Saeco Talea Touch

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
MartinM
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02. led 2009 15:13:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od MartinM »

Dobrý deň,

rozmýšľam nad kúpou tohto kávovaru, len mi ešte behá po hlave niekoľko otázok...je tento kávovar schopný vyrobiť espresso porovnateľné s tým, ktoré výjde z pákovky? Resp. aký veľký rozdiel môžem očakávať? Kvalitná káva a filtrovaná voda je samozrejmosťou. A tiež by ma zaujímalo, či náhodou Saeco používa nejaké napeňovacie zariadenia, to by som nebol príliš rád...

Aj po prečítaní obrovského množstva diskusií a recenzií stále akosi sa neviem definitívne rozhodnúť, či ísť do automatu alebo do pákového, aj keď by to mala byť prvá otázka, ktorú vyriešiť. Skôr sa prikláňam k automatu, a to predovšetkým z dôvodu, že kávovar nebudem používať len ja ale aj zbytok rodiny plus všetky ostatné výhody automatov ako menej neporiadku a menej roboty s prípravou kávy, najmä keď sa ráno ponáhľam do práce alebo keď príde viac ľudí na návštevu. Ale ak by mal byť rozdiel vo výsledku príliš veľký, nebránim sa ani páke..môj limit je asi tak 1000 eur.

A ešte posledná otázka - ako je to pri tomto automate s výrobou pary? Dostačuje výkon na dobré napenenie mlieka? Milk Island sa nechystám používať.

Ďakujem.
Uživatelský avatar
MartinM
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02. led 2009 15:13:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od MartinM »

Ešte som zabudol dodať - v práci používame Saeco Cafe Nova, je už síce trochu starší, ale inak celkom spokojnosť. Preto aj rozmýšľam nad Saecom, len opäť neviem posúdiť rozdiel medzi staršími a novšími Saecami.
Uživatelský avatar
kveton
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. led 2009 16:44:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od kveton »

Dobrý den,
přidávám se ke šťastným majitelům tohoto kávovaru. Je fakt super, ale ...

Musím si nechat opravit ten výtah na šálky, protože když mi kávovar došel, tak to bylo ulomený a reklamaci mi neuznali, že jsem to prý zlomil já, no nic ....

Dále se mi poslední dobou začalo na display ukazovat hlášky AutoTestMode, Config Mode a CommanMode a na AtuTestMode to vždy zůstane a nic to nedělá, dělá vám to taky nebo mám jen smůlu??

Díky za odpovědi
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od primacafe »

To je dotaz vhodný na servis.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od drahus »

Chtěla bych doplnit mé poznatky po několika měsíčním používání.
Ustálila jsem pravidelné čištění spařovací jednotky na 1x týdně. 1x měsíčně proženu mašinou čistící tabletu a minulý týden si poprve kávovar řekl o dekalcifikaci, tak jí dostal. Poprve jsem také promazala přiloženým mazadlem výtah ve spařovací jednotce, protože se mi zdálo, že by to už potřebovala. V některé diskuzi tady proběhlo, že podobný kávovar hlásí, že je plný odpad, i když je čerstvě vyprázdněný. Myslím si, že jsem přišla na to proč. je to proto, že jsou kastlíky zvenku mokré. když se pořádně osuší, čidlo se nezahlásí a vše jede, jak má. Jsou -li nádržky zvenčí mokré, čidlo je "vidí" jako plné.
Ještě aby bylo jasno, používám extra čistící tablety a extra tablety na dekalcifikaci. Objednala jsem si je přes Ebay, protože se jedná o naprosto jiné ceny, než u nás a jedná se také o přípravky speciální pro espressa.
Vlastním konvičku saeco milch island, ale odpojila jsem jí a uklidila, protože je naprosto nepotřebná. Tryska udělá skvělou mléčnou pěnu i bez přídavného zařízení.
A na konec: Nikdy bych neřekla, že manželem vypijeme tolik kávy, jako nyní, co máme pořádný kávovar.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od primacafe »

To konstatování v poslední větě asi postihlo víc čtenářů tohoto fóra.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od hnup »

Dovolím si mierne upraviť:
Nikdy bych neřekl, že s manželkou vypijeme tolik kávy, jako nyní, co máme pořádnou kávu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od drahus »

Opraveno velmi dobře. Děkuji :P
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od hnup »

Za málo :-)
Určite v Tvojom prípade je to aj o kávovare. Síce by som to za tie svoje srandy nevymenil, ale bavilo by ma šťukať do toho :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od David »

Nikdy bych neřkl, že když budu mít kvalitní mlýnek, kávovar a kávu ... ji prakticky přestanu pít. Nějak mi teď nedělá dobře :o)
Ale toje pomalu na jinej topic.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od drahus »

Kávovar mám již půl roku a mohu jen opakovat, že jsem naprosto spokojená.
Mám však dotaz - kde lze koupit vazelínu na promazávání výtahové šachty? V přiložené minitubičce, kterou jsem dostala současně s novým přístrojem bylo tak na dvojí použití a konec.
Nerada bych něco pokazila tím, že zanedbám řádnou údržbu, ale při proplachování spařovací jednotky se časem vazelina nebo co to je, vyplaví, ať chci nebo ne.
Mohl by mi někdo z vás poradit?

