SAECO HD8763/09

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Zizass »

Jak píše primacafé,uděláš z něho ,,pitelné,, kafe.Čištění se nevyhneš.
Espresso ,ale uděláš z pákovky lepší... třeba tato sestava bohatě stačí:
http://www.kavovary.cz/sestava-gaggia-c ... 63370.html
Uživatelský avatar
cedavera
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. lis 2014 13:42:21
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od cedavera »

Abych se přiznal u mě se rozlišuje káva, která mi chutná a která mi nechutná :| V zaměstnání máme vyšší řadu automatického kávovaru zn. delonghi a káva mi chutná. Běžně piju kávu stylu starbucks apod. Oproti pákovému přípravy kávy upřednostňuju "jednoduchost" a v mezičase rychlost přípravy kávy. Proto bych raději zůstak u automatu. Je mi jasné, že spoustu znalců tím můžu urazit nebo alespoň způsobit nevěřícné kroucení hlavou a za to se omlouvám, ale není vyloučeno, že k vyššímu poznání časem dospěji i já sám :ucta:
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Zizass »

JJ, spousta lidí má automaty a jsou spokojení,to bylo myšleno jen jako doporučení. ;)
Hlavně že chutná... :)
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Zatím mám s puky zkušenost takovou, že drží tvar a rozpadnou se pouze tehdy, kdy je opravdu zmáčknu prsty. Je rovnoměrně mokrý a fakt drží tvar. Doba extrakce zkrátka nikdy nebude jako u páky.

Co se čištění týče, děkuju výrobci za tuhle funkci :) Po každém zapnutí proteče trocha vody a vyčistí se trysky. Před každým vypnutím se provede totéž. Nezdržuje to, je to celkem rychlý a je fajn mít čerstvou vodu v tryskách.
Týdenní čištění spočítá v propláchnutí vnitřního mechanismu, Opět práce max na 10 min když to přeženu. Měsíční odvápnění je snad samozřejmostí všude.
Já už si koupil seico odvápňovací chemii a taky filtr brita pro tento kávovar..
S kávou jsem spokojený a jednoduchost přípravy u mě vyhrává. Bojuju stále s kyselostí kávy, musím vše správně nastavit. Nejjemnější mletí pro mě asi nebude úplně vhodný. Je vidět, že záleží strašně moc na nastavení. Třeba Segafredo espresso zrnková káva nemá žádnou kyselost/aciditu. Ta mi asi vyhovuje nejvíce, ale stále si s tím hraju a zkouším.
Přítelkyně miluje latté a s tímhle kávovarem a možnost karafu uchovávat v lednici je prostě dokonalý. Mám ještě skoro 30 dní na vrácení kávovaru, ale teď už tuším, že tu se mnou zůstane.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Zizass »

duff2 píše: Když jsem narazil na akci Shellu a možnost koupit Saeco 8763 za 8.000,- tak jsem neváhal (tedy manželka poněkud váhala...ale nakonec jsem to s vynaložením všech svých chabých diplomatických schopností zmáknul) a automat nám pořídil. Na pákové espresso si zatím absolutně netroufám...

Chtěl bych poprosit o pár rad. Zatím jsem koupil kávu od Tchiba - 125 g Oro de Nariňo a 125 g Caffè Crema... Aspoň bude srovnání, protože další bude startovací balíček od Prima Cafe....
Cenu jsi natrefil parádní.
Pákovky jsi se taky nemusel bát,já Gaggii taky koupil jako první kávovar a naučil se.Jen na to člověk musí mít chuť a trpělivost ;)
Na kávě nešetři,ono z těch řetězcových ,,espresso,,káv většinou nic jiného ,než kyselinu nevytvoříš,ale vyjímky se najdou- musíš zkoušet.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Zizass píše:
No netvrdil bych :) Segafredo nebo Lavazza jsou pro mě výborný kávy. Ale sehnat tak nějaký čerstvější. Proto kvůli čerstvosti beru primacafe. Jen strašně záleží na způsobu přípravy. Pro espreso to na moje chuťové buňky asi nebude, zato turek nebo překapávaná z primacafe mi chutná moc. Ale o kávě se diskutuje jinde...
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Zizass »

No já bych zase tvrdil Lavazza i Segafredo jsou dost špatné,jak píšeš ,čerstvou teda neseženeš a jen některé druhy nejsou kyselé,mám jich vyzkoušených hromadu. :)
Teď mi často vozí jeden zákazník jako prezent kávu z Itálie( 1kg pytle) a dalo to hodně práce najít kávu ,která je použiteln( čerstvá a chuťově vyvážená),ale našli jsme :pardon: .Káva z Primacafé je výborná bez výhrady.
Ono je to platné pro všechny kávovary,nejen SAECO HD káva je grund.Ale každý má o espressu jinou představu,ale proč dělat chybu už u suroviny ne?Sorry za OT.
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

No, já jsem zatím udělal tak cca 25 káv. Čistil jsem zásobník na mléko, na zbytky kávy a odkapávací misku. Připadne mi to jednoduché a úplně v pohodě.... Nebál bych se toho...
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Můžu potvrdit. Je to hodně jednoduchý. Oplach toho celýho vnitřku je hned. Už jsem si to taky vyčistil.
Zatím ale bojuji s kávou...s chutí a její kyselostí
Nemůžu si pomoct, ale zde nechválený segafredo mi přijde zatím nejlepší :-/ Možná ještě bude dobrý Santos, podařilo se mi ucítit v něm onu oříškovou chuť. No je to hraní, nakonec najdu kávu, která mi bude chutnat.
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

