De'Longhi Magnifica S Smart ECAM 250.31 SB

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

De'Longhi Magnifica S Smart ECAM 250.31 SB

Příspěvek od Pantom »

Ahoj,
Tak dlouho jsem piloval espresso na páce, až jsem byl nucen koupit automat.
Žena to prostě používat nebude a hotovo, a to kvůli tomu, že jí na plusku při extrakci vylítla páka. (2r zpět)

Protože nepotřebuji mléko, tak jsem vzal základní model, jen jsem byl nucen připlatit za barvu a víc k tomu asi není co dodat, protože je to vevnitř všechno stejné,. Delonghi jsem vybral, protože jsou ND dostupné a levné a pochybuji, že z např.jednou tak drahého od konkurence bych udělal jednou tak lepší kávu.

Tak a teď k tomu co z toho leze :
VideoCapture_20210122-170042.jpg
Tohle je arabika z alzy, protože nám samozřejmě došla káva mezi svátky a tohle byla jediná volba, kterou jsem mohl mít za půl hoďky doma a je pitelná.
Při nastavování jsem udělal nespočet káv, až se konečně dostavil výsledek. Na páce by to byly max 3 a mlýnek by byl nastavený.
To co se mi z toho podařilo dostat vidíte na fotce.
Samozřejmě se to s pákou srovnat nedá, ale je to pitelné a dokonce to není vůbec špatné.
Lepší to bude samozřejmě s čerstvou surovinou, na to už se těším, ale i teď jsem mile překvapený.

Njn sice mi chybí to kolem dokola, když jsem dělal na páce, ale co se dá dělat, změna je život.
Ještě chvíli počkám, jak to bude fungovat a potom se s gaggii asi rozloučím, protože tak velkou kuchyň nemáme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
marketaslavova
Příspěvky: 1
Registrován: ned 21. lis 2021 14:10:09
bydliště: Brno
kávovar: DeLonghi
mlýnek: nemám

Re: De'Longhi Magnifica S Smart ECAM 250.31 SB

Příspěvek od marketaslavova »

Ahoj. Přemýšlím, že si koupím tento kávovar , ale není nejlevnější. Chci se tedy zeptat, jestli se za tu cenu oplatí a nebo mám raději koupit levnější? Teď mám kávovar na kapsle, ale se značkou jsem spokojená :) budu ráda za rady
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: De'Longhi Magnifica S Smart ECAM 250.31 SB

Příspěvek od Knightey- »

Tenhle kávovar jsem neměl rozebraný ještě ale spíš mi přijde, že platíte víc za ty fičurky okolo, než za střeva v kávovaru co mají na starosti nápoj samotný. Tyhle delonghi to mají všechny dost podobné a z kávovaru za 25t leze stejná káva jako z delonghi za 7t :)
Pokud je takový krásný limit a musít to být automat, jsou už i jiné a lepší značky :)
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: De'Longhi Magnifica S Smart ECAM 250.31 SB

Příspěvek od Sam »

Zrovna tenhle kávovar je s cenovkou do 10 000Kč, tedy je bez samostatného vyvýječe páry, jen jeden termoblok. Nevím tedy úplně co levnějšího. Krups určitě ne. Co se Delonghi týká vadí mi u modelové řady ECAM jedna podstatná věc. To je nemožnost výměny mlecích kamenů. Teda oni měnit jdou, ale nelze je pořídit jako somastatný díl. Pouze celý mlýnek což je zbytečně vyšší cenovka. JInak Spařovací jednotka a její pohon je u celé modelové řady ECAM stejná jako u vlajkových lodí, tedy poteče z toho stejný produkt. To co pak dělá vyšší cenu je jak říká Knightey jsou ty fičury. Tedy Druhý termoblok, karafa, displej, el. ventily namísto mechanického kohoutu atd, ale to podstatné, tedy káva bude stejná. Výhoda je, že lze vyjmout spařovací jednotku a poměrně dobře jde uživatelsky kávovar vyčistit a celkem dlouho vydrží bez servisu. Ale samozřejmě jsou na trhu automatické káovary s lepším výsledkem kávového produktu, ale za něco vyšší peníz. Tohle považuji za takový střed. V čechách patří k domácímu mainstreemu, má celkem dobrý marketing. Pokud je tedy rozpočet do 10000, asi bych ho nikomu nevyvracel.
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: De'Longhi Magnifica S Smart ECAM 250.31 SB

Příspěvek od Pantom »

Když jsem to tady začal, tak po necelém roce používání taky něco přidám.

Takže...mlýnek mám nastavený na minimum a množství na maximum, možná by to ještě chtělo ubrat, ale to by to potom už kávovar nemusel zvládat, tak jedeme na 0
...to co z toho leze je ovlivněno tím, co do toho nasypete, tak jako u každého typu přípravy a já jsem věrný primacafe a střídám s konkurencí, kde jsem objevil zajímavé zrno a spokojenost
....čištění je uplně v pohodě a zvládlo by to asi i dítě, samo si to řekne o odvápnění
....žena je spokojená :smoke:

Když to tak shrnu, tak koupě nelituji a klidně bych doporučil, ale jen někomu kdo nedělá mlěčné nápoje. (na mléko by to chtělo vyšší model)
My děláme pouze singl espresso a nic jiného. Není to tak výrazná chuť jako z páky, ale myslím, že to fakt ujde.
Koupil jsem si na test i moka konvičku, ale z té nám to nechutná a po několika pokusech jsme ji odložili.
.Ono z páky to pro každého není a někomu kdo není zvyklý to nemusí dělat dobře. Tady z automatu mu trochu uberu na množství (ano jde to i na páce) a zatím si tak jako na páce nido nestěžoval, že mu celý den bušilo srdce :grin: , protože na takovou kávu není zvyklý.
Odpadní nádobka je plná krásných puků, jaké se mi kolikrát nepovedli ani na páce.
Kávu dosypávám po 100 gramech a zbytek mám po těch 100 gramech zavakuovaný v mrazáku a super věc...žena vyndá sáček a nasype obsah do mlýnku...hotovo, může vařit.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“