Saeco Primea Touch

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od hnup »

Jasné, v pohode. A netreba používať len maxtra, sú aj lacnejšie (napr. niekto tu spomínal Anna filters na eBay.de).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od ra334 »

ad. 2 ještě k tomu katexu, cílem náplně brita filtru přece není jen odstraňovat kationty z vody, ale také zlepšit chuť vody (odfiltrovat těžké kovy absorbovat chlór a různé organické nečistoty)
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od Ostmes »

Druhá složka je aktivní uhlí

Ostmes
Uživatelský avatar
efex
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05. bře 2008 13:37:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od efex »

Tak já v zásadě souhlasím - nějaké mechanické problémy jsou jiné (nedrhne nám šuplík, nehlásí to, že tam není mléko, ale zase máme problémy s stekoucím mlékem a nebo jeho nenapěnením a občas to hlásí, že je třeba něco vyspyat, i když to je čerstvě vysypané - to jen zřídka a je to detail). Ani problém s otvíráním a zavíráním servisních dvířek není tak strasšný u našeho kusu, i když občas to taky není úplně hladké.
Mám pocit, že pri dojití vody se nám ale káva nevyhodí! Udělá to ale pokud je kávy málo (domelou se poslední zrna a přístroj nepočká na dosypání, ale zahodí co má....). Žeby jiný firmware?
U nás se zase stávalo, že se téměř nic nepřecedilo - pomohlo natavení na nejhrubší mletí a občasné vyčištění kovového "sítka" mezi pěchovačem a mlýnkem, kudy přichází pod tlakem horká voda - toto sítko se ucpává při jemnějším pletí, ale po delší době i u hrubšího a téměř až nic pak nevytéká.

Jinak káva i latte jsou ovšem vynikající. Typ na zpelšení Latte určitě zkusím! Co se týká filtrů, používám originál, ale měním je poněkud laxněji než by si Saeco přálo ;)
Uživatelský avatar
ajka1
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. dub 2009 17:51:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od ajka1 »

Dobrý den, manžel mi při cestě přes Německo zakoupil tento úžasný přístroj, po kterém jsem dlouho toužila. Bohužel, nejsem dostatečně jazykově vybavena a nevím si rady s nastavením kávovaru. Mám návod v němčině a angličtině, ale pořád nejsem schopná nastavit přístroj tak, aby fungoval. Teče z něho málo kávy, pořád hlásí, že mám něco propláchnou, vyčistit. Našla jsem zde odkaz na stránku, kde má být český návod, ale tam je zase jen v angličtině. Prosím pomozte mi, kde bych ho nalezla. Děkuji.
Uživatelský avatar
belar
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:14:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od belar »

Ahoj, tak jsem čerstvým majitelem tohoto přístroje. Víkendový zkušební provoz probíhá bez českého návodu, protože jsem ho nechal v práci, ale v tom takový problém není. Problém který zatím řeším je že kávovar nedělá pěnu na kávě, výška maximálně 1mm spíš ani to ne, v tomto ohledu byl stařičký pákový přístroj lepší. Zkoušel jsem hledat kde nastavit hrubost mletí, ale bez úspěchu, bobky jsou pěkně vcelku slisované ale podle mě moc hrubě mleté. Jemnější mletí by asi pomohlo udělat cremu takovou jaká má být. Co se týká latté, pomáhá opravdu dělat ručně mléko, nechat ho chvilku odstát a potom dodělat kávu, jednotlivé vrstvy jsou potom výraznější.

Dotaz do fóra : jak udělat lepší cremu na kávě ( používám zrnkovou Illy )

Ps: pro ty co nemají český manuál slibuji že ho naskenuji a dám sem
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od hnup »

belar píše:Dotaz do fóra : jak udělat lepší cremu na kávě ( používám zrnkovou Illy )
Nepoužívaj zrnkovú Illy.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od primacafe »

Proč né Illy, vždyť je to špičková značková káva. Možná i přiměřeně (dle možností) čerstvá.

Já bych i poradil, ale bohužel tuto kávu neznám jak se má chovat v kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od zdenok »

belar píše:Ahoj, tak jsem čerstvým majitelem tohoto přístroje. Víkendový zkušební provoz probíhá bez českého návodu, protože jsem ho nechal v práci, ale v tom takový problém není. Problém který zatím řeším je že kávovar nedělá pěnu na kávě, výška maximálně 1mm spíš ani to ne, v tomto ohledu byl stařičký pákový přístroj lepší. Zkoušel jsem hledat kde nastavit hrubost mletí, ale bez úspěchu, bobky jsou pěkně vcelku slisované ale podle mě moc hrubě mleté. Jemnější mletí by asi pomohlo udělat cremu takovou jaká má být. Co se týká latté, pomáhá opravdu dělat ručně mléko, nechat ho chvilku odstát a potom dodělat kávu, jednotlivé vrstvy jsou potom výraznější.