Ještě bych jen tak okrajově chtěla podotknout, že jsem tryskou na páru zkusila udělat horkou čokoládu a když se použije kvalitní, je výsledek přímo úžasný - hrnek horkého, velmi hustého (skoro jako puding) čokoládového nápoje
Děkuji
OKOLÁDA.JPG
OKOLÁDA3.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od David »

ASi bych sáhl po lékařské vazelíně - v lékárnách.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od drahus »

Manžel mi tvrdí totéž ;) :)
Uživatelský avatar
pietro
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03. dub 2009 9:44:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od pietro »

drahus píše:... V některé diskuzi tady proběhlo, že podobný kávovar hlásí, že je plný odpad, i když je čerstvě vyprázdněný. Myslím si, že jsem přišla na to proč. je to proto, že jsou kastlíky zvenku mokré. když se pořádně osuší, čidlo se nezahlásí a vše jede, jak má. Jsou -li nádržky zvenčí mokré, čidlo je "vidí" jako plné...
Informace pro Drahus a další pečlivé hospodyňky. Kávovar nemá čidlo, kterým by koukal do odpadu. On jenom odpočítá 10 káv (možná 12, nevím to přesně) a potom se hlásí o vyprázdnění odpadu. Pokud odpad vysypete třeba po deváté kávě, přístroj to nepozná, ale po té desáté se bude dožadovat vysypání, i když v zásobníku bude jenom jeden puk.
Přesto omytí a osušení zásobníku je chvályhodné, tak by to mělo být. ;)
Uživatelský avatar
Bron
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. říj 2009 18:26:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od Bron »

Dobrý den,
jsem tady novy a mam dotaz na spravnou teplotu kavy. Mam kavovar Saeco Talea Touch Plus.
Pripada mi ze teplota kavy z kavovaru je hodne vysoka. A to jak u esspressa tak i u coffee, long coffee delam malokdy, ale plati obdobne. Na displeji mam nastaveno u vsech produktu "low" a presto se da kava pit az po nekolika dlouhych a nekonecnych minutach.
Proto dotaz: jake teploty by mela byt kava v hrnicku ve vsech trech případech (low, medium, hogh) nastaveni jak u espressa tak i u coffee?
Diky za odpoved.
Bron
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od primacafe »

A má vysoká (jde o to co je vysoká) teplota vliv na chuť kávy? V tom smyslu, že ji nějak zhoršuje - poškozuje? Pokud né a chuť je vyhovující, tak potom jedině foukat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Bron
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. říj 2009 18:26:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od Bron »

Saaaafristy, to byl fofr ... Diky
Urcite chut kavy neovlivnuje, jen se "asi s nejvetsi pravdepodobnosti" jedna o navyk z drivejsiho pakoveho, ona ta paka asi protekajici kavu docela ochladi. Zatimco u mne se nyni kava predpari a nasledne tece do nahrateho hrnicku - asi pak doopravdy nezbyva nez foukat.
Ale jeste drobnost - kdyz je clovek v I a u baru dostane presso, jde okamzite alespon ochutnat. To ja bych mel doma spaleny jazyk ...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od David »

Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od primacafe »

Bron píše:Saaaafristy, to byl fofr ... Diky.........
Snažíme se, k čemu by bylo polomrtvé (mrtvé) fórum.
Vždycky je důležitá chuť kávy. V případě naší kávy PRIMAcafé by vysoká teplota byla určitě na škodu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mavran
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30. pro 2010 22:58:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Talea Touch

Příspěvek od mavran »

Dobrý den,
zítra nám dorazí tento kávovar. Nakonec vyhrál automat, manželce to prý bude víc vyhovovat a já budu mít na starosti údržbu :-). Vzali jsme kus vrácený zákazníkem z aukce datartu, za podle mě přijatelnou cenu a aspoň s roční zárukou. Protože je tento stroj z aukce bez návodu, chtěl jsem Vás touto cestou požádat, jestli někdo nemáte český návod. Na internetu jsem český bohužel nenašel. A také by mě zajímalo, jak jsou na tom uživatelé tohoto kávovaru po nějakém čase používání. Sám jsem velmi zvědav jak u nás dopadne a dám určitě vědět. První zkušenosti se SilverCrestem z Lídlu nebyly nejlepší, naštěstí Lídl řeší bezproblémově reklamace.
Odpovědět

Zpět na „SAECO“