Začít levným nebo drahým kávovarem

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Začít levným nebo drahým kávovarem

Příspěvek od bouncer »

Já mám teda svoje Ascaso za 3 tisíce, což mi taky jako drahý stroj nepřijde :-) Ale je pravda, že pokud bych si měl vybrat mezi těmi zde zmiňovanými a čímkoliv dražším, o čemž bych věřil, že je opravdu dobrý espressovač, tak bych si připlatil. Ale proto, že už zkušenost mám...

Svou první zkušenost s espressovačem mám s Electrolux EEA150 u rodičů (což je pokud se nemýlím klon těch Krupsů ze stejné čínské linky) - a ano, člověk s trochou snahy na to připraví ucházející nápoj a uživatele s menšími nároky určitě uspokojí. ALE. Mám zkušenost, že to jsou neuvěřitelně poruchové přístroje (ten electrolux měl počas záruční doby problémy dvakrát z čehož jednou kleknul totálně a v servisu vyměnili snad všechny vnitřnosti). Druhá věc je, že když už jsem si vyzkoušel něco lepšího, tak se k tomu "levnému" přístoji nedokážu vrátit. A připravovat kávu nyní u rodičů je utrpení.

Takže jako první přístroj - klidně. Krups, DéLonghi, cokoliv. Aspoň si to člověk ošahá, vyzkouší a pokud Vám nevadí nějaké to řešení záručních oprav, tak je to zajímavá zkušenost. Zázraky ale od toho neočekávejte. A když si pak někdo rozhodnete pořídit něco lepšího, dokážete to aspoň opravdu ocenit. Začínat se Silvií a neumět/nevědět zhola nic, to asi taky není to pravé ořechové.
Do I like my coffee black? There are other colors?
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Krups XP 5220 a 5240

Příspěvek od zdenok »

Dovolím si nesúhlasiť, ja by som kľudne svoju skúsenosť s Ariete 1329 DeLuxe oželel a začal hneď bez vyhadzovania peňazí a straty času so Silviou. Učiť sa dá na nej úplne rovnako a človek aspoň nemusí riešiť problémy spojené výlučne s nedokonalou technikou a sústredí sa len na problémy so svojimi rukami ;-)

P.S. Nevedieť zhola nič je samozrejme záležitosť toho, že pred prvým pokusom si čo to naštudujem on-line prípadne si nájdem aj nejké tie videá o správnej príprave espressa, ktorými sa internet len tak hemží...
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups XP 5220 a 5240

Příspěvek od bouncer »

Ano, ale to je proto, že už tu zkušenost máte :-) Já bych tu zkušenost také klidně oželel... Ale tohle člověku, který neví co pije a slušný přístroj v ruce ještě neměl prostě nevysvětlíte. Takové pocity snad ani nejdou vysvětlit. Já si myslím, že takový vývoj je přirozený a když už o tom člověk něco ví, zkusil si to třeba u známého, tak klidně. Ale pokud to má být první kávovar a jedna z prvních zkušeností, tak nevím nevím...
To je jako kdybsyte někoho nutil, ať jako první kávu v životě si dá tu nejdražší tady, protože je prostě jedna z nejlepších. Myslím, že by tu kvalitu nedokázal ocenit, ne tak jako někdo, kdo se prokousal v životě Jihlavankami, Tesco kávami apod. (teda podle mě by ji neocenil vůbec :-) )
Do I like my coffee black? There are other colors?
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a 5240

Příspěvek od mill »

Nejdůležitější je kupujícímu vysvětlit rozdíl mezi espressem z klasických misek a kávou z přetlakových. Pokud tohle pochopí, nejlépe tak, že vypije obě verze hned po sobě, pochopí i důvod, proč se tady pořád bavíme o "drahých" a "levných" kávovarech. Prostě kávovary s klasickými miskami začínají s drobnými vyjímkami cca na 5000 Kč. Bohužel. Já mám nejvíc zkušeností s tím, že lidi netuší, proč vůbec "drahý" kávovar kupovat, že to není ani tak o značce a vybavení, jako o principu extrakce.
Jestli scházi finance, je lepší volit alternativní metody.Ale to je vše k úplně jiným vláknům.......atd...
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“