SAECO HD8763/09

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Zizass »

Kynio píše:Ke kávovaru.... ..
Brasil Santos NY2 , PRIMA Hpresso a Aquapresso jsou pro mne moc kyselé. A to já nepreferuji.
To bude asi dáno kávovarem a vlivy s tím spojenými,protože Prima směsi( H ani Aqua) mně nikdy kyselé nepřišly ,
u Santosky jsou ovocné tóny,ale kyselou jsem ji taky neměl. :pardon:
Uživatelský avatar
cedavera
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. lis 2014 13:42:21
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od cedavera »

Teda jak si tak čtu uvařit kávu je pěkná alchymie :-) A já měl za to, že dám hrnek a zmáčknu čudlík :-D

Jelikož máme doma rádi Starbucks, koupil jsem již několikrát tuto kávu

Kód: Vybrat vše

[url]http://www.starbuckscoffee.cz/coffee/blonde/starbucks-veranda-blend-[/url]
. Vždycky jsem ji dělal stylem french press. Proto jsem zvědav jaká bude v tomto kávovaru. Dnes mi přišlo potvrzení o odeslání :-) čímž děkuji duff2 za poskytnutí posledního kódu :souhlas:
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Rádo se stalo :-)
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Jinak jsem dnes zase zkoumal "puk" a musím říct, že je to něco úplně jiného, než dřív. Nastavení je pořád stejné, mlýnek na nejjemnější mletí a síla tři zrníčka. Puk je ale krásně slisovaný, pevný a celý vlhký... Možná na tom tvrzení, že se nový kávovar v průběhu cca 20 porcí kávy automaticky optimalizuje, něco bude. Jak to ale dělá a podle čeho, to netuším... No, ale já netuším i plno jiných věcí, takže nic nového :-)
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od morseee1 »

duff2 píše: Možná na tom tvrzení, že se nový kávovar v průběhu cca 20 porcí kávy automaticky optimalizuje, něco bude.
aby sa tymto sposobom neoptimalizoval az na koniec zivotnosti :-)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od ondrada »

Kynio píše:PRIMA Hpresso a Aquapresso jsou pro mne moc kyselé. A to já nepreferuji.
No, je to sice automat, ale... Tam je nejspíš něco špatně, jak už tu padlo, ani jedna z těchto káv kyselá není (stejně jako drtivá většina produkce PRIMAcafé) - Hpresso mám trochu víc do hořka, Aquapresso vyloženě jemé a trochu nasládlé, ale rozhodně ani jedna z těchto směsí nemá být kyselá, a Aquapresso obzvlášť. A to co si pamatuju, tak zrovna Segafredo, když jsem ho měl posledně, byla hrozivá kyselina...

Hledal bych chybu, proč tomu tak je, pokud je v pořádku káva, tak je to většinou otázka teploty vody, dávky a mletí...
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

To není chyba, ale vlastnost :-)

Prostě to Saeco se tak chová a to byl taky jeden z důvodů, proč to šlo z domu.
Mi z něj nejvíce chutnalo Douwe Egberts a přepražená káva z místní pražírny. Přesně to, co nejsem schopný z kombinace Silvie + Ascaso pozřít.

Z "normální" kávy to udělalo vývar ze šťovíku :-)
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

No, nevím, já měl taky problém s kyselostí, snížil jsem teplotu vody a o jeden stupeň zvýšil hrubost mletí a kyselost zmizela... Mám ho ale jen chvíli, takže uvidíme...
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Podávám hlášení :)

