SAECO HD8763/09

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
tomig

SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Ahoj.

Zjistil jsem, že asi pro mne není hraní si s mlýnkem a pákou a radši preferuji pohodlí na úkor kvality (hanba mi :))

Dívám se (zatím výhledově) po nějakém automatu do 15tis.

Zaujalo mne toto Saeco:
http://www.philips.cz/c/minuto/minuto-c ... 63_09/prd/

Co na něj říkáte (v rámci možností). Líbí se mi více než DeLonghi 23.450.


A teď do mne... :tany:
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od PavelN »

Ahoj, servisuju oba dva a oproti Delonghi je to lepší volba. Samozřejmě nebudeme zde probírat co už zde bylo mnohokrát napsáno v rozdílu páka/automat. Konstrukčně oba celoplast, rozdílný pouze systém pohonu, cenová relace spařovaček zhruba podobná. Saeco , keramické mlecí kameny, delonghi kovové konické(saeco mele lépe - nutno dát pozor na kávu - pokud se vní objeví šutr tak většinou keramika zařve(není to častý jev ale objeví se to a to jsme tady měli zákazníku kterému jsme to z delonghi dolovali po třetíběhem dvou měsíců, kupuje Davidova).
U delonhgi kávovarů na náš vkus dost odcházejí elektroniky.
Saeco - velká přednost - dodání náhradních dílů na prvosoučástky(zato Delonhgi - pouze celá spařovačka, celý mlýnek,...)
Je to jenom takový hrubý přehled.
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Děkuji! To je super info!
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Tak jsem si včera udělal radost a koupil jsem si ho :tany:

Vyhodnotil jsem to pro sebe jako nejlepší volbu a tím děkuji za respektování mého rozhodnutí.
Chápu, že Gaggia to není a tím bych to uzavřel ;-)

Pokud by vás něco ohledně toho stroje zajímalo, klidně se ptejte...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od David »

Tak pak dej fotku co z něj teče a popiš, jak se s tím dělá. :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Od včerejšího dne ho mám doma. Koupil jsem ho v akci shell za 8000 Kč. Hned první káva byla velice dobrá. Oproti moji levné páce z lidlu kde stále smrdely plasty. Tady jsem nic takového necítil. První večer byl seznamovací, zkusil jsem mléčnou pěnu i několik káv s různým nastavením aroma a asi budu spokojený. Jednoduše jsem zlenivel a nebaví mě se drbat s mletim kafe, pechovanim atd. Automatika je pro mě výborná volba. Po nějaké době sem napíšu další postřehy. Zatím jsou jen kladné.
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Jóóóó, šel jsem stejnou cestou, už mám Silvii :-D
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od bruno75 »

To ti dlho ten Saeco nevydržal (od 17.11.2013). Alebo si to nevydržal ty a s tou jednoduchou obsluhou si praštil :D
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Nn, 4 měsíce a šlo pryč. Můžu říct, že super stroj, ale chybělo mi to "hraní" :-)
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Jsem rád, že to alespoň chválíte. Když se tak dívám po obchodech cena je opravdu všude kolem 13 - 14 tisíc. Za 8 to teda byla super koupě. Nový a ještě se zárukou vrácení peněz do 90 dnů.
Teď je 8:16 a už mám 4. kafe :grin: Dnes to bude náročný den.
Koukal jsem se na puky a ty padají vcelku, po rozborce jednoho z nich je vidět, že voda protíká celkem rovnoměrně, puk není nikde na půl suchý, nebo tak něco. V každým případě nějakou krému (jak u páky) zde nemohu čekat, ale ani mi nechybí.
Co jsem tak byl v kavárnách, restauracích atd, vždy si dávám espresso. Když se mě obsluha zeptá, zda chci malinký nebo velký, tak už se zvedám ze židle :hnup: Nikdy jsem nikde nedostal kávu s krémou a i tak jsem byl spokojený.
Takže automat pro mě bude dostačující. Chci ráno přijít, zmáčknout čudlík a mít kafe.

Nevíte v čem spočívá nastavení aroma? Je tam 5 levelů. Jak ale kávovar udělá silnější či slabší kávu, když hrubost mletí je stejná?
Platí u automatu nějaká délka extrakce? Nebo se tady na to nehraje a prostě to během 10 vteřin vyplivne kafe a zdar..

No nic během psaní jsem vypil moje 4. espresso, tak jdu zkusit silnější aroma :)))
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od bruno75 »

Silnejšia aróma na automate obvykle znamená väčšia dávka kávy. Resp. pomelie dlhšie a tým pádom viacej kávy na extrakciu.
Čas extrakcie sa moc pri automatoch nerieši... je to tak od 7 do 20 sekúnd podľa typu stroja, mletia.
Hlavne že chutí :)
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

No ty jsi ho vlastně měl. Dá se z toho dostat kréma nebo ne? Nezáleží mi na ní, jen se ptám :) a jinak s chutí si byl spokojený? nebo nespokojen a k tomu ti chybělo hraní, tak si šel k páce.
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od bruno75 »

Mám aj páku aj automat. Automat používa bežne žena, keďže ráno býva chaos okolo detí a ona chce kávu, nemá čas sa hrať s tým všetkým okolo. Mne to ale problém nerobí. No a keď príde návšteva a pri otázke, že akú kávu chcú, príde odpoveď, že veľkú s cukrom a mliekom tak ich netrápim pákou a presviedčaním a hneď im spravím bazén na automate.
Crema samozrejme nie je taká ako na páke ale je obstojná aj tak.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

To máš pravdu s tvojí ženou, já budu něco jako ona :)
Vytištěný manál v krabici je pouze základní stručný, zbytek si člověk musí stáhnout na netu. Tak to teď louskám a dneska ještě musím vychytat množství mléčné pěny, abych dokázal udělat latté pro přítelkyni :)
tomig

