Zkušenosti se SAECO Primea Touch plus

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
keysisis1
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21. dub 2013 13:40:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Zkušenosti se SAECO Primea Touch plus

Příspěvek od keysisis1 »

Dobrý den!
Tři roky denně používám Přístroj SAECO Primea Touch plus. Ještě v době záruky došlo k závadě na nějakém těsnění a horním krytu zásobníku kávy. Po záruce se přístroj doslova sype. Z přístroje uniká při přípravě káva. Je to někde kolem horní části spařovací jednotky. Myslím, že to je přednapařovací funkce. Kryt zásobníku kávy prakticky odpadl. Otočná funkce SBS nefunguje. Do zásobníku vody občas proniká mléko. Když ponechám zásobník mléka v přístroji tak zbytek mléka samovolně vykape přez trysku ven. Přístroj vyžaduje pilnou údržbu, kterou občas zanedbávám. Zbytky kávy padají mimo zásobník a hned plesnivějí. Mám nastavené tři druhy kávy, které používám. Díky výše uvedeným potížím se snížila kvalita připravované kávy a komfort používání přístroje. Rozhodl jsem se, že pošlu přístroj do opravy. Snad vyberu dobrý servis. :roll:
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Zkušenosti se SAECO Primea Touch plus

Příspěvek od Rodom »

Tak to držím palce. Tahle řada potřebuje pravidelnou údržbu jak od uživatele ( pravidelné proplachování spařovací jednotky, dekalcifikace...), takže jestli jste tomu moc nedával a vydrželo to 3 roky, tak klobouk dolů. Mě to umřelo za 2 roky a pár týdnů, akorát po záruce. Bylo tam "skvěle" fungující plastové kurvítko u otočného ovladače, kterým protékala voda a zničila komplet elektroniku. Nevyplatilo se opravovat, stroj už je na smetišti dějin...

Nepíšete v profilu, odkud jste, tak opravnu poradím pražskou. V Praze Nuslích vím o jedné opravně , kde mají na regálech vyskládaná Saeca Talea, Primea apod ažaž, takže je asi opravovat umějí...pokud to máte do Prahy OK, napište.
Uživatelský avatar
keysisis1
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21. dub 2013 13:40:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zkušenosti se SAECO Primea Touch plus

Příspěvek od keysisis1 »

Tak píšu po nějaké době. Náš drahoušek po zapnutí dlouze pípnul a oznámil erorr 01. Plzeňský servis řekl deska v čudu cena okolo 10 000,-. Další servis řekl motor v čudu cena cca 7500,-. Nehodlal jsem se s tím smířit a pátral jsem na internetu. Erorr 01 je závada motorku. Koupil jsem jiný na ebay za dva tisíce. Vyměnil a nic. Dalším hledáním, jsem zjistil špatnou součástku(drátový rezistor) Působí jako pojistka. Nový stojí 12 korun. Přepájel jsem to a výsledek byl, že motorek se rozběhl, ale pouze na moment. Na řadu přišlo magnetické čidlo na motorku. Nové cca 900 ,- Když jsem ho vyměňoval, nastavil jsem ozubené kolečko motorku(je na něm magnet). Výsledek=úspěch! vše funguje. Závěrem chci podotknout, že motorek byl možná v pořádku a čidlo také. Možná stačilo vyměnit rezistor, upravit ozubené kolečko s magnetkem a vynulovat chybová hlášení v diagnostickém menu přístroje. Bylo to ale napínavé a měl jsem velikou radost, že se mi to podařilo!
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Zkušenosti se SAECO Primea Touch plus

Příspěvek od Fox_25 »

Gratuluji k opravě, koukám že Touch plus je vybaveno více kurvítky.

Hallova sonda se nemusela kupovat nová, pokud se dá rozebrat tak hallovy senzory stojí pár desetikorun.

Kód: Vybrat vše

http://hackcorrelation.blogspot.cz/2013/07/saeco-talea-automatic-coffee-machine.html
Tady je pěkná rozborka Saeco Talea, od Touch Plus by se to nemělo moc lišit.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
masa23
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. lis 2017 18:01:33
bydliště: nad sv. josefem17 velke mezirici
kávovar: saeco primea
mlýnek: nemam

Re: Zkušenosti se SAECO Primea Touch plus

Příspěvek od masa23 »

Dobry den ja mam uplne ten samej problem naskoci error 1 hodneto pipne a hotovo.Cos te teda tam menil.moc bekuji za radu
Uživatelský avatar
keysisis1
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21. dub 2013 13:40:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zkušenosti se SAECO Primea Touch plus

Příspěvek od keysisis1 »

No už je to hodně dávno... Když rozebereš přístroj(dělal jsem to podle Youtube) Půjdeš po drátech napájení(220V) tak se dostaneš k destičce na které je umístěn rezistor(myslím, že je bílý a hranatý) je to jako pojistka, ale je nutné ho vyměnit za nový. Detail už si moc nepamatuji, ale přístroj prý pořád funguje.
Odpovědět

Zpět na „SAECO“