Vacuum Pot podomácku

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Vacuum Pot podomácku

Příspěvek od Poly »

Zdravím všechny,
napadla mne taková kacířská myšlenka a to je domácí výroba tohoto exotického přístroje. Jsou to vlastně jen dvě skleněné nádoby s filtrem. Použil bych tedy varnou baňku se zábrusem a nálevku se skleněnou fritou, také samozřejmě se zábrusem. Tím bych se vyhnul gumovému těsnění. Mohl bych použít sklo dle mého výběru a výsledek by byl plus minus totožný. V Británii jsem viděl vacuum pot od firmy Pyrex a to je vlastně várobce laboratorního skla. Co na to říkáte?
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Vacuum Pot podomácku

Příspěvek od 2-czech »

jasne, premysleli jsme pred par lety o tom samem ... chteli jsme to nechat vyrabet i seriove ... samozrejme ale byla prekazkou vysledna cena :) dejte vedet, jak jste dopadl ...
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vacuum Pot podomácku

Příspěvek od Poly »

Určitě dám. Jediný problém vidím zatím v hrubosti frity. Nevím totiž, jakou pórovitost použít. Navíc taková nálevka je trochu atypická a vidím to tak, že její upravení bude pokračovat ručně u kahanu s dmychadlem. To je další problém. Jestli mi tam ta nálevka rupne a nebo to zmrvím, udělám si škodu minimálně za 500. Rád bych to celé sehnal od Pyrexu. Tohle ale snad vyřeším s kamarádem, který je chemik a je na škole, kde mi s tím možná i pomůže. Výsledná cena asi lehce přes 1000,-
Naposledy upravil(a) hnup dne pon 23. srp 2010 7:55:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte predošlý príspevok.
Odpovědět

Zpět na „Vac-pot“