DeLonghi 3000 B

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
blumko
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18. črc 2008 21:26:01
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi 3000 B

Příspěvek od blumko »

Mám 3mesiace automat DeLonghi 3000 B, zatiaľ úplná spokojnosť, urobil som asi 400 káv a zatiaľ som raz odvápňoval (kávovar ma o to viackrát nežiadal, aj ked nastavenie tvrdosti som nechal na maxime), párkrát som umyl varnú jednotku; jediné čo ma "štve" je strašná spotreba vody, lebo kávovar sa každú chvíľu automaticky čistí (každé zapnutie, vypnutie, ohrev varnej jednotky) a tak nádobu na vodu napĺnam každý druhý deň
sua-sumárum je to kávovár pre pohodlných, ktorímajú radi dobré presso
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jadoledo
Příspěvky: 39
Registrován: sob 26. led 2008 10:17:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od jadoledo »

Zdravím Vás, chtěla jsem se zeptat, jak se Vám daří u tohoto kávovaru přes cappucino systém /trysku/ napěnit mléko? Mě se daří to, že v konečném výsledku mám řídké mléko a nahoře pěnu, ale chtěla bych docílit zhustění mléka, abych mohla tvořit "latte art". Podařilo se Vám toto? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
ramonm
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. lis 2008 12:37:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od ramonm »

Mám tuhle mašinku týden,tak jsem zatím ve fázi zkoušení,takže i já rád přivítám rady a doporučení
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od primacafe »

Spíš bychom čekali mi, poznatky z používání tohoto kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ramonm
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. lis 2008 12:37:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od ramonm »

No první dojem katastrofa,po uděláni 3 porcí kávy kávovar umřel. V servisu vyměnili za pozornost celou elektroniku přístroje na počkání,snad jsem měl jen smůlu a ted bude vše OK. Už jsem to tu někde psal. Pěna se mi zatím daří do cca několika mm...takže nic moc.Zatím nevím jestli je to nastavením nebo kafem (jako startovací mám Tchibo)
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od xjurasek »

řekl bych že to bude kávou ;) Zkus si objednat některou z káv od Prima café nebude litovat, já jsem s ní maximálně spokojený. Káva je čerstvá, chutná a voňavá. Káva v obchodech bývá i několik měsíců stará proto se ti asi nedaří udělat dobrou kávu.
Uživatelský avatar
Taffey
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12. dub 2009 22:22:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Taffey »

a tak nádobu na vodu napĺnam každý druhý deň

To je typický příklad českého odborníka na kafe. Promiň, že to tady tak naprudko píšu, ale měl bys měnit vodu denně. Stejně, jako by Ti nemělo vadit, že se mašinka sama pravidelně čistí. Měl bys být šťasten, že to dělá, protože jen pak můžeš mít kvalitní a výborné espresso. Pokud Ti to vadí, příště si nic takového nekupuj a choď na kávu do kavárny. Osobně bych odmítl kávovar, který by to nedělal. Skutečný kávomilec se bude mašince věnovat dvacet minut denně, i kdyby si měl udělat jen jedno kafe. V opačném případě je lepší zůstat u turka, BO tam jen vypláchneš půllitrový hrnek a máš to.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od zdenok »

Na jednej strane sa vydávate za nováčika a na druhej tu idete niekoho zvozit pod čiernu zem za to, že napísal svoj dojem
jediné čo ma "štve" je strašná spotreba vody
ako ste si mohli všimnúť, tak samotný autor to dal do úvodzoviek. Akým právom ho takto osočujete a posielate ho na základe horeuvedeného do kaviarne?
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od hnup »

Ja som asi tiež typický český odborník na kafe, pretože nerozumiem prečo "měl bys měnit vodu denně" alebo "mašince věnovat dvacet minut denně, i kdyby si měl udělat jen jedno kafe".
Ak toto všetko vyžaduje Jura, tak ďakujem pekne za taký automat... (Za 20 min rozoberiem Evo do poslednej skrutky.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 29
Registrován: pát 18. led 2008 14:08:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od michal »

Taffey vzhledem k tom že přišel na toto forum teprve nedávno a nemá čas na foru něco hledat, nemůže vědět o čem se zde píše a na jaké úrovni se čtenáři tohoto fora pohybují. Zřejmě předpokládal, že se z jeho názorů posadíme na zadek.
Uživatelský avatar
uherz
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. bře 2010 12:12:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od uherz »

Tak jsem dal na doporučení přátel i testů a zakoupil, mám ho druhý den, cca udělal zatím pouze 12 káv (více jich fakt nedám :grin: ) a zatím naprostá spokojenost. Mele, pěchuje, prolévá, pění jedna báseň. Pročišťuje se také naprosto automaticky, při každém zapnutí a perfektně tak vyčistí své útroby pro další voňavé espressíčko.
Uživatelský avatar
geltruda
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12. pro 2010 22:27:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od geltruda »

Zdravím,přemýšlím o zakoupení tohoto přístroje a měl bych dotaz.
Za jakou dobu je mi tato mašinka schopna udělat další kávu po udělání první várky?
Funguje to jako ,,automat",to znamená že je to schopné udělat hned další kávu?
Jedna se mi o to, že když dojde návštěva,aby jedni neměli kávu už vypitou a ostatní se na ně mlsně dívali. :roll:
A za jakou dobu to udělá první kafe od zapnutí?
Díky za info ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od primacafe »