Dotaz do fóra : jak udělat lepší cremu na kávě ( používám zrnkovou Illy )

Ps: pro ty co nemají český manuál slibuji že ho naskenuji a dám sem

A čo tak prečítať si čosi na tomto fóre o problémoch s cremou? Je tu vpravo hore taký čudlík s popiskou "Hledat"
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
belar
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:14:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od belar »

Samozdřejmě, že jsem se koukal :geek:
Zajímaly mě spíš zkušenosti majitelů tohoto přístroje, kde nastavit hrubost mletí jsem nezjistil ani s českým návodem. Ted počkám na kávu z Primacafé a vyzkouším, zkusím jinou vodu atd ... :roll:

Návod v čestině je tady : http://rapidshare.com/files/232069425/saeco.rar

Ať slouží 8-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od primacafe »

Do návodu jsem se nedíval (není čas), ale možnost uživatelsky nastavit hrubost mletí u tohoto kávovaru není (už slyším ty reakce dalších čtenářů). Je to z toho důvodu, že mlýnek má keramické mlecí kameny, které jsou nesmrtelné a nemění se po celý život kávovaru. Výrobce se touto volbou (nenastavování), snaží ulehčit život uživatelům tohoto kávovaru a kameny jsou nastavené na nějakou optimální hrubost mletí. Údajně by měla vyhovovat pro běžně používané kávy.
Kameny se nastavovat samozřejmě dají, ale je to záležitost servisu. Při pokusu o přestavení kamenů to většinou končí servisem a zaplacení servisního úkonu. Rozhodně se na to nevztahuje záruka.
Na druhou stranu, když člověk ví co dělá (jak na to), tak je možné hrubost mletí nastavit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
kovis
Příspěvky: 3
Registrován: pon 09. čer 2008 12:45:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od kovis »

Kameny se nastavovat samozřejmě dají, ale je to záležitost servisu. Při pokusu o přestavení kamenů to většinou končí servisem a zaplacení servisního úkonu.
Nastavení kamenů je popsáno v návodu (alespoň u mne) a dokonce je v příslušenství přiložen potřebný klíč.

Mám ale jiný problém - pokud dělám nápoj s mlékem nebo samotné mléko, tak mi mléko neteče, pouze vychází pára. Občas kápne kapka mléka. Zároveň je slyšet zvuk jakoby byl přisáván falešný vzduch. Neví náhodou někdo z majitelů, co by mohlo pomoci? Nebo zbývá pouze servis? Začalo to dělat z ničeho nic.
Uživatelský avatar
kasuka
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. dub 2009 5:39:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od kasuka »

Návod, který je zde se těžko luští, proto přidávám lepší ve formátu doc.
Užijte si tento výborný stroj s českým návodem.
PrimeaTouchPlus 2 final_2003.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
abc
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01. črc 2009 21:33:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od abc »

Taky pridam zepar poznatku s timhle strojem. Po

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary-online.cz/domaci-kavovary/automaticke-kavovary/aeg-espresso-cp-3500-47.html]
tomhle a

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary-online.cz/domaci-kavovary/automaticke-kavovary/delonghi-esam-4500-298.htm
ltomhle prodavam, je to muj treti pristroj pro doma (v praci jsem jich vyzkousel bezpocet, v KB na centralach maji v kazde kuchynce na patre jiny typ, nejcasteji Royaly, ale i tento ci Goucka).

Zpracovani neni zrovna prikladne, dily nelicuji presne a casem se budou nepochybne vule zvetsovat. Nejpatrnejsi je to uz ted (14 dni star) na nadobce s h2o, ktera dole zcela nedoleha, tak dve nozicky jsou nalevo de-facto mimo pristroj. U tehle nadobky mi navic vadi, ze nama pruhledny vodoznak, takze stav uzivatel zjisti az kdyz je nadobka prazdna (u espressomatu vidim prvne). Co me vadi jeste vice je, ze v mrizce nejsou obligatni otvory pod triskama; kdyz se pripravi napoj a odeberete salek, behem par minut ukapne z trisek jedna dve kapky na kovovou plochu a kdyz tam polozite hrnecek znovu, je zespod od kavy. Podle toho pak vypada i podsalek. Vyresil jsem to workaroundem, ze po kazdem natankovani utru kapky na triskach ubrouskem a na plosce je polozen jiny. Take me unika, proc je prava nadobka na sedlinu tak objemna, kdyz po zaplneni z cca 1/3 je treba sedlinu odstranit. Co me neprijemne prekvapilo pri instalaci je prostorova narocnost, oproti ostatnim pristrojum, u niz je potreba pouze manipulacni prostor celne pred nim u tohoto je treba mit znacny prostor napravo i nalevo, cimz si uz tak opticky velky stoj alokuje dalsi ceny prostor na lince.
Z kladu bych vyzdvihl slusny warmup i cas pripravy, promptni reakce, velmi tichy chod. LCD je take chloubou, ovsem mohli integrovat stand-by, kde by zobrazoval treba hodiny (vypinani natvrdo sitovym vypinacem je take celkem neprijemne novum).

