Saeco Talea Giro Plus II

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
geodet
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22. led 2015 12:34:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Saeco Talea Giro Plus II

Příspěvek od geodet »

Jsem nováček a vybírám automatický kávovar. Doporučen mi byl kávovar Saeco Talea Giro Plus II. Má ho tady někdo?
Dále mi bylo řečeno, že je tento typ ještě z dob, kdy nebylo Saeco pod křídly Philipsu. A proto je ještě kvalitní. Novější typy, které jsou již pod Philipsem, již nejsou tak dobré.
Jaké jsou vaše zkušenosti?
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Giro Plus II

Příspěvek od PavelN »

Ale prdlačku, to co najdeš v nových modelech už je stejné jako v Talea automatech, identické mlýnky, pohony spařovačky, čerpadla, jen nové elektroniky , a co se týče vyjmenovaných dílů, tak na nich jsou samozřejmě drobné úpravy kvůli modelovým odchylkám.
Uživatelský avatar
geodet
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22. led 2015 12:34:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Giro Plus II

Příspěvek od geodet »

Jo, to jsem si myslel. Potřeboval bych nějakej dobrej automat pro domácí použití tak za 10 tisíc. Ale to asi bude problém.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Giro Plus II

Příspěvek od Fox_25 »

V tom případě bych se sháněl po spidem villa a jeho ekvivalentech, je relativně jednoduchý, má vyndávací spařovací jednotku takže se dá pravidelně čistit a mazat. Dokonce se tuším prodávají sady na přetěsnění a samotná spařovací jednotka se dá koupit za nějakých 70USD. Toto platí +- u všech starších automatů saeco.

Dobrej automat za 10000 bude problém, dobrej pákovej kávovar už za 10000 takový problém nebude, naučte se dělat espresso v pákovém kávovaru a máte po problému. Odměnou Vám bude lepší kafe, delší životnost přístroje, snadnější údržba, atd.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Giro Plus II

Příspěvek od PavelN »

Podívej se , co se týče spařovaček, tak v drtivé většině budou vyndatelné všechny kvůli oplachu a promazání. Ať vezměš saeco napříč celou škálou, tak bude vyjmenované díly shodné(proč by taky dělali ke každému modelu jiné modifikace - je to levnější a nepotřebuješ tak velkou škálu náhradních dílů). Bude se to pouze nabalovat o další tělesa a elektroventily případně druhé čerpadlo v závislosti na složitosti přístroje. Co si koupit radit nebudu to si musí každej rozhodnout sám, stačí si přečíst zdejší vlákno o automatech a člověk si může udělat i nějakej nástřel.
Uživatelský avatar
geodet
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22. led 2015 12:34:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Giro Plus II

Příspěvek od geodet »

No bezva. Teď jsem vybíral 2 měsíce na chronomag foru hodinky. Původně jsem chtěl Casia za 3 tisíce. No a jsem v tom momentálně za 10. To jsem zvědavej co mi čeká tady.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Giro Plus II

Příspěvek od ondrada »

To je otázka, ale už tu bylo pár takovejch, který přišli pro automat za 10, a odcházeli s pákovkou a mlýnkem za 30 nadávajíc, že dobrý kafe nestojí jako Jihlavanka a že přídou na buben ;-) Taky tu byla spousta takovejch, který neuvěřili a byli namíchnutí, že jim tu nikdo nechce schválit levnej čínskej kávovar, kterej si vybrali na Heuréce, kde je s nim Máňa, Bóža i Růža spokojená :) Jejich další osud je však neznámý... Záleží na každým, kam se zařadí a jak dopadne. Každej svýho štěstí... No známe to.
Odpovědět

Zpět na „SAECO“