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od tomig »

Kdysi jsem taky dohledával informace ohledně intenzity.
Podle počtu nastavených "zrníček" na displayi by to mělo být o dávkování kávy:

6,5g - 7,25g - 8g - 8,75g - 9,5g
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od Kynio »

Aha takhle to je. Paráda 5. kávu už na sobě začínám cítit :) myslím, že pokračování až po obědě.
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od bruno75 »

No 5 káv doobeda do 9-tej hodiny ufff.... nepreháňajte to radšej.
Káva je síce droga (aspoň pre nás kávomilných) ale od čo je moc to je príliš :)
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
duff2
Příspěvky: 14
Registrován: ned 23. lis 2014 20:32:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od duff2 »

Hezký den,

nejdřív bych chtěl poděkovat zakladateli tohoto fóra a všem přispěvatelům,kteří se snaží pomáhat začátečníkům. Jsem jeden z nich...ve svých téměř čtyřiceti letech, kdy jdem se vždy děsil toho, že zase budu někde na návštěvě či jednání neslušně odmítat nabídku kávy (vždy mi krásně voněla, ale chuť byla pro me prostě strašná), jsem se jednoho dne rozhodl, že si udělám u manželky v Dolce Gusto kávu Ristretto Ardenza, která má být v rámci nabídky těchto kapsliček jedna z nejlepších... A světě div se, vypil jsem ji a zůstal mi po ní zajímavý pocit... Ne že bych to považoval za největších lahůdku pod sluncem, ale vyvolala ve mně zvláštní pocit zvědavosti.... No a asi po čtrnácti dnech nesmělého pokukovaní na serverech o kávě (z tajemství kávy jsem pořád zmatený a jen pomalu si střípky skladám dohromady).
Když jsem narazil na akci Shellu a možnost koupit Saeco 8763 za 8.000,- tak jsem neváhal (tedy manželka poněkud váhala...ale nakonec jsem to s vynaložením všech svých chabých diplomatických schopností zmáknul) a automat nám pořídil. Na pákové espresso si zatím absolutně netroufám...

Chtěl bych poprosit o pár rad. Zatím jsem koupil kávu od Tchiba - 125 g Oro de Nariňo a 125 g Caffè Crema... Aspoň bude srovnání, protože další bude startovací balíček od Prima Cafe.... Po troše experimentování (tak cca 10 porcí) jsem nastavil automat následovně:

Hrubost mletí - nejjemnější
Intenzita - 3 zrníčka
Množství espressa - tak, aby výsledek vážil 30 gramů

Zatím používám kávu Oro de Nariňo... No, káva mně chutná, ale to nic neznamená, poznávat chuť se teprve učím.... Problém je ale v tom, že:

- doba přípravy espressa je výrazně kratší než doporučovaných 20 - 30 sekund...nevím, jestli je to možné ovlivnit, podle předchozích příspěvků asi ne, jen se chci zeptat, abych nedělal zbytečné chyby

- koukal jsem taky, jak vypadá "puk"... No, je hodně mokrý a rozpadající se...jakoby málo slisovaný.... Vůbec nevím, jestli to můžu nějak nastavením mašinky ovlivnit...nastavení intenzity espressa, ani hrubosti mletí se zdá být bez efektu...

Tak nevím, každopádně všem děkuji za případné rady a Těším se na další experimenty.
D.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od primacafe »

Vyjádřím se obecně ke všem automatům se kterými jsem se setkal.
Automat je od výrobce nastavený tak, aby dělal nějakou (ucházející) kávu a přitom nebyl přetěžován. Aby jeho díly nebyly namáhané na hranici únosnosti. Proto z něj vyteče docela pitelné espresso, ale většinou rychle.
Když se v tom začnete šťourat a budete se snažit dosáhnout parametrů extrakce běžné u pákových kávovarů, dostáváte se do oblasti namáhání dílů automatu na které nejsou trvale stavěné.
Jedná se o dosažení času extrakce asi 30sec. Potřebujete nastavit jemnější mletí, aby se extrakce prodloužila. To většinou mlýnek nastavený z výroby neumožňuje. Při nastavení jemného mletí hrozí zvýšené namáhání plastových dílů a všech spojů zvýšeným tlakem vody. Dá se říc, že nejvíc trpí spařovací jednotka, kde je plno gumových těsnění.
V okamžiku kdy k tomu přidáte požadavek tvrdého kávového puku po extrakci (musíte zvednout gramáž), se dostáváte k dalšímu nežádanému mechanickému namáhání plastových dílů spařovací jednotky, při stlačování kávy ve spařovacím prostoru. To potom hrozí prasknutí některé části spařovací jednotky. Nehledě na to, že jsou nadnměrně namáhané i další díly jako motor a převody pohonu spařovací jednotky. To většinou končí zničenou převodovkou.

Jednoduše řečeno: tím, že chcete dosáhnout extrakce 30sec a pevný kávový puk po extrakci si zaděláváte na velký problém.
Toje: pokud kávovar přežije, tak rychlé opotřebování kávovaru a možné časté závady. Horší případ je, že nepřežije.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
cedavera
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. lis 2014 13:42:21
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO HD8763/09

Příspěvek od cedavera »

Dobrý den,

taky velmi uvažuju o zakoupení kávovaru philips v rámci akce philips. Na webu jsem si stáhl návod k obsluze a musím přiznat, že mě překvapila četnost čištění. Automatické, týdenní, měsíční.
Můžete se podělit s vlastní zkušeností?

Děkuji JM
Odpovědět

Zpět na „SAECO“