Kávová kombucha

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
tarja
více pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: úte 07. bře 2017 23:59:49
bydliště: Vysočina, Kamenice nad Lipou
kávovar: Silvercrest SEM 1100 A2, teď Rancilio Silvia BC
mlýnek: Tristar KM 2270,Graef cm 702, teď Rancilio Rocky Doserless

Kávová kombucha

Příspěvek od tarja »

Máte někdo zkušenost z výrobou. je to docela náročné na množství kávy.... tak se to dělá i z logru a moje otázka zní jestli se může použít logr, který jsem usušila namísto z mrazáku. V receptech se píše čerstvý logr, ale tolik ho zas za 1 den nemám a mrazák se mi po každým uděláním kávy otevírat nechce. Doporučuje se uchovávat přebytečný logr v mrazáku v domácích podmínkách. Jinak v kavárnách máte nastřádáno klidně i za půl dne na jednu dávku kombuchy
Uživatelský avatar
AnnaK
Příspěvky: 4
Registrován: stř 09. led 2019 16:15:54
bydliště: Praha
kávovar: Nespresso Krups Essenza Mini
mlýnek: Používám kapslový kávovar

Re: Kávová kombucha

Příspěvek od AnnaK »

O kávové kombuche jsem nikdy neslyšela. v čem je jiná než ta klasicka? zni to docela zajimavě. Dejte určitě vědět kdybyste to zkoušela a jak to dopadlo. jinak recept na přípravu je jako u klasické kombuchy viz.

Kód: Vybrat vše

https://www.probiotikus.cz/kombucha/ ?
jen s tím že se při příprave použije logr? o kombuche přemýšlím už dlouho hlavne kvůli tomu jak je v ní hodně probiotik.
tarja
více pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: úte 07. bře 2017 23:59:49
bydliště: Vysočina, Kamenice nad Lipou
kávovar: Silvercrest SEM 1100 A2, teď Rancilio Silvia BC
mlýnek: Tristar KM 2270,Graef cm 702, teď Rancilio Rocky Doserless

Re: Kávová kombucha

Příspěvek od tarja »

zkoušela jsem jen z logru a na 1l vody. Pracuje to stejně jako čajová kombucha. Na druhou fermentaci jsem dávala citronovou kůru a chutnalo to jako mazagrande. mateční kombucha se může vrátit do čajového hotelu novou jsem dala no zbytku kávového nápoje(nový hotel) a zatím mi to nezplesnivělo a kombucha i dál roste. Ale jak jsem psala víše na 2 litry nápoje je půl kila logru nebo 100g mleté kávy a 80g/l cukru a ještě trochu nálevu z hotelu jako startér a kombuchu
Odpovědět

Zpět na „jiné - k tématu“