No, s tou kyselostí bojují taky. Zatím jsem vyzkoušel jen Tchibo Oro de Nariňo. Když dám intenzitu na pět zrníček, tak je káva už pro mě nepříjemně kyselá. Na tři zrníčka je pro mě dobrá. Mlýnek je na nejjemnější mletí... Teď vyzkouším ještě Tchibo Cafe Crema a potom mi už Mikuláš prý přinese testovací balíček od Prima Cafe... Tak uvidíme...
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Tak nová zkušenost : Cafe Crema od Tchibo je méně kyselá než Oro de Nariňo... Ale zase mám pocit, že zbytkem chuti je jakoby drsnější.... Mlýnek stále nastaven na nejjemnější a intenzita 3 zrníčka...
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

No zkušenosti s kávou bych sem asi nepsal :) spíš s kávovarem samotným.

Například čištění karafy..po kapučínu vydělám horní bazmek a propláchnu/profouknu vodou, dám nazpět a i se zbytkem mléka dám do ledničky. Hotovo. Práce na minutu :)
Kávovar sám upozorňuje na nedostatek vody (voda stále v nádobě je a stejně kávovar pozná, že je jí málo, nevím jak to pozná). Výhodu to má takovou, že to nikdy nenasaje vzduch, což by nebylo dobrý pro čerpadlo, ani pro tlak potřebný ke zhotovení espressa.
Včera jsem namlel na jemno na svým mlýnku krups. Kávovar si s tím sice poradil, ale už to bylo na hraně, kdy to nezvládalo čerpadlo, respektive zvládalo ale bylo slyšet, že je to na něj moc. No puk následně nesjel do nádobky, zůstal nahoře přilepený na zkosené ploše, ze které má sklouznout dolů. Což nevadí, protože při dalším spuštění by spadl sám.
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Nesouhlasím. Karafa na mléko byla na tom stroji největší pruda a normální tryska je daleko rychlejší.
Mléko v karafě rychle zvětrávalo, pořád se to muselo proplachovat a bylo s tím více starostí než užitku.
Nehledě na to, že ten nacvakávací mechanismu byl pěkně debilní - buď tam měl člověk díru jako do pr.ele, nebo tam musel nacvaknout trysku na vodu, což lehce dvakrát nešlo.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Někdo se prostě nenarodil se zručnýma rukama :-) zvětralé mléko? A krabici od mléka zavíráš jak? Ten bazmek s tryskou a hadičkou je jednoduchý. Stačí opláchnout a je čistý. Nemá se tam co uspat. Tryska na vodu jde vložit jednoduše a celkem i lehce když se dobře nakloní. Nevidím na tom nic špatnýho. Jestli ti to tam nešlo, buď si to měl špatně nebo prostě nejsi tolik zručný.
Říkám svoji zkušenost. Já jsem s karafou maximálně spokojený.
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Souhlasím s Kyniem.... Nasadit trysku na vodu už zvládnu jednou rukou, je to jen o grifu a správném naklonění... No a karafa na mléko... Když jsem měl chvíli v domácnosti automat na espresso Krups s automatickým cappucinem, u kterého bylo mléko v nerezové nádobě, tak to bylo peklo... Hadičky i trysky se umyvadlo fakt blbě a jejich zacvakávání byla spíš otázka náhody a trpělivosti... U Saeca je to zlatý ... Já mléko do karafy nalévám tak max do poloviny a v ledničce nechávám tak dva dny... Umýt karafu je otázka chviličky... Chápu, že to nemusí každému vyhovovat, ale pro mě je to naprosto v klidu... A to jsem třeba parní hrnec dal pryč, protože mě jeho věčné umývání fakt štvalo...
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Ještě mě napadlo... Kdybyste někdo chtěl, tak mám k dispozici ještě asi pět kupónů Shell, což představuje možnost koupit si Saeco 8763/09 za 7.999,- Kč. Nic za ně nechci, tak jestli má někdo zájem, ozvěte se...
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Kynio píše:Někdo se prostě nenarodil se zručnýma rukama :-)
Povíme se si za pár měsíců, jak je na tom ten plastový cirkus :smoke:
Mi to doma vydrželo 4 měsíce a šlo to pryč :ucta:
Uživatelský avatar
cedavera
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. lis 2014 13:42:21
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od cedavera »

duff2 píše:Ještě mě napadlo... Kdybyste někdo chtěl, tak mám k dispozici ještě asi pět kupónů Shell, což představuje možnost koupit si Saeco 8763/09 za 7.999,- Kč. Nic za ně nechci, tak jestli má někdo zájem, ozvěte se...

Ahoj, mě už zbývá poslesní. Mám svoje 4, takže bych jeden klidně uvítal :-)

Děkuju
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Tak mám dalších 6 kupónů :) kdyby někdo chtěl.

Ke kávovaru... zatím mi v něm chutná nejvíc Segafredo espreso. Jeho výrazná hořká chuť.
Brasil Santos NY2 , PRIMA Hpresso a Aquapresso jsou pro mne moc kyselé. A to já nepreferuji.
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

No, mě startovací balíček od Primacafe asi donese Mikuláš, takže se pustím do testování. Dnes ještě vyzkouším, jaký má vliv teplota vody. Co jsem zatím zjistil, tak by káva při nižší teplotě mohla mít jemnější, méně agresivní chuť. Zatím jsem měl nastavenou nejvyšší teplotu, tak uvidím a podělím se....
Odpovědět

Zpět na „SAECO“