U automatů je to u všech stejné. První kávu ja schopný kávovar udělat hned jak se nahřeje (na to je tam kontrolka) a zvládne prakticky jednu za druhou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Marcela »

Vážení toto espresso mám již 4 roky a zatím bez problémů, jen hned po 3 měsících provozu se mi zasekl mlýnek, ale byla to moje chyba dala jsem z nedočkavosti obyč kávu standart za 6,50 a byl v ní kamínek,opravili mi to v Mechanika Praha bezplatně v zájmu dobrého jména firmy. Kávu mi doporučili Dagberka nevím jak se to píše že je česká a méně upražená. Mléko nešlehám u nás to nikdo nemá rád s mlékem a vyjímečně jsem to zkoušela a presso vydává takový zvuk že se o ně bojím. Teď jsem si koupila pěnič mléka zvlášť tak když ho někdo chce není problém. Nyní si myslím ,že časem asi bude potřeba nový přístroj Tak přemýšlím o DeLonghi 4200 nebo pákovém ,ale zatím jak tady čtu různé názory stále boduje DeLonghi automat. Preso mám již 4 před tím jem měla pákové AEG ale jak tady píšete jsou to hračky na tři roky poslední jsem měla asi za 6 tisíc. Ještě se vrátím k předchozímu o vodě ta by se určitě měla měnit každý den aby byla čerstvá. Zkuste si nechat ve sklenici vodu den a pak ji vypít ,celkem dobré projímadlo. Kávy také připravuji hned za sebou žádný problém.Jen když chcete páru tak se pak musí čekat až na správnou teplotu pro espresso. Já jsem s tímto velice spokojená .Kávu nyní používám ILLY, RIOBU,Segafredo, Dagberka připadá mi to stejné. Marcela
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od primacafe »

Všechny co jste jmenovala, tak jako stejné dobré nebo stejné špatné?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Seky »

slečno nebo paní Marcelo, to je gramatika, to by jeden blil :blee:

Jinak den odstátá voda není nic tak hroznýho...
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Marcela »

Tak nevím , ale jsme tu na stránkách o kávě a ne o češtině, ale stejně nevím co se vám nelíbí, slečna dávno nejsem ,jsem babička v důchodu a jsem ráda ,že jsem zvládla používání počítače. Je mi 60 let a veršovat neumím. Tak mi prosím nějaký prohřešek proti gramatice snad odpustíte. Ještě si myslím když tady čtu jiné ... nemám se za co omlouvat mládeži ! Ta voda odstátá fuj na kávu fuj ! Marcela
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Marcela »

A teď k té kávě , možná ,že mě zdejší mlsalové odsoudí ,ale kávy které jsem výše jmenovala mi chutnají dobře a schoduji se Tchibo mi také nechutnalo .Ke skladování kávy bych řekla , že má být v suchu a chladnu , většinou kupuji kilová balení zrnkových káv / nyní ILLY jsem sehnala jen 250g v plechu/ a do espresa sypu jen asi na tři kávy ,které za den udělám není problém přisypat.Ráda bych ochutnala kávu z prima kafe , ale je jich tam moc druhů dáte mi někdo tip? Pracovala jsem asi rok na cukrárně VENEZIA kde se dělalo kafe PAVAN zatím jsem lepší nepila , ale tady neni. Jednou nám pan šéf ,který se předtavil jako velký odborník na kávu, kávu nepřivezl ,ale zákazníci stále chodili tak jsem koupila obyč standartní směs a nikdo nic nepoznal, ani pan šéf a dal si dvakrát.Ale tam byla pěkná velká mašina.Marcela :tany:PS je to můj soukromý názor nikomu nic nevnucuji, když se mi něco nelíbí tak si to udělám po svém nejsme ovce!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od primacafe »

Marcela píše:..... koupila obyč standartní směs a nikdo nic nepoznal, ani pan šéf a dal si dvakrát......
Ke kávovaru automatu neporadím, protože automaty neprožívám. To co jste zde napsala, jasně svědčí o tom, co to bylo za kafaře, že jim bylo jedno co jim nalejete. Bohužel je takových většina. Taky to na druhou stranu svědčí o kvalitě těch káv co jste používali.
A proč ho vlastně chcet vyměnit když jste spokojená. Ne všechno nové musí být lepší. Možná bude jen lepší v obsluze, pravděpodobně však bude dražší v servise (hlavně opravy). Nové typy kávovarů bývají přímo napěchované elektronikou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Seky »

V každé diskuzi, kde někdo někoho napadne za gramatiku, se napadený hájí tím, že "jsme tu na stránkách o .... a ne o češtině". S tím se dá souhlasit, ale text se čte i chápe podstatně lépe, když je dobře napsaný...
Nechtěl sem se Vás moc dotknout, snaha se cení...

Ke kávě:
Pokud mašinka funguje jak má a káva z ní Vám chutná, není důvod ji měnit, ta novější nebude o tolik lepší, aby to stálo za to.
Zkusil bych vyměnit tu kávu.
Pokud nevíte jakou, zkuste třeba směs Prima presso, nebo Prima standart. Potom bude záležet na tom, jestli Vás ta změna nadchne nebo ne. Jinak ke každé kávě je tady toho spousta, podle popisu byste si určitě vybrala
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“