La Cimbali Junior "old"

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

La Cimbali Junior "old"

Příspěvek od duri191 »

tak som včera doviezol svoj vianočný darček, kúpil som starší La Cimbali Junior. Bol to môj sen už dlho, tak uvidím, či to nebude nočná mora :-)
Dnes som ho trochu odstrojil. Vo vnútri klasický humáč ako v starom stroji. Pustil som sa teda aspoň trochu do čistenia :-)

Mam otázočku, ako je to s decalcifikáciou takéhoto stroja, ktorý sa napája priamo na vodu ? Tam sa nedá naliať ten klasický sajrajt na odvápnenie... Stroj dlho stál a potreboval by som ho dať aj z vnútra do poriadku.
Druhá vec, potreboval by som vymeniť krytky kontaktov, ako napríklad tú, čo je vidieť na fotke hore na bojlere. Sú už úplne rozsušené a keď sa ich chytím, rozpadávajú sa. Neviete niekto ke sa to dá zohnať ? Doma som raz toho mal celý sáčok, boli také gumenné prevliekacie ale nemôžem ich nájsť.

PS: nepoznáte nejakého šikovného servisáka na Cimbali ? (keby niečo :-) )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: La Cimbali Junior "old"

Příspěvek od pedro13 »

Vyzkoušejte tu přívodní hadici strčit do nádobky s vodou,mělo by si to samo sát vodu,resp. vodu s odvápňovačem.Tedy po spuštění čerpadla samozřejmě.(Ale neznám detaily toho kávovaru,tak je možné že to takhle fungovat nebude...)

Na kontaktech se rozpadají plastové krytky? A nedá se prostě zaimprovizovat-natáhnout bužírku (nejlíp silikonovou),oizolovat izolačkou? (nebo aspoň dát lepší foto,aby bylo vidět o co jde)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: La Cimbali Junior "old"

Příspěvek od Lukin »

Nejdřív bych se podíval, jestli je dekalcifikace potřeba a jak moc (třeba vytáhnout spirálu). Já měl na Faemě snad 5mm nános vodního kamene, tak jsem stroj stejně radši rozebral a vyčistil zvlášť. Pokud by byl jen lehce, chtělo by to strčit přívodní hadici do odvápňovače jak píše pedro13 a vyčistit proplachováním jak výměník, tak i celý bojler. Pokud by byl hodně zanešený, budou pravděpodobně i ventily na vodu a páru a spousta dalšího. Já jsem teď čistil zanešenou trubku k pressostatu a k manometru.
Odpovědět

Zpět na „LA CIMBALI“