káva do moka konvičky

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 11
Registrován: úte 03. zář 2013 7:20:06
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

káva do moka konvičky

Příspěvek od chameleon »

jaká káva vám chutná s konvičky nejvíce? Jsem zatím začátečník a chutě poznávám, ale nějakou dobrotu si nechám poradit.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od Effe »

tak to asi nejspíše bude záviset od preferencí každého pijáka kávy,doporučuji ti spíše přečíst si rubriku Káva-Primacafe,kde jsou diskuze o různých místních kávách.Já měl nejraději Primacafe Hpreso do konvičky.
Uživatelský avatar
Tendejv
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17. lis 2015 9:07:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od Tendejv »

Koupil jsem si dneska Prima Standard a vyzkousel hrubosti mleti 4 - 12 a teprve na dvanactce mi prislo, ze je pitelna a citim jen chut kavy a ne horkost a kyselost. Ale i tak, me osobne moc nechutna. Jdu zkouset dale jine druhy z PC. Ale ctu tu, ze i stejny druh nemusi kazdou varku chutnat stejne, coz me prijde logicky.
Jo melu na MDF.
Uživatelský avatar
Moka
Příspěvky: 4
Registrován: ned 01. lis 2015 19:46:56
bydliště: Ostrava
kávovar:
mlýnek:

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od Moka »

To je docela velký rozsah hrubosti. :) Košíček byl vždy zcela zaplněný, stejné množství vody, atp?
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od puschpull »

na gaggia mdf je (teoreticky) doporučeno pro moka konvičku někde mezi 10-15 (na některých stupnicích 9-13). Ale je samozřejmě teoretická hodnota. Ale těch 12 alespoň teoreticky odpovídá. Zkus ještě těch 13 či 14 jaký bude výsledek
Uživatelský avatar
Tendejv
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17. lis 2015 9:07:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od Tendejv »

MDF jsem po třech dnech vrátil do krámu moll.cz a vrátili mi všechny peníze což je fajn. Mlýnek po mé zkušenosti nedoporučuji. našel jsem na bazaru Mazzer Mestre a je to úplně něco jiného. nemyslím mletí, ale zpracování výrobku. Je tu jiný stupňování, tak melu něco okolo čtyřky a je výborné kafíčko z moka konvičky. Koupil jsem startovací balíček káv z Primacafé a začínajícím doporučuji. Z Prima Standard se vytratila chuť Jihlavanky turka, zřejmě objevením správné hrubosti namletí a beru zpět, káva mi chutná pro takové to denní povzbuzení ;)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od lukyn »

o.k., tobě mlýnek nevyhovuje, to je samozřejmě tvé právo. Nicméně tvé nedoporučení je mimo mísu. Je tu spousta spokojených uživatelů, kteří melou na espresso. Slabiny mlýnku jsou dostatečně popsány v příslušném tématu, takže stačilo toto před nákupem pročíst.
Hmm, takže ty sis na něm tři dny mlel, abys zjistil, že sis vybral špatně a vrátil ho .... :nesouhlas:

Každopádně se stále jedná za dané peníze o nejlepší nový mlýnek ... srovnání s Mazzerem by nebylo fér.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Tendejv
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17. lis 2015 9:07:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od Tendejv »

Lukyne, četl jsem a proto jsem si ho koupil. Vypadal dobře a jako začátečníkovi by mi mletí určitě vyhovovalo. Proč jsem ho vrátil... Po zapnutí se domem rozlehl celkem velkej hluk, někdo tu psal jak je parádně tichej, tak to si nemyslím. Na youtub je video staré MDF a nové a natočil tam borec právě ten randál u nové a ševelení u staré :) Že při mletí cestuje jsem taky věděl, ale že mi podrápe půl pracovní desky jsem nečekal, vyřešila to utěrka daná pod mlýnek. V dávkovači je plastová přepážka nad vypadáváním kávy (nevím jak to nazvat) a zobáčkem kterým má držet v drážce držela tak půl milimetru max. takže při dávkování směle rotovala s packama. Poslední co mě utvrdilo, že i ta páka pro dávkování se jednou vrátila a jednou zasekla v půli cesty zpět celkem pravidelně. Příčinu jsem nehledal a využil možnosti vrácení zboží. Myslím, že za cenu 4,5 kč by to jako nový mělo fungovat. Mazzer za cenu 2,5 kč z bazaru, po vyčištění a zjištění, že má místo plastu kovové součástky (není na něm rok výroby, ale vypadá na veterána), tak je celkem tichej, necestuje a má funkční dávkovač. Pokud jsou teda moje nedoporučuju silná slova, tak la pardon a tady jsou důvody proč jsem ho vrátil ;)
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od puschpull »

Tendejv: s většinou věcí se dá souhlasit. Osobně jsem nalepil na spodní stranu nízké gumové nožky. Už vůbec "necestuje" a zmenšil se i hluk. Dávkování se mi také moc nelíbí, osobně bych nyní raději mlýnek co mele rovnou do páky. MDF mě vyšel nový v nějaké akci na 3,5 tisíce. Nyní je v záruce a tak ho nechci zatím nijak zásadněji upravovat. Možná ho časem prodám a pořídím jiný. Nyní mi ale slouží k mé spokojenosti.
Uživatelský avatar
sylvan
Příspěvky: 1
Registrován: sob 08. říj 2011 13:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: káva do moka konvičky

Příspěvek od sylvan »

Do moka konvičky je nejlepší co nejméně kyselá káva, protože výsledná káva je kyselá i tak dost. Zrnka melu ručním mlýnkem spíš na hrubší, ale ne úplně na hrubo. Nejvíce se mi osvědčily jihoamerické kávy. Obvykle kupuju Tchibo Guatemala a Brazil. Lepší poměr mezi cenou a kvalitou jsem zatím v Brně nenašel, ale v objevování nových prodejců jsem nepřestal. Občas zajdu do Gill's, kde káva vychází asi 2,5 krát dráž, ale kvalita je vysoká. Naopak špatné zkušennosti mám s pražírnou "u černošky", kde se nestydí prodávat spálenou robustu za nemalé peníze. Kafe vařím v moka i několikrát denně a docela se tím bavím, jelikož nikdy nedostanu přesně takovou kávu, jakou by si představoval, vždy je výsledek trošku jiný. Že by se káva ale nedala pít, to se mi stává jen zřídka :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „caffettiera (moka konvička)“