Isomac Zaffiro

Domácí pákové kávovary Isomac
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od historik »

Plním misku tak, aby sa do nej otlačilo sitko, keby som dal do nej 7g kávy, bola by spola prázdna - jednoducho je tá miska tak robená. Ak sa naplní správne, espresso je vizuálne i chuťovo ideálne. Menšie množstvo kávy znamenalo zjavne horšiu kvalitu výsledku - prúd vody do misky zrejme kávu skôr premieša než by vodu pasíroval cez utlačený homogénny puk. Výsledkom je bahno v miske a veľmi krátka kvalitná extrakcia s následnou bledou spenenou kávou, takou aká tečie keď je káva hrubo namletá. Môžem v budúcnosti vyskúšať menšiu misku - ale vzhľadom k nákladom na poštovné, ktoré by prevýšili jej cenu, som nad tým zatiaľ neuvažoval.

Mne silná káva vyhovuje, manželke nap. robím lungo (do espresa ešte pripustím zhruba rovnaký objem horúcej vody).
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od historik »

Obrázky z rozbaľovania kávovaru, môžete si tak urobiť obraz o tom, ako kvalitne ho EspressoCoffeeShop balí.

Kód: Vybrat vše

https://picasaweb.google.com/105077730624695659887/IsomacUnboxing?authkey=Gv1sRgCKH97LT47I-H1wE
Balenie bolo úctyhodné, poškodenie pri preprave nehrozí. Obchod však nemôžem napriek tomu doporučiť, kávovar bol dodaný nefunkčný (oprava svojpomocne) a napriek telefonickej dohode o zaslaní náhradnej súčiastky priamo s majiteľom sa na to dotyčný kompletne vykašľal. Takže s nejakým bezproblémovým servisom rozhodne veľmi nepočítajte.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od zdenok »

a čo tomu vlastne bolo?
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od historik »

Taliani zabudli pripojiť káble k boileru... :shock:
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od zdenok »

O akej náhradnej súčiastke to teda hovoríte? Predajca nemôže za to, že výrobca nezapojila nejaké káble - bola originál krabica otvorená? Ak nie, tak ako mohol predajca skontrolovať funkčnosť?
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od pedro13 »

Pokud si to dobře pamatuju,tak historik tady ten průběh reklamace tehdy docela podrobně popisoval.Někde to tu bude.
Prodejce mu tehdy slíbil zaslání nového topného tělesa,jelikož mu Zafiro po rozbalení nehřál.
Poté co pak historik zde nahrál fotky střev,jsme si všimli že heat bazmek není zapojený...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od zdenok »

No možno si predajca čítal toto fórum a zistil, že už nič posielať netreba :grin:
Podstatné je, že mal komunikovať a nie sa na to vykašlať ale komunikácia s Talianmi je vždy o tom, že treba byť otravný a nakoniec sa zvyčajne dopracujete k žiadanému výsledku. Ak prestanete otravovať, tak to pokladajú za vyriešené. :pardon:
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od hnup »

Súhlas so zdenokom - nepoznám firmu, čo by zasielala náhradné diely v rámci reklamácie len po tf. žiadosti. Samozrejme, predajca to ani nemal do telefónu sľubovať.
Na druhú stranu - historik tiež nedal predajcovi vedieť, že výhrevné teleso nebolo potrebné a príčina poruchy boli len nezapojené káble - to mi tiež nepripadá ako veľmi seriózne jednanie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od pedro13 »

zdenok píše:No možno si predajca čítal toto fórum a zistil, že už nič posielať netreba :grin:
I to je (bez ironie) možné ;) .V dnešní době díky všemožným zlepšovákům přítele Googla to vůbec není nepravděpodobné :lol:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od historik »

No, ja som v tomto ešte stará škola a predpokladám, že ak sa na ničom s niekým dohodnem, tak to platí. To teleso mi ponúkol on s tým, že ak by to po jeho výmene nešlo, mám poslať celý kávovar. Tvrdil, že ho okamžite objedná priamo od výrobcu a pošle - no nič neprišlo. Ešteže to nakoniec bola taká prkotina (i keď by som tých flinkov najradšej zaškrtil, mám šťastie že som nekupoval talianske auto - mohli by zabudnúť napríklad pripojiť palivovú nádrž). V každom prípade to nepovažujem za seriózny prístup a mám obavy, že keby som na chybu spolu s vami neprišiel sám, ešte by som na ten stroj stále čakal. Takže od nich už rozhodne nič, riskovať viackrát nebudem.

Na druhej strane mašinka zatiaľ funguje ako hodinky. :grin:
Uživatelský avatar
Pefito
Příspěvky: 21
Registrován: pon 06. pro 2010 14:11:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od Pefito »

Ahojte ,
neplánujete niekto kupovať v blízkej budúcnosti tento stroj ? Momentálne ho viem cez espressocoffeeshop získať za 607 Eur bez dane a so započítaním zľavy . Ak by sme sa spojili viacerí ( možno stačia len dvaja ) zľava by mohla byť ešte zaujímavejšia a dostali by sme sa pod 600 Eur , čo je za túto mašinku celkom fajn cena . Prepravné náklady sú samozrejme v cene . Pridá sa niekto ?? Dobierka je možná.
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od historik »

Kávovar mám už takmer rok, takže sem napíšem nejaké dlhodobejšie skúsenosti z užívania. Technicky zatiaľ bez problémov, všetko funguje tak, ako má. Čo musím vyzdvihnúť je systém automatického vypnutia stroja, ak má v nádržke málo vody - ako sklerotikovi sa mi to už občas stalo. Je riešený jednoduchým spínačom, ktorý pri nízkej váhe takmer prázdnej nádržky prestane byť stlačený. Geniálna je tiež veľká zberná nádržka pod sprchou, ktorá ušetrí denné vylievanie obsahu. Čo sa týka kvality espressa, nedá sa mu nič vytknúť - pri správnom namletí je to proste pravé espresso (aj keď jednoporciová miska je dimenzovaná z neznámeho dôvodu na cca 13g kávy). S mliekom skúsenosti stále chýbajú, latté si nerobím (plánujem to skúsiť už dávno, ale stále som sa k tomu nejako nedostal).
Ako negatívum treba spomenúť nerez, ktorý bez pravidelného leštenia vyzerá dosť strašne (ale to je skôr vlastnosť ako chyba) a plocha na zohrievanie hrnčekov je tu skôr na ozdobu, než že by bola nejako zvlášť funkčná - dostatočné nahriatie vyžaduje zapnutie kávovaru na 1-2 hodiny; moja spotreba je 1-2 šálky denne (pri návštevách nárazovo samozrejme viac), takže prístroj nenechávam trvalo zapnutý. Takisto nie je extra tichý, bohužiaľ porovnať to s inými neviem - zvykol som si, ale čakal som tichší chod.
Jednoducho je to dizajnovo čistý a technicky dobre zvládnutý stroj, ktorý robí v domácich podmienkach parádne espresso - jeho kúpu zatiaľ ani v najmenšom neľutujem a nemám pocit, že by som potreboval "niečo lepšie".
Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. led 2011 0:30:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od hurvajs »

To máte opravdu velmi velké štěstí. To, že vám přístroj hned po dodání nefungoval, a musel jste ho domontovat sám, je v rámci italské kvality prkotina. Moje zážitky s přístrojem Isomac Tea, což je větší sestřička Zaffiry, zde: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 174#p22172
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Zaffiro

Příspěvek od historik »

Ufff, no to mám teda asi naozaj šťastie :shock:
Odpovědět

Zpět na „ISOMAC“