Jaký el. Překapávač?

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
tarja
více pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: úte 07. bře 2017 23:59:49
bydliště: Vysočina, Kamenice nad Lipou
kávovar: Silvercrest SEM 1100 A2, teď Rancilio Silvia BC
mlýnek: Tristar KM 2270,Graef cm 702, teď Rancilio Rocky Doserless

Jaký el. Překapávač?

Příspěvek od tarja »

Jaký elektrický překapávač? Krom moca masteru, brevity a jím cenově podobným. Na trhu je jich spousta za pár korun i retro lidi se toho zbavují. Tak bych si nějaký pořídila do té 1000kč. Poradíte?
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Jaký el. Překapávač?

Příspěvek od zarkow »

Jen počítej s tím, že překapávače v této cenovce budou mít teplotně nerovnoměrnou extrakci a to se samozřejmě projeví chuťově. Co jsem měl možnost ochutnat, narazil jsem na hořkost, se kterou mám obecně problém.
Uživatelský avatar
handel
Příspěvky: 26
Registrován: pon 14. lis 2016 11:45:06
bydliště: Trencin
kávovar: CafelatRobot,V60,bialetti brikka/moka,aeropress,syphon
mlýnek: GIOTA+SSP MP/Brew,NZ,OE Lido3,rhinowares

Re: Jaký el. Překapávač?

Příspěvek od handel »

Záleží na tom aký je požadovaný objem kávy. Ja som koketoval s možnosťou kúpiť elektrický prekvapkávač, ale potreboval som na malé množstvo kávy. Tam je trochu menší výber. Vo finálnom výbere som mal Moccamaster a Melitta Aromaboy z opačného cenového spektra. Výhodou Moccamasteru bola lepšia distribúcia vody, ale o dosť vyššia cena. Nakoniec po zhliadnutí recenzií som sa rozhodol pre Melittu ( tá hnedá retro-verzia je cool :). Ešte som ju zatiaľ ale nekúpil. Cenovo by to mohlo byť okolo 1000 Kč.
Z mojich predchádzajúcich skúseností som preferoval vo výbere verzie s papierovým filtrom. Filter priamo v "lieviku" má podľa mňa lepšie "zmáčanie/pretekanie" kávy ako filter v sitku prípadne sitko bez filtra. Okrem toho sa to plastové sitko blbo čistí.
Odpovědět

Zpět na „Dripper ( obyčejná česká překapávaná káva)“