressa a u americana(které preferuje manželka)to poté dopustí horkou vodou, u double espressa ti to pomele, udělá jedno a pomele podruhé a udělá druhé, takže ti neteče voda zbytečně dlouho přes puk jako u Delonghi. Capucinator na mléko je celkem jednoduché oddělitelné a snadno udržovatelné zařízení, nechtěl jsem ho mít v nádobě a zavedené v rámci výtoku kávy. Používají ho hlavně dcery a jsou spokojené.
Uživatelský avatar
roman1
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. led 2016 15:19:07
bydliště: Bánovce nad Bebravou, Slovensko
kávovar: DeLonghi PMR2005.cc
mlýnek: Porlex mini

Re: Gaggia Magenta, Cadorna etc

Příspěvek od roman1 »

Ďakujem za rozsiahlu odpoveď,ale už som to poriešil. Presnoril som celé fórum a aj Google a nakoniec som zobral Nivonu NICR 690. Chcel som 660, ale tá sa prestala vyrábať,bola na trhu 5 rokov. 690 je nástupca. Mrkni na ňu. Máme ju asi týždeň, ale už teraz je otrava s čistením. Prechod kvôli manželke. Výhodou je, že sa ľahko rozoberá a čistí a čistota je prvoradá pri káve. Neviem koľko vydrží, všetko plast. Ak raz odíde na druhý svet, tak pákovka to istí a bez debaty. Mlynček Ascasso si nechávam. Pákovka sa dobre čistila. V automate je oveľa väčšia spotreba kávy, aby som sa ako-tak priblížil k pákovke. Toľko zatiaľ moje postrehy, môžem tam dať aj mletú kávu, ale bojím sa, že keby tam dám 7g umletých na Ascasso mlynčeku, tak neviem čo by to spravilo, či by to pretlačilo. Ak má niekto skúsenosti s mletou kávou v Nivone nech mi dá vedieť.
Uživatelský avatar
Thomas78
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24. lis 2021 14:21:00
bydliště: Ustecký
kávovar: Lelit Elizabeth v3
mlýnek: Hario mini slim, Eureka Mignon Turbo

Re: Gaggia Magenta, Cadorna etc

Příspěvek od Thomas78 »

Není vůbec zač, ještě jsem chtěl dnes doplnit ohledně Delonghi, že se nedají čistit od kávových sedlin(u páky backflush), resp dají, ale ne v rámci čistícího programu, ale celkem komplikovaně oproti jiným automatům s čistícím programem. Už jsem to ale nestihl, byls rychlejší s výběrem a doufám že budeš spokojený, taky bych asi volil Nivonu(i jsem po ní koukal :)) ). Co se týče automatů, tak vesměs všechny jsou plast více nebo méně, ale plast. Z pákovky Delonghi jsem přecházel na automat kvůli manželce a v podstatě snadné obslužnosti a Gaggia je již druhý . Přiznám se, že mě už nebaví co chvíli čistit, i když je to automat, a pak po nějaké době přemýšlet co lepšího s požadovanými vlastnostmi pořídit a aby to udělalo v rámci možností slušné espresso pro mě resp 4-5, slušné americano, spíš několik pro manželku a caffe late či kapučína pro dcery a bylo to user friendly i pro ně, abych nemusel to dělat jen já(což automat splňoval) a zase trávit hodiny u počítače při výběru novějšího stroje a dokola upgrade za nějakou investici a pak další a další. Před pár měsíci jsemale dospěl k závěru že nejlepší bude pořídit něco pořádného a asi do prázdnin pořídím pořádný stroj a tak jsem hledal a pátral po ideálním pákovém stroji s relativně "snadnou obslužností", kvůli manželce, aby to mělo volumetriku, kohout na horkou vodu, trysku na páru a bylo to poměrně rychle k dispozici. Původně jsem měl vybraný Sage barista pro, který by všechny požadavky splňoval, ale na základě všech možných recenzí, testů a dlouhodobějších uživatelských zkušeností jsem od koupě ustoupil a pátral dál. Nakonec jsem vybral královnu Alžbětu od Lelitu(Lelit Elizabeth v3)která by měla splňovat všechny požadavky. Oproti automatům a i původně vybraného Sage Barista pro je investice sice podstatně vyšší,protože budu potřebovat ještě mlýnek(vybral jsem buď Lelit Wiliam pl72, aby ladil :)), nebo Eureka mignon turbo) ale měl by vydržet podstatně déle než automat a v důsledku obměny a postupných finančních investic se vyplatí jít do pořádného stroje za víc peněz, než co chvíli investovat po malých částkách do něčeho s čím člověk stejně po chvíli není úplně spokojen a při troše štěstí se značnou finanční ztrátou posune dál.
S obslužností jsem seznámil manželku a ta doznala, že i přes to, že bude potřeba více úkonů(namlít nastavené množství kávy do páky, utampovat, nasadit a pak teprve zmáčknout čudlík, dopustit si horkou vodu a vyklepnout puk z páky), nejen zapnout a zmáčknout čudlík a bude kafe, tak díky právě té volumetrice a sprše na horkou vodu si zvládne udělat svoje kafe americano i sama, mi dala požehnání. Jsem přesvědčen, že i výsledek z pořádného stroje ocení, nejen v kavárně, ale i doma, stejně jako já. Je tedy pravdou, že kolikrát i doma poštelovaný automat dokáže vyprodukovat lahodnější kávu, než v některých kavárnách, bohužel. Pakliže se do půl roku na trhu neobjeví něco nového, za ještě rozumné peníze, co by bylo dle požadavků user friendly i pro manželku, tak budu hrdým majitelem královny Alžběty.
Uživatelský avatar
roman1
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. led 2016 15:19:07
bydliště: Bánovce nad Bebravou, Slovensko
kávovar: DeLonghi PMR2005.cc
mlýnek: Porlex mini

Re: Gaggia Magenta, Cadorna etc

Příspěvek od roman1 »

Dik, za dodatočný komentár. Normálne Ti závidím tu novú pákovku, že Ti to žena schválila. Dal som tam teda 7g mletých na Ascasso mlynčeku a pretlačilo v pohode, aj 8g zatiaľ. No nič, musím sa s tým zmieriť, ale u mňa to bude ťažké po toľkých rokoch laborovania s kávou a nastavovaním. Už teraz ma to nebaví. Žene je jedno akú kávu vypije. Keď som na návšteve tak aj mne je to jedno, ale už vtedy sa teším na moju kávu doma. Za tie peniaze to nie je hodné. Tak zas možno niekedy nabuduce zas budem vyberať pákovku.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“