Historie, vývoj a cíle tohoto fora
* * * pražení kávy jsme se věnovali 30 let * * *
S odstupem času bych rád novým i pravidelným návštěvníkům fóra PRIMAcafé připomenul, proč vzniklo toto forum a jaký je jeho cíl. PRIMAcafé forum je bez nadsázky největším specializovaným forem milovníků přípravy kávy, především espressa.
Vzniklo v r.2006, tedy v době, kdy se domácí kávovary teprve nadechovaly v souboji s klasickým turkem a rozpustnou kávou.
Od počátku byl hlavní cíl být pomocníkem začínajícím kávičkářům s přípravou kávy espresso. V první řadě poradit s výběrem kávovaru a mlýnku a dál pomoci v začátcích s přípravou espressa, kdy ne každému se musí hned dařit.
Zároveň nabídnout i kvalitně praženou čerstvou kávu zdejší pražírny Primacafé a možnost si o ní popovídat. Tedy druhý hlavní cíl fora - dát ostatním své osobní zkušenosti jak ohledně kávovaru a všeho kolem přípravy kávy, ale i své názory na to, jak Vám od nás ta či ona káva chutná.
Třetím cílem je vytváření zpětné vazby mezi Vámi, kteří do fora nejen přispíváte, ale pijete i naši kávu a můžete nám říci, jak jste s naší pražírnou a s našimi službami spokojeni. Tato zpětná vazba je pro nás velmi cenná.
Postupně, jak se zájem o forum zvětšoval, se zvětšoval i jeho záběr, takže dnes se zde můžete dočíst třeba i o pěstování rajčat na balkoně. Samozřejmě, s tím rozšiřováním fora roste i riziko jeho znepřehlednění, proto si forum zaslouží nutný úklid a servis. Věřte, že tomu dáváme maximum času, který můžeme.
Jak jste si jistě všimli, neděláme zde placenou reklamu různým firmám z oboru, byť by o to zájem byl. Dokonce si troufám tvrdit, že i své vlastní pražírně zde děláme tak malou reklamu, že si mnoho lidí spojení mezi forem PRIMAcafé a pražírnou PRIMAcefé ani neuvědomí. Myslíme si totiž, že reklamy je všude kolem nás nechutně mnoho, a tak zde chceme omezit vliv reklamy, a to i té skryté, která se zde poslední dobou rozšířila.
Proto se prosím nenechte překvapit, že některé příspěvky, které se tváří jako diskusní, smažeme. Není naším cílem zde propagovat ani jiné pražírny, ani prodej a zpracování zelené kávy či domácí pražení. Necítíme se sice jako nejlepší pražírna na světě, ale číst ve svém foru jak někdo radí milovníkům dobré kávy, jak se skvěle praží káva v upravené domácí pekárně nebo pomocí horkovzdušné pistole, to je proti naší profesní cti a bereme to jako shazování úrovně fóra PRIMAcafé.
Těšíme se tedy hlavně na Vaše příspěvky o tom, jak jste s Vaším kávovarem, mlýnkem, konvičkou, frenchpressem atd atd spokojeni, jaké máte praktické zkušenosti a rady pro ostatní.
A samozřejmě – jak jste spokojeni s naší kávou, kávou z pražírny Primacafé.
Libor Konečný
majitel fóra
administrátor
Něco víc než pravidla fóra
- primacafe
- Administrátor
- Příspěvky: 5547
- Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
- bydliště: Kovalovice
- kávovar: Carimali ALFA
- mlýnek: Carimali Junior
Něco víc než pravidla fóra
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior