Saeco Talea Ring Plus

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od duri191 »

Caute, mali sme tento kovovar v praci, 5x sme ho reklamovali az nam nakoniec vratili peniaze. Teraz mame JURA F50 a uplna spokojnost.

So SAECOm boli stale problemy so softwarom, kavovar jednoducho zamrzol a nedal sa uz ovadat. Vsetko zostalo podsvietene a museli sme vzdy vypnut elektriku lebo sa nedal vpredu ani vypnut. Obcas sa po zapnuti spamatal, inak isiel do servisu.
Co sa tyka servisu, vzdy tam bol 30 dni a posledny raz az 6 tyzdnov, co vyriesila nakoniec az nasa pravnicka s predajcom vratenim penazi. Predajcom bol portal hej.sk. Stale sa vyhovarali, ze servisu chyba nejaky diel...

Novy kavovar sme kupovali u distributora kavovarov JURA, ak sa chcem nieco spytat, zavolam a vzdy mi veci slusne vysvetlia a poradia...

Ak by som sa raz nechal na SAECO zase nahovorit(co sa urcite nedam), jak jedine od distributora s riadnym servisom.
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
Tasek
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. srp 2011 8:21:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Tasek »

Dobrý den,

u tohoto automatu se mi projevila momentálně závada na SBS systému. S kolečkem nelze točit, kávovar však funguje.
Nevíte někdo kde by mohla být chyba?
Uživatelský avatar
pietro
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03. dub 2009 9:44:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od pietro »

Pokud je kávovar po záruce a jsi aspoň trochu kutil, zkus SBS rozebrat. Měl jsem to rozdělané při důkladném čistění přístroje a nenapadá mě, proč by s tím nešlo točit, snad že by tam někde skočilo zrnko kávy??
Kolečko SBS se dá stáhnout směrem k sobě, pod ním je uprostřed šroubek. Po sejmutí plastového unašeče se objeví dva šroubky, po jejich uvolnění se celá hlava dá vytáhnout opět směrem k sobě.

Druhou možností je se na to vykašlat, na začátku jsem zkoušel kolečkem různě točit, ale nepozoroval jsem žádnou změnu, otočil jsem tedy SBS úplně doprava a od té doby jsem s tím nepotřeboval hýbat ;) :grin:
Uživatelský avatar
Tasek
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. srp 2011 8:21:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Tasek »

Již je to funkční, rozebral jsem to, vyčistil a hotovka. Nevím proč to nešlo, asi nějaký šotek.
Jinak mám to otočené do prava na max taktéž a nehýbu s tím. Ale když se to má hýbat, tak mě rozčilovalo, že to nešlo... :o)
Hned se mi dnes bude lépe spát...
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od LUKI »

Heh možná je to shoda náhod, nepsal jste nám včera do servisu ? ;)
www.saecoshop.cz
Uživatelský avatar
Tasek
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. srp 2011 8:21:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Tasek »

ano, ale naštěstí nebylo nutno prozatím rešit opravou... :oops:
btw.: nemáte na servisu náhodou lubrikant pro promazání pohxblivých částí? pokud ano, je možné si jej někde osobně vyzvednout? Olomouc, Brno, okolí? :grin:
Uživatelský avatar
rhinos
Příspěvky: 9
Registrován: sob 24. bře 2012 13:03:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od rhinos »

snad nevadi kdyz zneuziju jiz zalozene tema.
Ke svemu pakovemu saecu ktere asi presunu do prace jsem si koupil na aukru Saeco Talea Ring.Puvodne to mel byt ring plus ale dotycna aukce byla pred ukoncenim zrusena.Zrejme se prodejci nelibila nizka cena.

Doma uz na me tlaci abych jim delal latte a capucino...:)

Ale me ted zajima jina vec.Na internetu jsem nasel navod jak se dostat do srvisniho menu.A v nem mi neni uplne jasna jedna polozka.Jmenuje se prebrewing.Umoznuje nastavit hodnotu 1 nebo 2.Vi nekdo co by to mohlo v realu byt?
brew je vareni tak neco jakpo predvareni?ale k cemu je to dobre?

skoda ze jsem nenasel nastaveni mnozstvi kavy pro pripravu espressa.Regulovat lze jen mnozstvi vody,teplotu,jemnost mleti,"aroma" a mnoystvi peny
Uživatelský avatar
pietro
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03. dub 2009 9:44:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od pietro »

Nevím co myslíš pod pojmem servisní menu? Normálně se dá všechno nastavit v základní menu přístroje.