Kávovar zatím bez sebemenší chybičky funguje. Bohužel má stále stejný problém s nemožností doladění acidity. Kávu segafredo už nechci vidět. Jako espresso se moc pít nedá, hodí se hlavně do capuchina. V něm tvoří hořkou kávovou chuť. Proto teď doma piju už jen capuchino. Není moc čas na experimentování s kávou.
Rozhodl jsem se, že dám Seaco šanci a zkusím projet pár kaváren v Brně, odebrat vzorky káv a zkoušet, zda seaco vydrží ještě další měsíc u mě doma. Mrknu se na gills, doubleshot, samozřejmě další kávy primacafe.
Člověk si tím musí projít a najít to nejvhodnější pro sebe. Mám chuť objednat pákovku s mlýnkem za 13k, ale už teď jsem línej testovat různý druhy káv, tak pákovka by mě přestala bavit už tak po týdnu. Jsem ztracený případ :) nakonec beztak zase skončím u turka a za další měsíc budu koukat po mašině na espresso. Začarovaný kruh
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Rozumím Ti, taky jsem to řešil... Je to rozhodně o druhu kávy a o nastavení. U Tchibo Cafe Crema mi pomohla vyšší hrubost mletí (střední hodnota) a nastavení na 3 zrnka. Kyselost teď vůbec neřeším, v kávě ji prostě necítím (určitě tam stále je, ale tak, že chuť kávy spíš doplňuje, než by rušila). Začnu teď experimentovat s kávami od Primacafe, tak jsem zvědavý. Dej Saecu šanci... ;-)
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Tak po dnešním otestování prvního vzorku ze startovního balíčku od Primacafé (Colombia Medellin) musím říct, že je to zatím zdaleka to nejlepší, co jsem ze Saeca pil. Chuť je úplně prostá nepříjemné kyselosti a "ocasu" na konci, který mě od pití kávy vždycky odrazoval. Super, uvidíme, co další testovací vzorky. Množství kávy k mletí nastaveno na 3 zrníčka, mlýnek nastaven na střední hodnotu. :grin:
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Tak dneska Brasil Facenda Lagoa. Už mám asi 7. kávu od včerejšího odpoledne, hrubost mletí od 1 do 3 s vždy nízkou až střední teplotu vody, s filtrem Brita i bez. No stále v ní kyselost cítím :) četl jsem si poznatky profíků a tóny oříšků, čokolády, sladkosti a já nevím čeho všeho, v tom prostě necítím. Tudíž den za dnem víc a víc přemýšlím nad vrácením seaca. Zatím jsem z toho nepil espresso, nad kterým bych řekl mňam! Buď to piju s kyselým ksichtem nebo ještě půl hodiny po vypití cítím hnusnou hořkost :) seaco to zatím nedává
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od primacafe »

Poslední hodnocení této Brazilky je tady http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 756#p38756 , tak snad by opravdu kyselá být neměla.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Uvařil jsem si džezvu a káva mi chutná. Opravdu je problém pouze v seacu :)
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od bruno75 »

Kyselosť = nízka teplota, horkosť = vysoká teplota.... toto platí skoro vždy ale pri automatoch je to veľmi veľká alchýmia.
Treba skúšať a testovať. Základ je mať surovinu ktorá je kvalitná a je známe ako by mala chutiť... to je už tu spomenutá PC káva Brazília Facenda Lagoa.
Osobne by som začal nasledovne:
- množstvo výslednej kávy "espressa" na 30ml
- mletie na stredný stupeň (vo všeobecnosti platí, že tieto vstavané mlynčeky melú biedne a nedosahujú kvality mletia na prípravu espressa ale tak počítajme s tým čo máme )
- teplotu nadstaviť na maximálnu
- intenzitu na min. 1 zrnko postupne skúsiť 2 ....3...
Pri tej najmenšej intenzite by malo spraviť slabú ale nie kyslú kávu. Na stredný stupeň by to mohlo už byť použiteľné :)

Z mojich osobných skúseností len toľko, že prakticky nie je rozdiel medzi stredným a jemným mletím.
Ešte niečo.... treba mať šálku predhriatú. Odporúčam použiť aspoň 20-30ml horúcej vody priamo z kávovaru čím sa aj kávovar trochu prehreje.
Je to hlavne o skúšaní ale dá sa to hlavne pri tejto káve pomerne rýchlo nájsť.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Kávička došla, tak dnes jdu na India Malabar AA monsooned. Jinak množství kávy nastaveno na 30ml (po opadnutí pěny). Hrubost střed, teplota na max a "panák" nahřátý :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od papun »

Je vidět, že ,,crema,, nebo lépe řečeno pěna vznikla za pomocí napěňovače.
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Podle čeho se to pozná? Na té fotce e strukturu pěny skoro nevidím.
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od satchieee »

Poznas to hned podla prveho kuku na obrazok, kalna voda s bielou penou. Toto sa neda vytvorit na kavovare s nepretlakovymi miskami.
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od papun »

Není to tam vidět moc dobře. Chtělo by to fotku z vrchu. Ale pěna z přetlakových bazmeků je taková světlá jak zde na fotce a řídká což se z fotky blbě poznává.
Odpovědět

Zpět na „SAECO“