SAECO Royal Professional

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od hedonista »

Bez servisu bychom se určitě neobešli a to hned z několika důvodů:
1. Každý kávovar potřebuje po určitém čase údržbu- především vyčištění, odvápnění atd.
(asi by šlo provádět doma) V záruční době ne
2. Pokud u lektronicky řízeného kávovaru dojde i k banální závadě nebo chybné hlášce, stroj se zablokuje = servis
atd. atd.
Pokud se pamatuji, tak stroj byl opravován i v rámci záruky. (1x řídící jednotka- deska)
Servis- drahý není správné slovo, je nákladný. Protože firma si účtuje příjezd, hodiny atd.

Saeco Royal je dobrý a spolehlivý stroj.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
pavlik
Příspěvky: 32
Registrován: úte 23. lis 2010 11:21:22
bydliště: Uherský Brod
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od pavlik »

No já jsem se do toho stoje zamiloval na první pohled už před nějakým časem , ale až teď mám vyhrazené peníze k jeho pořízení . Díval jsem se na jedny americké stránky a četl jsem si hodnocení lidí a ti více méně potvrzují Vaše slova . Všichni jsou spokojeni , a větší část dokonce nadšena kvalitou espresa , oceňují snadné ovládání . Jenže ti co mají stroj déle jak 2 roky už tak nadšení nejsou , právě kvůli častým opravám . Tak nějak jsem usoudil že si tento stroj nepořídím , při mé smůle by v poštovním autě trávil víc času , jak u mě v kuchyni . Každopádně děkuji za informace , moc jste mě pomohl .
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od LUKI »

Dovolte mi můj komentář k tomuto tématu. Typ Royal patří do kategorie profesionálních kávovarů, které jsou určeny pro komerční použití, tudíž se zde liší i formulace záruky. Jelikož se počítá s tím že stroj bude pracovat někde ve firmě , je nutno zjistit jakou máte vůbec záruku, neboť zde všeobecně neplatí 24 měsíců, prodejce by měl jasně specifikovat jakou záruku na zařízení dává, a kdo bude stroj popřípadě opravovat, (pokud se nejedná o nákup na soukromou osobu, ale i zde požadujte jasnou formulaci záruky a servisu písemně !!). Proto mi příjde jako úplný nesmysl když se tyto kávovary jako royal , idea, nebo dokonce phedra objevují v internetových obchodech.

Výhodou tohoto zařízení je , že ho lze bez problému opravit u klienta, devadesát procent dílů, jsou ihned k dispozici u technika, jiné to je u domácích kávovarů (talea,primea....), kde se toto u klienta nedá, z důvodu výrobních inovací, kdy se díly během roku i třikrát změní, a verzí jednoho typu kávovarů je někdy i šest i když zvenku vypadá stejně, vevnitř je tomu jinak .

Údržby takovýchto profesionálních kávovaru jsou většinou firmám zpoplatněny, ale zároveň nemyslím že by to byly horentní sumy, vždyť své auta taky vozíte do servisu a dáváte tam díly a náplně předepsané výrobcem ....., tak nevím proč by se neměla dát srovnatelná péče zařízení , které to také vyžaduje. :-)
www.saecoshop.cz
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od mill »

Už jsem to na fóru párkrát psal, ale jestliže se jedná o nákup na soukromou osobu, VŽDY !!!! musí platit záruka 24 měsíců, pokud se nejedná o zboží určené ke krátkodobé spotřebě, což s velkou pravděpodobností zrovna tento kávovar není. S Lukim v tomhle případě opravdu nemohu souhlasit,a pokud prodejce kávovaru tvrdí něco jiného, je to na návštěvu ČOI i Živnostenského úřadu. Argumentace o tom, že kávovar se provozuje ve firmách je naprosto mimo. Ale je mi jasné, že to občas nějaký prodejce zkusí. Logicky s tímto tvrzením by tedy mělo platit, že na dodávku pro soukromou osobu záruka 24m neplatí, protože s ní jezdí především firmy....
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od pedro13 »

Přesně jak piše mill,pokud nakupujete jako fyzická osoba,pak je vždy záruka 24 měsíců.Pokud nakupujete na IČO,tak logicky nemůžete dostat klasickou záruku,poněvadž nejste koncový spotřebitel.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od Seky »

má pravdu, přeceda (pedro a mill)
Nedávno sem kupoval notebook, chtěl sem ho na IČO, že by se ušetřilo, ale to byla záruka 1 rok. Klasicky 2. Tak sem ho radši koupil jen tak, tyto věci se rády se.ou..
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od LUKI »

Nepochopili jste mne co jsem chtěl říct, nespochybňuji že když si koupíte na souktromou osobu takovýto kávovar že na něj musí být ze zákona záruka 24 měsíců. Tyhle kávovary vůbec nemají být volně prodejné . Tyto technologie jdou již z výroby do skladů bez záruk, a stím je i VO nakupují. Každý velkoobchod si musí vytvořit rezervu na případný servis, a od toho se i odvíjí cena těchto strojů. takže když to shrnu a koukám na ceny na internetových obchodů zejména těch nejlevnějších tak jen kroutím hlavou a nedokážu to pochopit .... .
www.saecoshop.cz
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od primacafe »

LUKI píše:......... takže když to shrnu a koukám na ceny na internetových obchodů zejména těch nejlevnějších tak jen kroutím hlavou a nedokážu to pochopit .... .
V podstatě to samé jsem už několikrát zde zmiňoval. Výhodná nízká cena je "výhodná" jen do okamžiku prvních problémů s takovým kávovarem. V tu chvíli prodejce = mrtvý brouk, v to lepším případě přístroje mění nebo vrací peníze.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od hedonista »