Prebrewing je opravdu něco jako předspaření kávy - do namleté kávy se nejdříve pustí malé množství horké vody, tím se má údajně rozvinout aroma (???) a po několika sekundách se teprve zapne čerpadlo naplno. V menu se dá nastavit na hodnotu normal, long nebo off. Mám to vypnuté.

Množství kávy se řídí tím tlačítkem s třemi kávovými zrny - buď je tam mild, medium, strong nebo pre-ground (pro mletou kávu).

Návod (anglický) je na stránkách výrobce (dnes už je to Philips...): http://download.p4c.philips.com/files/1 ... fu_eng.pdf
Uživatelský avatar
rhinos
Příspěvky: 9
Registrován: sob 24. bře 2012 13:03:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od rhinos »

dik za osvetleni.samozrejme ze znam to klasicke menu ale na youtube jsem nasel navod na vstup do menu servisniho.Jsou tam ruzne veci treba verze softwaru,pocet vydanych kav,kolikrat byl pristroj cisten.Kolikrat tam byla ta a ta chyba.A pak presnejsi nastaveni mnozstvi vody,teploty vody a prave i ten prebrewing.

Je to tady>

http://www.youtube.com/watch?v=I6hWMIyN_mY
Uživatelský avatar
pietro
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03. dub 2009 9:44:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od pietro »

Dík za rozšíření obzorů... prohlédl jsem to, ale asi v této chvíli nemám potřebu tam něco měnit. Počítadlo evidentně funguje, za 4 roky necelých 6 tis., to asi tak odpovídá tomu co jsem odhadoval... Když si to vynásobím průměrnou cenou kávy a připočítám cenu kávovaru tak je z toho skoro 40 tis. peněz za kafe !!! No to jsou teda věci :-) .
Uživatelský avatar
rhinos
Příspěvky: 9
Registrován: sob 24. bře 2012 13:03:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od rhinos »

tak jsem do toho trochu hrabal... ;)

Pokud je tu nekdo kdo se vyzna v automatech od Saeca-Philips tak me prosim opravud pokud jsou me domenky spatne.

Jedna se hlavne o to servisni menu protoze v tom klasickem se toho zas tolik menit neda.

Posledni dobou mi prislo ze kava je na muj vkus hodne kysela.nejdriv jsem si myslel ze je to dane znackou kavy kterou pouzivam,ale zacinam se priklanet spise k tomu ze jsem to nastaveni trochu "rozhodil"
Takze jsem to vratil do tovarniho nastaveni nastaveni a upravil mleti podle me na mleti nejjemnejsi.

V servisnim menu je mozne nastavit "mnozstvi" vody,teplotu ale samozrejme i dalsi veci ale tohle je jedno z nejdulezitejsich veci pri priprave.
Nejdrive me matlo proc je rozsah nastaveni teplot 95-105 a ted mi to doslo ono totiz dale v menu je dalsi nastaveni teploty.
Tam jsou na to dokonce dve polozky.Jedna je nizsi a druha vyssi.Takze dle me prvni teplota tzv. servirovaci a druha pro extrakci a ta druha je skutecne (ted hadam presne si to ted nepamatuju) v rozsahu 80-90 stupnu.Ta prvni hodnota je 65.
Takze ta hodnota v rozsahu 95-105 jsou ve skutecnosti procenta.Je to celkem logicke.Muj automat umoznuje servirovat asi tri druhy kav.Ve vysledku je to v podstate jakesi oblibene nastaveni kombinace mnozstvi vody atd. ale teplota je jen jedna globalni a timto procentualnim nastavenim muzu u kazdeho nastveni jeste doladit teplotu.
To same je podle me s mnozstvim vody.
Tam je mozne zacit od hodnoty 70 - +/-440 to je dle me zase procentualni nastaveni.Protoze ja mam nastaveno 100 "ml" ale 100ml to urcite neni ani kdyz budu uvazovat se ztratou pri extrakci.