Jinak pokud by nekdo chtel a nevedel, servisni menu lze aktivovat v bootingu pristroje stisknutim: nahore napravo / nahore nalevo / dole vpravo / dole vlevo na touchscreenu. Pokud budete provadet nejake zmeny, doporucuji si je dukladne zapamatovat ci poznamenat, nebot tam neni moznost zmenit hodnoty na vychozi settings.
Naposledy upravil(a) primacafe dne pon 11. říj 2010 3:35:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Warran
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. pro 2009 16:17:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od Warran »

Plánuji koupit rodičům k vánocům automat a uvažuji i o Saeco, ale trochu mě matou zprávy o horším dílenském zpracování. Uvažoval jsem též o Siemensu, ale u Saeca mě láká SBS a keramické mlecí kameny. Tak si nejsem jistý, jak to s tou kvalitou Saeca vlastně je. Raději koupím přístroj, který dělá o něco horší kávu (rodiče nejsou až takoví znalci), ale je spolehlivější.
Měl jsem za to, že Primea Touch je mezi domácími automaty opravdu top třída včetně zpracování.

Za vyjádření zkušenějších ohledně kvality Saeca (případně DeLonghi, který je též italský) budu vděčný.
Uživatelský avatar
efex
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05. bře 2008 13:37:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od efex »

Nemám srovnání, ale spíše to nebude úplný ideál (alespoň tento kus) - teď ho mám v servisu a je prý mimořádně náročný na údržbu: čištění atd. a to i to nad rámec uživatelského.
Naše problémy s asi 2 roky starým strojem Primea Touch bych shrnul do těchto bodů:
- mléko se nenapění, zato trošku vytéká na nádobku s vodou - někdy tam ale vyteče hodně vody
- pokud je mleti příliš jemné, tak u některých druhů kávy se ucpává pěchovač - je nutné každou chvilku vyndat velký blok z boku přístroje a houbičkou odrbat sítko pěchovace. Pokud se to neděje, teče málo kávy do hrnku a většina konci v nádobce na odpadní vodu (Drip tray)
- drobné výrobní nepřesnosti vedou k ošoupání některých díl§ - zejména v oblasti styku nádobky na vodu aklrytu nádobky na mléko. Taky se nám ulomila pacička, která drží kryt na zrnka kávy.

Jinak kava opravdu super, latte apod. jakbysmet. Další Saecco bych asi zvažoval déle než to první, ale asi bych ho apriori nezavrhnul.

Hodně štěstí při výběru
Uživatelský avatar
Warran
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. pro 2009 16:17:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od Warran »

Děkuji za informaci. Věřím, že kávu to vyrábí precizní, ale nakonec skoro určitě do Saeca nepůjdu. Přeci jen dílenské zpracování asi opravdu nebude zcela v pořádku, když o podobných věcech (horší slícování) píše více lidí.
Už jen to motorizované nastavování výšky se mi nelíbí. Určitě je to velmi efektní, ale zároveň to zbytečně prodražuje výrobek a je to zdroj možné závady. Koupím Siemens TK73201RW a snad neprohloupím.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od primacafe »

U všech kávovarů (automatů) při nastavení jemného mletí kávy se ucpe sítko v prostoru kávové kapsle. Není to neduh tohoto přístroje, bude se tak chovat každý a je to logické.
Psal jsem to zde na foru už několikrát (a stále to nechcete chápat), že automat je výrazně náročnější na údržbu a o opravách v servisu ani nemluvě (nepřál bych vám měnit desku elektroniky, to ho raději asi zahodíte). Budu se opakovat i v tom, že první rok většinou kávovar funguje bez problémů, ale díky velkému množství pohyblivých mechanickách dílů, se tyto opotřebovávají. To společně s větším množstvým gumových těsnění (proti pákovému kávovaru), se projevuje netěsností a propouštěním vody.
Ono něčím za to pohodlí je třeba zaplatit a to je právě ono.
S těchto domácích automatů nemůže být nikdy espreso tak dobré jako z malého domácího pákového kávovaru v poloviční ceně. Už jenom proto, že všechny tyto kávovary mají zařízení na napěňování kávy.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
efex
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05. bře 2008 13:37:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od efex »

ten vytah nedela zadny problem - akrorat by mohl byt na jeste vyssi sklenicky - jinak tohle prave funguje zcela (u nas).
Uživatelský avatar
efex
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05. bře 2008 13:37:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Primea Touch

Příspěvek od efex »

primacafe píše:Není to neduh tohoto přístroje, bude se tak chovat každý a je to logické.
...
Ono něčím za to pohodlí je třeba zaplatit a to je právě ono.
Ano - myslím, že to tak skutečně může být. Jen to slícování bude asi malinko slabší než špička - na druhou stranu u našeho kusu bych toto toleroval bez připomínek (nikde to nezpůsobuje žádný problém a to ani estetický)
Odpovědět

Zpět na „SAECO“