Jenže všichni to tak chtějí. Vždyť je to tady pořád, že někdo chce koupit a kupuje kávovar za co nejnižší cenu, ale o služby prodejce a servis se vůbec nezajímá. = freestyle
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od mejlacz »

Připojím se do tohoto tématu, mám Gaggii Synchrony Digital, což je defacto převlečené Royal. Přístroj máme doma cca 1 rok, zpočátku naprostá spokojenost, nyní již tolik ne. Začíná protékat, tudíž je třeba zajet do servisu, ten ovšem nemáme daleko, cca 10km, bez dokladu vymění těsnění za pár korun. Kupován byl jako bazarový, cena cca 6tis. Kč, na začátku vyměněny kameny a provedena očista v celkové hodnotě cca 2,5tis. Kč.
Nyní již ale pokukuji delší dobu po nějaké pákovce, pořídil jsem již Rockyho na mletí. Uvažuji defacto asi jen o dvou pákovkách, klasika Silivia/Gaggia Classic. A jako asi každý začínající "pákař" bych chtěl od Vás slyšet, že jdu správným směrem :) , tj. že si kvalitativně výrazně polepším. Frekvence káv bude 2-4 denně, z toho půlka s našlehaným mlékem.
Uživatelský avatar
miguel
Příspěvky: 22
Registrován: pon 16. pro 2013 22:13:33
bydliště: Jablonec nad Nisou
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od miguel »

Měl bych dotaz na zkušenosti s tímto kávovarem. Máme ho ve firmě a nedaří se mi z něj vyloudit kloudné espresso.
Dosavadní pokusy produkují jen řídké kancelářské přepálené espresso.
Začal jsem tím, že jsem nastavil stroj na produkci cca 30ml. Poté ale trvá extrakce (nevím odkdy dokdy se přesně měří ?) cca jen 10-15 vteřin.
Tak jsem zkusil nastavit nejjemnější mletí (stupeň 8), ale to nepomáhá.
Mimochodem stejný problém mám doma u svého Saeco Odea Go (večer zkusím ještě trochu víc zjemnit mletí viz. návod zde na fóru).
Na druhou stranu máme ve firmě ještě Saeco Talea Ring Plus a to je něco úplně jiného.
Výsledné espresso se mi zdá o třídu lepší než z Royalu....i když to není také úplně ideál.
Děkuji za případné reakce.

P.S.: káva je čerstvá z nedaleké pražírny. kvalitu nedovedu posoudit (pražírna Ape cafe)

P.P.S.: omluvte mě prosím, jsem začátečník, ale snažím se pročítat co se dá
čekám až mi odejde do věčných lovišť moje Odea Go a chtěl bych pořídit pákovku (Gaggia Classic/Gaggia MDF)
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od PavelN »

ahoj co se týká royalu, ten má konické mlecí kameny a mletí má o trochu hrubší než další dva stroje které zmiňuje(samo šel by i trochu přenastavit ale není zde ani foto konsistence mletí na jemno).
Tale ring i Odea go mají keramické kameny a jdou nastavit poměrně na lepší jemnější mletí, ale pozor stává že praská výústka kávomlýnku, a potom jde část kávy mimo do prostoru mlýnku, tzn, že ve spařovačce je méně kávy a proto může být i výsledek presa horší .
Jinak je jasné že u automatu musíš přijmout to že preso nebude tak výborné jako u páky
Uživatelský avatar
kávovník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01. čer 2018 11:53:27
bydliště: Veselí nad Moravou
kávovar: Saeco Royal Cappuccino
mlýnek: Porlex Mini

Re: SAECO Royal Professional

Příspěvek od kávovník »

Zdravím,

už mi to nedá a zkusím se zeptat zde. Máme ve firmě Saeco Royal Cappuccino

Kód: Vybrat vše

https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/saeco-royal-cappuccino/specifikace/#section
a zatím jsem v tom dělal pár druhů káv, které obecně mají malou aciditu nebo prakticky žádnou. Vím, že od toho nemůžu čekat tolik co od páky, ale napadá vás, co by bylo možné doladit, abych předešel kyselejší kávě? Nedaří se mi stále najít ten středobod, kdy z toho v rámci limitů přístroje dostanu "dobré kafé" :), ale zároveň nebudu v pozici, kdy to degraduje samotnou čerstvou kávu (přístroj dává horší kafé, než jaká je obecně kvalita dané kávy).

Tlak a teplotu vody asi neovlivním, zbývá tedy jen:
- hrubost mletí
- množství namleté kávy
- výběr ze 3 káv (malá, střední, velká).
- možnost předpaření kávy (OFF, ON, LONG)
- mohu kdykoliv zastavit proces extrakce kávy (vyhnout se "vyblednlému" konci, kdy hlavní tělo extraktu je již fuč, ale přístroj tlačí naprogramované množství vody až po konec programu).

Stále experimentuju, ale zatím z toho mám pocit, že z frenchpressu dostanu jemnější a lahodnější chuť jak z téhle mašiny, která mi zvýrazňuje kyseliny a těžkost kávy. Jsem si vědom rozdílů chuti při různých přípravách kávy, jde mi ale o zlepšení současného stavu, pokud to lze.

Jako hlavní indikátor nastavení vhodné hrubosti používám jen pohledově, jak rychle/pomalu se káva extrahuje. Pak samotná ochutnávka.
Navede mě někdo, co by mi mohlo pomoct se snížením kyselosti kafe? Díky moc.
Oblíbený způsob přípravy: French press
Aktuálně na mlýnku: Tanzania - Oldeani
Odpovědět

Zpět na „SAECO“