Jedina vec kde nevim co ovlivnuje je nastaveni aroma.Zde je hodnota 100 - 150.Mohlo by to ovlivnovat mnozstvi kavy pouzite pro pripravu?
Uživatelský avatar
pietro
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03. dub 2009 9:44:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od pietro »

Předně bych doporučoval se v tom nehrabat... :wink:

Když už, tak tedy - nastavení by nemělo mít nějaký zvláštní vliv na kyselost kávy, to je podle mě dáno druhem kávy.

Mletí mám nastaveno tak jak bylo z fabriky, zkoušel jsem to měnit, ale vrátil jsem se na výchozí bod.

Teploty, které se dají nastavit (všechno je to ve °C) - u každého nápoje (3) teplota extrakce (95-105), mám nastaveno všude 103° (je to patrně teplota termostatu na tělese bojleru, teplota protékající vody je pochopitelně nižší...). Potom v nastavení přístroje teplota "Standby", to zn. když je kávovar v pohotovostním režimu, a potom teplota "Cup", to je teplota nahřívací plochy pro šálky.

Číslo udávající množství vody není v "ml", nevím co je to za jednotku (možná počet zdvihů čerpadla?) a je mi to jedno. Mám tam nastaveno 165.

Nastavení aroma podle mě ovlivňuje množství kávy, ale možná taky sílu napěchování kávy, jelikož se tam nastavují dvě hodnoty - u každého nápoje se dá nastavit aroma 1-2-3 a ještě v nastavení přístroje číselná hodnota 50-150. Mám tam 85.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od PavelN »

kyselost je dána druhem kávy, teplotou vody a také má vliv hrubost mletí, teplota termobloku se řídí termistorem, thermostaty jsou na termobloku pouze havarijní. A průtok je měřen pulzy průtokoměru (nevím čím by se počítaly zdvihy čerpadla)
Uživatelský avatar
rhinos
Příspěvky: 9
Registrován: sob 24. bře 2012 13:03:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od rhinos »

no jo ten factory reset pomohl...ted max zkusit nastaveni pro silny pozitek z chuti :)
Mam totiz rad opravdu silnou kavu a tohle neni spatny ale porad to jeste neni ono
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od ondrada »

Na "opravdu silnou kávu" to chce pákovku, z automatu bude vždycky řidší, než dobře udělaná z páky
Uživatelský avatar
rhinos
Příspěvky: 9
Registrován: sob 24. bře 2012 13:03:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od rhinos »

no pakovku jsem nastesti odnesl jen do prace...ale na automatu jsem nastavil dlouhe predspareni a prijde mi to uz docela OK.

Dik za pomoc
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od ondrada »

Tak pokud přepálenou a přeextrahovanou kávu nazýváte "silnou" tak potom je všechno v pořádku :) Hlavně že chutná... Ale to jsme odbočili...

U automatu bude vždycky kompromis mezi kvalitou produktu, rizikem poškození a životností stroje. Dostat kvalitní espresso většinou znamená ubrat kávovaru kus života a rizkovat že někde něco nevydrží, naopak snížení kvality životnost prodlužuje. Proto velmi opatrně se změnami hodnot servisního menu, nastavováním mlýnku a podobně.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od morseee1 »

tak toto pravidlo plati 100%

Mame v praci Jura C5 .. potom, ako tam niekto nasypal doma mletu kavu na espresso (podotykam, ze pristroj ma na to urcenu sachtu)
prestal robit kavu .. tvari sa ze kavu robi, ale voda pretece do odpadovej sachty a kavu vysype suchu do kosa ...

nechapem ...

Servisny technik nam zakazal taketo pokusy robit... na otazku, ze naco to tam potom je nam vysvetlil, ze automaty neznesu jemne mletu kavu (ako preso stroj) pretoze maju 99% suciastok z plastu. Velky tlak, ktory sa jemne mletou kavou vytvory jednoducho ten pristroj nevydrzi ani 1x !!!
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Rodom »

morseee1 - máte recht, ale na druhou stranu uznejte, jak krásně působí reklama typu "švýcarská kvalita"...
Uživatelský avatar
Jackal
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. bře 2014 18:50:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Ring Plus

Příspěvek od Jackal »

Trochu "jiný" návod na řadu Talea, Odea

http://www.partsguru.com/user/EN%20MANU ... REV.03.pdf
Odpovědět

Zpět na „SAECO“